Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezeken a problémáimon egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezeken a problémáimon egy pszichológus tudna változtatni? És ha igen akkor milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek ha rossz témában raktam fel a kérdésemet.


Sziasztok!


19 éves fiú vagyok és sajnos több problémával is küszködök már évek óta. Amit tudni kell rólam,hogy nagyon csendes és visszahúzódó vagyok, soha nem voltam a szavak embere.


Évek óta már több problémával is szembe kell néznem nap mint nap és eljutottam arra a szintre,hogy már lelkileg nem bírom tovább.


Az egyik problémám az az,hogy nincsen önbizalmam. Amikor meglátok egy olyan lányt aki szimpatikus nekem és talán én is neki ( bár ezt soha sem tudom eldönteni,hogy egyáltalán szimpatikus vagyok-e egy lánynak vagy sem ) mindig azt beszélem be magamnak,hogy,őszintén mit is akarok én tőle, kevés lennék én hozzá és inkább meg sem próbálom és inkább megfutamodom az egésztől és tisztában vagyok vele,hogy ez gyávaság és egyáltalán nem vagyok rá büszke.Bennem mindig az a tudat él,hogy a nőknek csak azok a férfiak tetszenek akik ki vannak "gyúrva", nem tudom,hogy miért képzelem ezt. A másik dolog pedig az,hogy egyáltalán nem tartom magamat helyes fiúnak,sőt kimondottan visszataszítónak tartom magamat.


Az önértékelésemmel is nagyon komoly problémáim vannak. Amikor belenézek a tükörbe még mindig az a 14 éves elhízott fiú néz vissza rám és egyszerűen undorodom saját magamtól, Amikor el voltam hízva emiatt nagyon sokat bántottak és ezek a bántalmazások a mai napig bennem vannak és nem tudom elfelejteni őket.Mindig csak a hibáimat keresem magamban és a jó tulajdonságaimat viszont észre sem veszem. Összemérem magamat másokkal és csak a hibáimat keresem.


A szociális fóbiámnak köszönhetően egyáltalán nem merek emberek közé menni. Amikor emberek között vagyok akkor nagyon feszült vagyok és nem tudok feloldódni és csak azon jár az eszem,hogy mikor leszek már otthon,hogy egyedül legyek a saját kis világomban.


Az utóbbi időben egyre többször van hangulatingadozásom is. Az egyik percben még életvidám vagyok,életkedvem is van a másik percben pedig még élni sincsen kedvem és ilyenkor pánikszerű rohamaim is szoktak lenni ( nagyon szokott fájni a szívem,szorít a mellkasom és nagyon nehezen napok levegőt ) de ilyenkor lepihenek és pár perc múlva elmúlik de akkor is nagyon aggaszt.


Az utóbbi időben éjszakánként alig szoktam aludni éjszakánként nagyon sokszor fel szoktam kelni és utána alig tudok visszaaludni , egész nap fáradt vagyok, semmihez sincsen kedvem,állandóan gondterhelt vagyok és igazság szerint semmi sem tud érdekelni a sportoláson kívül mert amikor sportolok olyankor "kikapcsol" az agyam és semmi másra nem tudok gondolni csak az edzésre.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. szept. 5. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Vót má'.
2017. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem valamilyen csoportterápia kellene neked.
2017. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!