Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tud a problémáimon segiteni...

Tud a problémáimon segiteni egy pszichológus? 22/f

Figyelt kérdés

Nem nagyon hiszek ebben de nem is vetem el.


lényeg rödviden és tömören.

Minden összejött 4 éves kapcsolatomnak vége lett (kb 1 hete) mert "kinőtt" engem és nemtudtam megadni azt amit egy normális anyagi helyzetbe lévő ember megtudott volna.


amikor jólment megadtam , amikor nem ment jól akkor is igyekeztem megadni olyan dologkat amiket az anyagi helyzetem megengedet. (pl mindent énfizettem: kaja, albérlet rezsi stb) amikor rosszabodott az anyagi helyzetem bnöm akkor se akart belesegiteni semmibe.


természetesen tudom hogy jobb hogy vége mert egy ilyen lány nemjó de mots ugy vagyok hogy összevagyok zuhanva , anyagilag is nagyon gyengén állok , Nincs olyan akire számithatok.


és nagyon rövid időn belül készülök ki az idegenlégió ba. ( természetesen nem azért mert vége a kapcsolatomnak, csak ez egy régi álom és igy magányosan megtehetem) nincs is más választásom.


a problémám : jelenleg eszméletlül magányos vagyok , üres, jelenlegi helyzetemben 1 jó dolog sincs csak akkor ha letudok menni edzeni, futni ( amit egyépként rendszeresen csinálok)


sokan aztmondják hogy lépjek túl , de nem megy, 4 évről van szó és 22 vagyok szóval az nekem sok, és tisztában vagyok vele hogy más lány ezen nem tud segiteni ezért nem is megyek szórakozni hogy összeismerkedjek valakivel légió + anyagi helyzet miatt időm , meg erőm se lenne rá.


azt tudom hogy ha sikerül a légiós felvételi amire nagyon készülök akkor onnantól bekerülök egy olyan közösségbe ahol már ez enyhülni fog mert tudom hogy ott eltudok érni valamit.


ha valaki látna sose gondolná rólam hogy ilyen problémával küzdök de sajnos a látszat néha csal , eszméletlen önbizalom hiánnyal küzdök , viszont aki ismer vagy szórakozó helyen Bárkit ledumálok és előadom hogy valaki vagyok (itt persze nem azt kell érteni hogy gyönyörü lakásom van + autó + pénz) hanem megdumálom a lényt stb stb.


sajnos ez csak a látszat bennem valamilyen önvédelmi reakció hogy "ne" legyek olyan aki otthon ül és azon gondolkozik hogy egy senki és semmilye nincs.


itt lemerem irni , igaz név nélkül mert hátha valaki tud segiteni.


Párszor gondolkodtam azon hogy enyhe "skizofréniában" szenvedek , nemtudom 2 oldalam van 1 aki eszméletlenül keményen belenyúl mindenbe , a másik meg az aki mint most leül és begépeli a problémáját.


még egyszer irom ha valaki látna El se hinné hogy ilyen "akármiben" szenvedek mert nemvagyok egyszerü ember se kinézetileg, se belülről. Az egész gyerekoromat - felnőtkoromig egy nevelőotthonban töltöttem igy lelkileg megedződtem , nemtudom hogy emiatt érzem e azt hogy 2 személyiségem van e 1 aki alapból vagyok 2 aki a nevelőotthon miatt lettem . ( nem hagy ki az emlékezetem) nem ilyen skizofréniáról beszélek :) csak szituáció függő .


Hihetettlenül el szeretnék valamit érni az életben és mivel egy "senki " vagyok és senki sem támogat (ott) ezért nem is számithatok arra hogy tudom magamnak szerezni pl saját lakást - autót stb. Szóval a légiós akcióm ezért van mert beakarom bizonyitani hogy a legkeményebb helyzetbe is helyt tudok állni.



sajnos senkivel nem tudom ezeket megbeszélni igy "magamba fojtom" és sajnos ez nem biztos hogy jót tesz.


Rengeteg rossz dolgon végigmentem már fiatal korom ellenére és ezért örülök az előéletem miatt hogy bekerültem , mert igy lelkileg birom (úgy ahogy) de rengeteg mindenről beszélnék egy szakemberrel aki ha mást nem 1-2 jó szót , vagy azt mondja hogy nem vagyok őrült és közli jó hogy vége lett a kapcsolatnak + elmondja hogy mi várható még.


Személyiségem miatt meg az előéletem miatt meg az a tudat hogy valami nagy dolgot akarok elérni csak és kizárólag a légió jöhet szóba. Erre edzek nem kevés ideje.



A céljaim megvannak ( Boldog család , Saját lakás , Autó , normális anyagi helyzet) sose fogom ezeket feladni ,csak egyedül és a semmiből itthon nem lehet összehozni.


Meg a volt barátnőmnek úgy irnék, igaz legutóbb nagyon megalázott "Kussoljak, hagyjam békén , pont lesz.r" stb stb és egy picit sem értékelte az amit 4 évig tettem érte (amennyire tudtam és az anyagi helyzetem engedte) de mégis hiányzik akármennyire tudom hogy nem volt jó és tudom hogy a leghülyébb dolog lenne ha irnék vagy megkeresném, de mégis ott van a vágy. :(

ezért is akarok valamilyen szakemberrel beszélni aki racionálisan elmagyarázza nekem hogy " NEM , NEM kell neki irni , ennek vége " stb stb


Egy szakember tud a problémáimon segiteni?


ha valaki tudna olyat mondani akiről "jó , elégedett" véleménye van azt meg köszönném.


BP en



elnézést kérek a hosszú agyatlanságomért + némely hosszú ékezetek miatt nem minden betü vagy ezen a nem is tudom milyen nyelvü billentyüzeten .



Előre is köszönöm a segitséget


2011. júl. 4. 03:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Neked valóban egy pszichológusra van szükséged, jó hogy ezt felismerted, jobb későn, mint soha! Az érzelmeidet SOHA ne fojtsd magadba! Add ki futás, edzés közben vagy írd ki magadból, de semmiféleképp ne maradjon bent!

Nem vagy skizofréniás, szerintem kisebbségi komplexusod lett a volt barátnőd miatt. 4 év az azért sok idő, megbíztál benne minden és most vége. Teljesen megértelek, sajnos minden mulandó az életben.

Jó, hogy van életcélod! Ennek nagyon örülök, soha ne add fel az álmaidat, bizonyíts ne csak magadnak, de a körülötted lévőknek is, hogy: na én így éltem, most így fogok!

Majd ha bekerülsz abba a társaságba ahová vágysz, minden jobbra fog fordulni hidd el! Biztos vagyok benne, hogy kapsz egy löket önbizalmat, hitet a jövőben és nem leszel magányos sem!

Sajnos most összetört a lelki világod rendesen...de elmúlik, minden elmúlik, mindenből van kiút!

Sajnos pszichológust nem tudok ajánlani...de szorítok érted, erős vagy! Képes vagy újra felállni és akkor majd mindenki téged fog csodálni!

2011. júl. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a Jó szavakat pipát ér ! :)


Nincs baj magamba csak az az egy gondom hogy nem adhatom ki ismeröseimnek az ilyen problémáimat én mindig is az az ember voltam akinek ellehetett mondani ha valami gond , baj van én segitettem amennyire tudtam. Csak most nekem is keményen fel halmozódtak a gondok és nézem a képeket és látom hogy mennyire jó volt 2 éve milyen lány volt egy aranyos édes lány(17) és ahogy öregedett úgy ment total rossz irányba és ha tehetném akkor "ne dolgozzon" majd én fizetem mindent (értemes határokon belül) de sajnos nemtehetem meg és most már rá sem ismerek.( igaz nem is beszélünk azóta) de Barátnői nyomják , segitenek neki , és életemben nem beszéltem még velük de érdekes módon én vagyok az akit utálni kell.


próbálok erős maradni de ha magamban tartom tovább akkor szivtelen , érzéstelen állat leszek (bár a légióban amugy is azt csinálnak belőlem), és azt tudom hogy más lány nem segit , van 1-2 olyan lány aki a tipikus "végre szabad a préda" elvet valják és beszélgetni akarnak de ez semennyire nem nyugtat , túl léptem már azon a szellemi szinten - koron hogy azonnal belemennyek másikba , amugy se tudok de őszintén megmondom viccesen fog hangzani de mégcsak lefeküdni sem birnék semmilyen lánnyal.... :S

2011. júl. 4. 05:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az a legrosszabb, amikor te megbízol másban, bármit megteszel érte, ő meg szinte csak érdekből van veled...

Teljesen átérzem a helyzeted, te annyira szeretted azt a lányt, hogy mást már meg sem kívánsz, hihetetlen szeretet van benned, ezt csak tisztelni lehet! Eljön majd a TE időd amikor a rosszat felváltja a jó és elnyered a jutalmadat!

De ha érzed inkább keress fel egy pszichológust tényleg az jobban tud segíteni feldolgozni a terheidet!

És soha ne add fel, ha most szegénynek érzed magad...ez van. Utána mindig jön egy változás, és biztos vagyok benne, hogy neked jó irányba, mert igazán megérdemled!

17/l

2011. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szenvedsz skizofréniában inkább kisebbségi komplexusod van.pszichológust szerintem is mindenképp keress fel.a légiót meg gondold meg nem biztos hogy megéri az a 300.000 forintnak megfelelő összeg hogy egy robot légy akinek nincs szíve és ha azt mondják ölni kell akkor ölni kell. mert lehet hogy jól hangzik az a 300 ezer forint meg hogy nem kell abból költekezni mert kaja ruha lakhatás megoldva de nem olyan sok az hogy az érzelmeket szeretetet cserébe kiölik az emberből! hát igen saját lakás autó a mai világban szinte mindenkinek álom elég keményen meg kell dolgozni érte és keményen spórolni hogy valóra váltsd de azért ilyen áron én nem mennék a légióba.pszichológust nem tudok ajánlani de nézz szét fórumokba biztos találsz egy jót! 18/F
2011. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!