Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudok normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok normális kapcsolatot kiépíteni szinte senkivel sem? Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Tudom, ez egy nagyon rossz és hülye kérdés és a magányban sem kéne egyedül éreznem magam... de mégis úgy érzem, komoly problémák vannak a fejemben (és az életemben)


Alapvetően nem tartanak csúnya embernek mások (a másik nem tagjai) mégsem tudok ismerkedni velük. 33 éves vagyok, IT területen dolgozom így anyagi problémáim nincsenek. Van mellette vállalkozásom is, tehát ilyen irányú egzisztenciám szerintem rendben van (sőt, még szerencsés embernek is tartom magam az országban a munkám miatt).


Érzelmi oldalon viszont rettenetesen sok sérülésem van. Főként gyermekkori élmények miatt szinte leblokkolok ha ismerkednem kell. És ez nem csak a nőknél van meg, hanem sajnos a férfiaknál is. Három éve élek a fővárosban de nincsenek barátaim, még csak haverjaim sem. Pedig rengeteg önsegítő könyvet vagy írást olvasok és értem/felfogom, hogy mi a rossz velem de egyszerűen úgy érzem, hogy elfáradtam az állandó megfelelési kényszerben és rohadtul idegesít, hogy senkinek sem vagyok úgy jó, ahogy vagyok...


Nem sajnáltatni akarom magam, csak ha végignézem az elmúlt 10 évemet akkor azt látom, hogy a párkapcsolataim olyanok ahol velem szakítanak, pl. legutóbb úgy, hogy az exem szerint én vagyok a legjobb dolog/faszi az életében de azért lelép. Rohadtul unom, hogy ahelyett, hogy ilyenkor normálisan megbeszélnénk, hogy mi a baj/miért szakítunk/akármi nekem azzal a teherrel kell élnem, hogy úgy dobnak el, hogy közben szeretnek és, hogy amúgy mennyire jó velem...


Nem járok el sehova sem mert nem tudok eljárni. Próbáltam egyedül bulizni menni, de azt senkinek nem kívánom, mert szörnyű egy csomó félrészeg, vidám ember között bámulni a semmibe.


Ráadásként az érdeklődési köröm is olyan, hogy csak egy szűk réteget tudok megtalálni vele (csillagászat, programozás, retro számítógépek..stb) így introvertált emberként kb esélytelen a felszínes beszélgetéseknél mélyebb dolgokba mennem.



Így maradt a végső kérdés: mit tegyek? Hogyan változtassak? Van kiút ebből valamerre?



2017. aug. 22. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Első körben érdekel, hogy hány barátod van?

2. Szerintem próbáld tágítani az érdeklődési körödet

3. Találj magadnak 1 új hobbit, ami magába foglalja, hogy nem vagy otthon és társaságban műveled, ajánlom a sportokat, egyesületeket, ott amúgy is lehet ismerkedni is és jobban fogod érezni magadat

4. Mit gondolsz, a sablonos szövegek mögött mi volt a valódi tartalom, az igazi szakító ok, amiért/amikért nem voltál megfelelő? Azokon kell változtatnod és szerintem szánj magadra 1 fél évet, javíts magadon, tégyél meg mindent, amiről úgy érzed nem vagy jó benne, azon változtass, gőzerővel dolgozz csak a problémáidon

5. Ha nem megy a kommunikáció, szerintem a legjobb, ha szabadidődben, utazáskor, úton-útfélen odamész az emberekhez és váltasz velük pár szót. Teljesen mindegy miről, de csináld. Első körben 1-2 mondat erejéig, az után meg egyre többet próbálj meg kihozni a beszélgetésekből.

6. Lehet, hogy segítene egy pszichológus.

7. Hagy el az önfejlesztő könyveket. Mindent tudsz a témáról, most add el őket, vagy legalább is ne foglalkozz velük többé, a cselekvésnek jött el az ideje...

2017. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 - 1-2 ember van akivel szorosabb a viszonyom, de ők nem egy városban laknak velem. Családos, dolgozó emberek így minden hülyeséggel nem akarom nyaggatni őket. Bár, hogy őszinte legyek, lehet csak a korral jár de velük sem olyan mély a viszonyom (nincs 'testi kontaktus' (ölelés, vállon veregetés..stb) meg ilyenek - bár ez nem tudom mennyire divat/elvárt a fiú barátok között)


2 - Én ennél tágabbnak már nem is tudnám tartani az érdeklődési körömet, viszont a felszínes dolgok egyszerűen nem érdekelnek. De ettől még elgondolkodok ezen, köszönöm!


3 - Nem köt le túlzottan a fizikai sport. Esportokat szeretem (számgépes játékok online formában) de ott meg nincs fizikai ismerkedés. Régen viszont csocsóztam versenyszerűen ami tök jó egy kocsmában, csak ugye ahhoz is kéne még egy ember legalább :D


4 - Őszintén. Nem tudom. Nem tartom rossz emberismerőnek magam de nem tudom megmondani, hogy mi lehetett a baj. A másik meg nem mondta el...


5 - Ez jó ötlet, bár félek tőle :)


6 - Járok. De nagy ötletet még nem kaptam tőle.


7 - Ez igaz. Talán ide is ezért írtam most mert én is így érzem, hogy valamit tennem kell

2017. aug. 22. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát szar lehet, mikor még te is cikisnek érzed a hobbidat meg a személyiségedet. Majd amikor eljutsz odáig, hogy te egy ilyen magányos típusú, különös érdeklődésű ember vagy, és akinek nem tetszik, az mehet, amerre lát, hidd el, megtalálod, akivel jó lesz.
2017. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb a születésed idején nagyon megnőtt a társadalmi rétegek közötti szakadék. Ezért (is) épültek módosabb családok kertjében privát játszóterek, ahol "szegény gyerek" annyit játszhat, amennyit akar, nem kell átengedni a hintát a lógó taknyú Pistikének. Ezzel a huszárvágással aztán jó eséllyel egy életre tönkre is tették a kölköt a szülők, mert ha gyermekkorban nem tanul meg kommunikálni, később egyre nehezebb lesz.

Nem tudom, nálad ez okozza-e, de feltehetően igen. Elektromos játékok mellett, vagy privát játszótéren cseperedtél, nem kint a grundon a többi hasonszőrű gyerekkel.

Amit most tenni tudsz, azt az 5-ös pontban remekül ecsetelte az előttem szóló. Nincs más mód! Csak ha megerőszakolod magad, és addig próbálkozol, amíg rá nem jössz, hogy mi az a pont, amitől nem kérnek többé belőled az emberek.

2017. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neem, grundos gyerek vagyok. A gyermekkorban kezdődtek ettől még a problémáim, ezt jól látod, csak más okok voltak.


Az ötös ponttal próbálkozok azóta. Apró lépésekkel, de elhatároztam, hogy minden nap teszek valami olyat ami kívül van a komfortzónámon (tegnap egy picit beszélgettem egy pultos csajjal, ma meg megkérdeztem egy alig ismert ismerősömet, hogy nem-e szexelne velem). Ja meg próbálok mindenki szemébe nézni az utcán aki felém néz és nem elvinni a tekintetem...


Egyenlőre itt tartok. Köszönöm amúgy a tanácsokat :)

2017. aug. 23. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
és mit mondott?
2017. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alapvetően benne van, de igazából nem is ez most nekem a lényeg. Hülyén hangzik de nem szexelni akarok vele (nem is igazán tetszik), csak kíváncsi voltam, hogy meg merem-e kérdezni.
2017. aug. 24. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!