Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csajok! Összejönnétek-e egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok! Összejönnétek-e egy olyan sráccal, aki egyszerűen alkalmatlan az autóvezetésre?

Figyelt kérdés
Másfél élve szereztem meg a jogsimat, azóta vezettem vagy 40-50 km-t (főútvonalon egyszer 30km-t, meg faterral pár alkalommal lötyögtem a környékünkön a kihalt mellékutcákon). A kresz elsőre meg lett max pontszámmal, a forgalmi azonban csak harmadjára sikerült egy nagyon jó fajta autóval (dízeles). A családban azonban csak 2 db 1.3-as benzines kisautó van és 1,5 év kihagyással nagyon bizonytalannak érzem magamat, hogy beüljek a kormány mögé. A kuplungolás még most sem megy normálisan, a jogsiszerzés óta még egyszer sem parkoltam és úgy érzem egyszerűen nem merek kimenni a forgalomba egy manuális kocsival. Már a forgalmi vizsgákon sem tudtam több fele koncentrálni és nagy mákom volt, hogy meglett a jogsi. Akkora kő esett le a szívemről, hogy egy jó darabig nem is akartam gondolni a vezetésre, most viszont már bele sem merek ülni a kocsiba. Félek, hogyha karambolozok, akkor a szüleim nem tudnák kinyögni a javítási költséget, nem beszélve arról, hogyha elütnék egy gyalogost, akkor börtönbe kerülnék és ott tuti én lennék a "szappanos fiú", mivel nem elég, hogy nem merek vezetni, de vékony/alacsony alkatú vagyok. Bele gondolni is rossz, ha esetleg balesetet szenvednék. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e köztetek olyan, aki ismer hozzám hasonló pasit és összejönne-e vele. Mennyire hátrány egy ismerkedés során a vezetéstől való félelem? Annyira irigylem azokat a kis filigrán csajokat, akik automata váltós drága autókkal közlekedhetnek mindenféle sávtartó elektronikával meg tolatókamerával (manuális mezei autót meg lehet ők sem tudnának vezetni), miközben én télen-nyáron fázok/izzadok a buszmegállóban.

2017. okt. 6. 19:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

# 10


Ha meg egy olyan kérdés van, hogy egy férfi valami apró dolog miatt diszkriminál nőket a párválasztás során, akkor megy a hiszti. Bezzeg az ilyen hozzászólások

a nőktől teljesen OK...

2017. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem a jogszerzés előtt és után is minden vágyam egy autó volt, pedig messze nem voltam jó sofőr. Mintegy 5 évvel a jogsiszerzés után lett autóm, egy régi Swift. Ez még erősen a múlt, de már nem egy Lada, ahogy ránzésére egy F Astra sem az. Ebben sincs szervó, nincs kipörgésgátló, ABS, sávtartó elektronika és még a váltó sem automata, cserébe lehet ütni-vágni, kedvtől és pénztárcától függően az ára többszörösét rákölteni (kicsit megszívtam vele). Még gányolni is meg lehet tanulni, mivel rohad. Ja majdnem elfelejtettem: meg lehet tanulni vezetni. Egy autó kell hozzá meg sok gyakorlás, máshogy nem megy. Elejében mennyit bénáztam, most azért már elég jól elvagyok a forgalomban. Gyakorlás nélkül nem fog menni neked sem. Kérdeztem korábban hasonlót én is, kb. pont ugyanannyit vezettem akkor, mint te most. Most már azért jóval többet vezetek, így nem merül fel bennem a kérdés. Vannak jobb és rosszabb sofőrök és van, aki alkalmatlan a vezetésre. Ameddig nem szerzel gyakorlatot, nem fogod tudni melyik vagy. Bemesélheted magadnak az alkalmatlanságod, de azért ne 50 km alapján, mert ennyi idő alatt nem lehet megtanulni vezetni. Majd ha 4-5 ezer km lesz a hátad mögött és semmivel nem megy jobban, akkor már kezdhetsz aggódni. Állítólag sok mindent elfogadnak a lányok. Sokuknál nem kizáró ok, ha nem tudsz vezetni vagy jogosítványod sincs. Erről viszon már nem tudok írni, mert én az ismerkedésre vagyok alkalmatlan. F
2017. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

#11


Figyelj, ha arra nem képes a kérdező, hogy gyakoroljon, pedig ez az egyetlen egy út arra, hogy megtanuljon vezetni, rutint szerezni, akkor mégis mit várhatunk el a következőkben?

Leírtam a saját tapasztalatomat. Én is azt tanácsoltam neki, hogy gyakoroljon, hogy szerezzen rutint. (Mégis le lettem szavazva, csak mert nem nyaltam a s..ggét a kérdezőnek fejbólogatva, hogy igen összejönnék így is vele..stb.)

De itt még a hajlandóságát se mutatja, hogy nekiállna gyakorolni, inkább csak a félelmeit sulykolja és azok irányítják. Fél ettől, fél attól..és? Mindenki fél, valamitől kedves kérdező! De veled ellentétben van, aki szembenéz a félelmeivel és legyőzi azokat.


Te hova tartozol? Te irányítod a félelmeidet, vagy a félelmeid irányítanak téged?


Itt a szándékon, az önmegvalósításon, a cél elérésén van a hangsúly.

2017. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

Konkrétan lekakkantom, ez a kérdés miatt kezdtem el életemben először azon gondolkodni, hogy tulajdonképpen mennyire is számítana ez nekem, mert életemben nem figyeltem, hogy egy pasinak van-e jogsija, és ha van, mennyire vezet ügyesen. :D

Lelkileg nagyon beteg ember, akinél ez kritérium, és valószínűleg a saját lelki gondjait kéne megoldani, nem egy tökéletesnek hitt palival kompenzálnia.

2017. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 veterán vas ***** válasza:
92%

Nem bántok senkit azért, hogy nincs jogosítványa, ahogy azért sem, ha nem szeret vezetni. Az legyen a Te magánügyed, hogy másfél év alatt mindössze 50km-t vezettél azt is rettegve.

Az viszont már nem magánügy, amikor valaki úgy ül autóba, hogy jaj ha karambolt okozok, jaj ha börtönbe zárnak, különben is kicsi vagyok, gyenge vagyok, még a csajozás sem megy, úgy hogy tessék engem sajnálni.


Akkor inkább ne vezess, ázzál/fázzál továbbra is a buszmegállóban.


Amúgy tudjál róla, a megállóban is lehet csajozni. ;)

2017. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%

# 13


Te írtad azt a hozzászólást? Vagy önjelölt védelmező vagy? Ha egy csaj írná ki, hogy élete végéig inkább buszozik, mert fél, hogy autóbalesete lenne valaha, akkor menne, hogy jaj de cuki.


Én is azt tanácsoltam, hogy gyakoroljon (#9), viszont aki párhuzamot állít a kapcsolat leendő minősége és a férfi autóvezetői képességei közt, annak tényleg valami nem oké lelkileg, ahogy az egyik válaszoló is írja, mert semmi köze egymáshoz a kettőnek. Ez hogy lehet egyáltalán kritérium ismerkedésnél? :D

Ja és az a nő fél csak igazán (de úgy kb. mindentől, és egy tökéletes, bátor férfit mer csak maga mellé engedni, vagy legalábbis aki annak látszik).


Kb. mintha amiatt menne a veszekedés, hogy érdemes-e olyan lánnyal járni, aki szarul főz. Akkor már jönne feminista dumaként, hogy mi köze a főzésnek egy jó kapcsolathoz.

2017. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11%

#16


Az én hozzászólásomban is az volt, hogy nem jönnék össze vele, ergó két személynek ugyanaz a véleménye.


Itt nem az autóvezetői tudáson van a hangsúly, látszik, hogy pasi vagy és nem vagy képes értelmezni egy nő által leírtakat!

A HOZZÁÁLLÁSON van a hangsúly és nem a tudáson! A tudást meg lehet szerezni gyakorlással, de a kérdező nem is akarja megtanulni, ő itt csak azt szeretné, ha így elfogadnák ilyen teszetosza módon.


Hagyjuk most az autóvezetést. Az életben is vannak olyan dolgok, helyzetek, amikhez úgyszintén szükséges a kitartás és a gyakorlás. És vajon, azokhoz mennyire lesz akarata, hogy megvalósítsa? Pedig azok, biztosan fontosabbak, mint egy autóvezetés. Azonban itt maga a személy mentalitása és a hozzáállása bizonyos dolgokhoz a taszító.


És most akkor kanyarodjunk vissza a témához:

Minek szerez olyan jogsit, aki fél az autóvezetéstől, fél attól, hogy esetleg balesetet szenved?

Az utcára vajon ilyen személy hogy mer kilépni? Hisz a járdán is elüthetnek, nem?


A negatív beállítottság, a félés még a levegővételtől is, az a taszító!

2017. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%
szerinted akkor én valami zseni vagyok, hogy 20+ éves skodát vezetek, ami sose látott szervót?
2017. okt. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,vezetem szervo nélküli kocsit tudom milyen stabilak tudnak lenni,főleg egy olyan kocsi ami eredetileg szervos csak,időközben tönkre ment a szervo :D
2017. okt. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél éve van meg a jogsim, szintén egy dízeles autón tettem le a vizsgát harmadjára(!), csináltam és a mai napig csinálok butaságokat(semmiféle járt nem okoztam eddig). 1 hónapja van saját autóm, nincs benne semmi extra, 1.1-es motorral felszerelt. Levezettem kb. 800 km-ert az 1 hónap alatt és kezdem úgy érezni,hogy nem aggódok lazán vezetek. Én nő vagyok, barátomnak van jogosítványa csak kocsija nincs úgyhogy alig vezet míg én minden nap mostanában. Többször fullad le alatta,többet kell korrigálnia, de egyáltalán nem zavar, örülök hogy csinálja és így is nagyon szeretem, nem kell luxus autó ahhoz,hogy vezess. Sőt a vezetés élményét veszi el ez a rengeteg kütyü.

Csináld úgy mint párom és egy olyan lánnyal legyél együtt aki imád vezetni, akkor neked nem kell olyan sokat ;)

2017. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!