Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Párkeresés szempontjából nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkeresés szempontjából nem az a legnagyobb hiba, mikor ilyen ideálok, képek vannak az emberekbe, hogy "ilyennek kell lennie a jövendőbeli páromnak"?

Figyelt kérdés

Sok embernél észrevettem ezt főként lányoknál, hogy egy ideális kép van a fejükbe, ami egy nagy tévképzelet is lehet. Tételezzük fel valaki sötét barna hajú, barna szemű, diplomával, autóval rendelkező párra vágyik, lehet elszalasztja az esélyét, mert ha nem lenne benne ez az ideál, akkor beletudhatna szeretni akár egy olyanba aki az ideáljával teljes ellentétbe áll. Annakidején nekem is voltak elképzeléseim, hogy milyen egy ideális lány, de mióta sokat komolyodtam már egyre több lány tetszik nekem.

Persze lehet olyanokkal jönni, hogy sokat csalódtam és ezért van egy ideálom amihez foggal, körömmel ragaszkodom, sok ilyet hallok, hát ilyenkor tudom azt mondani, hogy néha a párkapcsolati tapasztalatok inkább ártanak, mint használnak. Úgy gondolom, hogyha egy hasonló emberrel ismerkedik, mint az exe volt még nem garancia arra, hogy ő is megüti, megcsalja, határozatlan, tesze-tosza, munkakerülő lesz.


2017. okt. 11. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos volt, hogy eltértem az ideától, mert valamiért mégiscsak belezugtam, de amikor felszállt a köd, rájöttem, hogy ez egyáltalán nem olyan ember, mint akivel élni akarok!

A megalkuvásnak nincs értelme! Eltöltötök x évet, mire bevalljatok magatoknak, hogy mégsem erre vagytatok anno.

És itt most nem arról szól a történet, hogy kinek milyen a haja színe.

2017. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos ideáloktól valóban nem érdemes gyökeresen eltérni, mert hosszútávon nem vezet eredményre. Rövidtávon segít a rózsaszín köd, nagyon is sokat, de a későbbiekben ez kiütközik majd és alapvetően senki sem fog megváltozni a másik kedvéért. Idomulni lehet, kompromisszumot kötni lehet és kell, de 180 fokos fordulatot senki nem fog venni, mert képtelenség.


Ugyanakkor -és tudom, hogy csak példákat soroltál-, ezek nem ideálok. Nem az számít, hogy diplomás, hogy van-e autója, hogy milyen a hajszíne. Tényleg nem.


Alapvető emberi tulajdonságok, életfelfogás, világnézet, jövőkép, habitus. Ezeknek kell passzolni a fejedben élő képhez, elvárásokhoz. A többi igazítható. A párom kedvéért választok másik hajszínt, veszek(szünk) autót, ha lehet rá építeni, akkor le is diplomázok. De a habitusom, a világszemléletem, az érzelmességem nem fog változni senki kedvéért, egyszerűen azért, mert ezeket akarattal nem lehet befolyásolni.


32/F

2017. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Te amúgy hány kérdést teszel fel a témában? Ennyire gyenge vagy egoból?


Ba**ki mindenkinek vannak ideáljai. Kinek erősebb, kinek gyengébb. Attól függően, hogy mennyire dolgozta fel az előző kapcsolatait... (érted, ha sz**ul akkor erős az ideálkép, ha jól akkor meg gyengébb). Aztán hozol a gyermekkorból (főleg a nem tudatos részből), a fiatal felnőtt korból és ebből épül fel az, hogy milyen párt szeretnél. De ez alap pszichológia amit még egy középiskolás is tud.


Attól, hogy nem kellesz a csajodnak még nem dől össze a világ és azzal sem fogod legitimálni a szenvedésed ha ide írogatsz ilyen triviális kérdéseket.

2017. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez gyakori és súlyos hiba, de csak akkor, ha nem megfelelőek ezek a keresett tulajdonságok. És ez persze sokszor előfordul: általában azon van a hangsúly, hogy "első ránézésre" meglegyen az összhang, összeilljenek, de arra nagyon kevesen gondolnak, hogy mi szükségse ahhoz, hogy a kapcsolat fennmaradjon, fejlődjön és kiteljesedjen. Ezért nagyon veszélyes az "első látásra szerelem" jelensége, meg ennek a romantikus idealizálása.
2017. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ez csak egy eredménye igazi hibának.
2017. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Párkeresés szempontjából nem az a legnagyobb hiba, mikor ilyen ideálok, képek vannak az emberekbe"


az N betűt "lefelejtetted" a szó végéről.

2017. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!