Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy felejtsem el, amit belém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy felejtsem el, amit belém neveltek, hogy akinek nincs diplomája az szegény és buta? N

Figyelt kérdés

19 éves korom óta dolgozom, a pénz akkoriban (IS) jobbban kellett, mint egy papír. Mellette megcsináltam egy 2 éves gazdasági okjt, könnyen találtam vele állást és a fizu is jó sok pedagiai, bölcsész, stb. diplomás álláséhoz képest.

Beszélek még nyelveket (angol, francia) és van, hogy ezzel keresem a kenyerem, ( idegennyelvű ügyfélszolgálat, többnyelvű környezetben recepció) és ezzel is jobban keresek az átlagnál. (30%-os bérpótlékot kapok az idegennyelv használatért)


A legtöbb diplomás ismerősöm munkájának köze nincs a diplomájához és rosszabbul is keresnek nálam. Belegondolva a legtöbb szak ilyen, persze van pár speciális. (pl. fogorvos, mérnök)

A szüleim kiskorom óta belém nevelték, hogyha nincs diplomám, akkor egy senki vagyok. Nem tudom teljesen levetkőzni ezt, feszült vagyok és szorongok, mikor a tanulmányaimról és az állásomról kérdeznek ismerkedéskor.



2017. nov. 22. 09:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Én egy 20. csi.cska targoncás vagyok és 20 évesen keresek többet mint egy tanár aki végig tanulja az életét. :*
2017. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%

Nő vagy? Azt hittem, főleg csak férfiaknál jön elő ez a kisebbrendűségi komplexus a beléjük sulykolt társadalmi elvárások ("A férfi legyen erős, tartsa el a családját, dolgozzon látástól vakulásig!") miatt.


Alapból az önbizalmaddal lehet probléma, és ennek csak egy megnyilvánulási formája a diplomahiány miatti feszengés és szorongás. Kérhetnéd egy pszichológus segítségét, hogy segítsen felderíteni, miért áll ilyen ingatag lábakon az önértékelésed.

(Egyébként akkor is zavar a diploma hiánya, amikor nem diplomás emberekkel randizol/ismerkedsz?)

2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, hogy sokszor az sem gazdag és értelmes, akinek van. Tudnék sorolni így ismerősi körből...

Egyébként nálam is hasonló a helyzet. Nem tudtuk megengedni magunknak, hogy lediplomàzzak, így munka mellett szülői segítség nélkül csinàlom, persze idáig el kellett jutni, nem tudtam 18 évesen kezdeni.

Én is több nyelven (5 fe1sőfok, 1 alap-most kezdtem) beszélek, nem vagyok kevèsbè művelt (buta meg tènyleg nem), mint egyes diplomàsok, de sajnos bennem is meg volt sokàig, hogy akinek nincs, az nem lehet olyan sikeres.

Persze lèpten-nyomon bebizonyosodik az ellenkezője, de èn màr csak szeretnèk egyet (a munkàhoz, amit vègezni szeretnèk, kell), így most csinálom.

2017. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem logikus a szorongásod. Én is tudom hogy nem túl impozáns a nők szemében a targoncás szakma, mégis többet keresek vele mintha még most is tanulnék, és később, talán majd 4 év múlva munkába is állok. Egyszerűen csak jobban hangzik az hogy mérnök vagyok mint az hogy targoncás. Ennyi.
2017. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

Szerezz diplomát és nem leszel lenézve. Majd talán akkor lesz jogod megszólni egy tanárt, aki lehet kevesebbet keres nálad(bár gondolom csak kamuzol így anonimban), de legalább becsülendő munkát végez és elég szomorú, hogy ebben az elcseszett országban ennyire nem honorálják.


Amúgy meg a diploma nyilván nem jelenti egyből azt, hogy valakinek jól fizető munkája is lesz. De elég nagy plusz lehet és én emberileg is jobban becsülöm a képzettebbeket, pont az ilyeneket vetem meg, mint te, aki csak megszólni tudja őket, de tanulni lusta lenne.

2017. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Ne a végzettséget nézd hanem a keresetet. Valamit "belédneveltek", de az élet felülírta.
2017. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Úgy felejtheted el, hogy belátod, butaság. És itt nem csak a pénzről van szó, hanem a szellemi szintedről is. Diploma nélkül is lehet valaki nyitott gondolkodású, értelmes és művelt, ugyanakkor diplomás ember is lehet sötét. Ha nagyon akarsz, persze elvégezhetsz egy főiskolai szakot. Mivel értelmes embernek tűnsz, ez valószínűleg csak pénz és idő kérdése. Mérlegeld, mennyire éri meg!
2017. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#5 csak azért nem fogok papírt szerezni, hogy kevesebben nézzenek le, hogyha a munkámohoz/megélhetésemhez nem kell. Nem hiszed el, hogy diploma nélkül többet keresek, mint egy tanár? Mégis hol élsz? Nézd meg a pedagógusi bértáblát és hasonlítsd össze a keresetét egy középfokú végzettséget igénylő marketinges állás, vagy egy többnyelvű ügyfélszolgálatos állás fizetèsével...
2017. nov. 22. 09:43
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem érdekel, hogy mennyit keresel, de elég vicces, hogy elvárod, hogy ne nézzenek le, mikor te meg még a képzettebbeket is lenézed. Ne aggódj, te húzod a rövidebbet a diplomások szemében :D
2017. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

Én meg pont ellentétes irányba megyek.

Szépen végigjártam az iskolákat, van főiskolai diplomám is.

Sajnos a tanult szakmában nem tudtam elhelyezkedni, de végül lett egy kényelmes, nem túl stresszes, de ahhoz képest jól fizető irodai állásom, amit már több mint 10 éve csinálok.

Ennek ellenére most kezdtem bele egy okj-s képzésbe, kétkezi szakmunkát tanulok.

Mert végre alkotni akarok, azt csinálni amit valójában szeretek, nem nyomorult gombokat nyomkodni életem végéig.

és igazából lesz...om hogy mit gondolnak rólam ha pl. melóból jövök, és épp melós ruhában flangálok a városban.

Büszke vagyok rá hogy én megfogom a fizikai munkát, miközben az emberek 90%-a menekül előle.

Az életben pont nem az számít hogy milyen papírokat szereztél be. Hanem hogy mit szeretsz csinálni, és teszel-e azért hogy az lehessen a munkád amit szeretsz.

Legyen az hidegburkoló, kőműves, HR, pénzügy, kertész, pilóta, targoncás, bármi.

2017. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!