Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy felejtsem el, amit belém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy felejtsem el, amit belém neveltek, hogy akinek nincs diplomája az szegény és buta? N

Figyelt kérdés

19 éves korom óta dolgozom, a pénz akkoriban (IS) jobbban kellett, mint egy papír. Mellette megcsináltam egy 2 éves gazdasági okjt, könnyen találtam vele állást és a fizu is jó sok pedagiai, bölcsész, stb. diplomás álláséhoz képest.

Beszélek még nyelveket (angol, francia) és van, hogy ezzel keresem a kenyerem, ( idegennyelvű ügyfélszolgálat, többnyelvű környezetben recepció) és ezzel is jobban keresek az átlagnál. (30%-os bérpótlékot kapok az idegennyelv használatért)


A legtöbb diplomás ismerősöm munkájának köze nincs a diplomájához és rosszabbul is keresnek nálam. Belegondolva a legtöbb szak ilyen, persze van pár speciális. (pl. fogorvos, mérnök)

A szüleim kiskorom óta belém nevelték, hogyha nincs diplomám, akkor egy senki vagyok. Nem tudom teljesen levetkőzni ezt, feszült vagyok és szorongok, mikor a tanulmányaimról és az állásomról kérdeznek ismerkedéskor.



2017. nov. 22. 09:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel, egyre többen így vannak. Szülőktől, környezettől, társadalomtól, médiából, állandóan ezt hallani. Eredményeképpen, egyre több ember, csak azt tartja embernek, akinek diplomája van. Maga a tudás, a havi jövedelem, lényegtelen, a fő szempont sokaknál, a papír, ami igazolja, hogy diplomás. Amit írtál, az sem igaz. Attól, hogy valakinek papírja van, hogy ő mérnök, fogorvos, még messze nem biztos, hogy egy jó szakember és jól is keres.

Ennyire beléd van égve, hogy csak is maga a diploma a lényeg, jól járnál, ha szakemberrel lebeszélgetnél.

2017. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én leültetnélek beszélgetni nővérem (aki sajnos már nincs velünk) élettársával akivel 27 évet élt . Nem mondanád meg róla, hogy még érettségije sincs. Húgom apósa aki kortárs író/nyelvész/volt egyetemi tanár leesett majdnem a székről amikor megtudta ezt. Ennyit a papírokról. Én sem néztem sosem kinek mi a végzettsége, ha jól érzem magam tarsként, barátként valakinek a tarsaságában és megtalaljátok az összhangot, (sacc/) intellektuálisan egy síkon vagytok, akkor nem lesz probléma. Én cseppet sem szoronganék emiatt.


Omg! Nekem nincs diplomám, most mi lesz? :))) Értéktelen vagyok!! Ja, nem :)

2017. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire szükség van, fölösleges egyik vagy másik embert lenézni/magasztalni. A tanárra is szükség van, az orvosra is, ápolónőre, buszsofőrre, kőművesre, takarítónőre, mindenkire. Senki nem feljebbvaló a másiknál.
2017. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kochshilfer(in) vagyok Svájcban, és imádom.


Otthon rámerőltettek egy diplomát, egy másodpercet nem dolgoztam benne, ha rákérdeznek, nem is említem.


A munkámat viszont szeretem, és erről szívesen beszélek bárkinek.


A poén, hogy a párom, a barátai mind mérnökök, informatikusok, úgyhogy néha kicsit Pennynek érzem magam köztük (Big bang theory), de soha nem néztek le, mert csomó ismeretem van, ami meg nekik nincs, mert mérnökként nem érdeklődtek iránta (zene, irodalom, történelem...)

2017. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleim kiskorom óta belém nevelték, hogyha nincs diplomám, akkor egy senki vagyok."


Tudtommal a következő emberek nem rendelkeztek diplomával.


I. Erzsébet

II. József

Sir Francis Drake

Oliver Cromwell

Caius Iulius Caesar

Arkhimédész

Szapphó

Bonaparte Napóleon... Mégis saját koruk ütőrói voltak.


Ennyi. Egyébként diploma nélkül is tanulhatsz pl nyelvet v művelheted magad adott területen.

2017. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nálad az ismerkedésnél nem veled lesz a baj, hanem a szüleiddel...
2017. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én még az átalányosat sem végeztem eee.Prosti vagyok és annyit keresek amennyit akarok.A sok diplomás köcsög meg nyajja a muffomat jó pézé.
2017. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!