Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy felejtsem el, amit belém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy felejtsem el, amit belém neveltek, hogy akinek nincs diplomája az szegény és buta? N

Figyelt kérdés

19 éves korom óta dolgozom, a pénz akkoriban (IS) jobbban kellett, mint egy papír. Mellette megcsináltam egy 2 éves gazdasági okjt, könnyen találtam vele állást és a fizu is jó sok pedagiai, bölcsész, stb. diplomás álláséhoz képest.

Beszélek még nyelveket (angol, francia) és van, hogy ezzel keresem a kenyerem, ( idegennyelvű ügyfélszolgálat, többnyelvű környezetben recepció) és ezzel is jobban keresek az átlagnál. (30%-os bérpótlékot kapok az idegennyelv használatért)


A legtöbb diplomás ismerősöm munkájának köze nincs a diplomájához és rosszabbul is keresnek nálam. Belegondolva a legtöbb szak ilyen, persze van pár speciális. (pl. fogorvos, mérnök)

A szüleim kiskorom óta belém nevelték, hogyha nincs diplomám, akkor egy senki vagyok. Nem tudom teljesen levetkőzni ezt, feszült vagyok és szorongok, mikor a tanulmányaimról és az állásomról kérdeznek ismerkedéskor.



2017. nov. 22. 09:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én kamionozok és 450 ezer a havi fizum. És még érettségim sincs “csak”egy szakmunkásom. 34F
2017. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezt a fizut sok diplomás is megirigyelné 🤗
2017. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#9. nem nézek le senkit.
2017. nov. 22. 09:49
 14/27 anonim ***** válasza:
Itt egyáltalán nem az a helyzet hogy lenézem aki tanul, csak sok olyan van aki tanul és buta marad. Józan paraszti ész és a jó helyen való seg*nyalás sokkal többet ér egy darab papírnál amiért izzadsz éveket. Ha nem tűnt volna fel, M.O-n sokkal nagyobb a kereslet a szakmunkásra mint az "okos emberre" CNC, Hegesztő, Kőműves, Ács, Hentes, ezek aranyat érnek és viszonylag baromi jól meg is fizetik őket.
2017. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

11, nem mindenkit a pènz motivàl, amikor diplomàzik. Én is tanàr leszek (igaz, külföldön), mielőtt elkezdtem az egyetemet, vendèglàtóztam.

A fizetèsben ugyan nem lesz szàmottevő különbség, de nem mindegy, hogy gyomorgörccsel mész be dolgozni minden àldott reggel, hogy rabszolgamunkàt vègzel, hogy 8-9 óra munka utàn sincs ebédszünet, hogy a hét bàrmelyik napján a nap bàrmelyik szakàban beràngathatnak dolgozni, hogy egész életedben azt érzed, többre vagy képes, mint padlót mosni és kàvét osztogatni...

Nem csak az szàmít, mennyièrt dolgozol, sokaknak az is, hogy mit.

Korrepetàltam anno angolból felnőtteket, akkor döntöttem el, nyelviskolai tanàr szeretnék lenni, mert ez volt az első munkakör, amit tényleg szerettem:

2017. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Tudjatok, egy kis szerencse is kell ahoz hogy jól teljesítést erj el nem csak a suliban, hanem mindenhol.

Jó család és anyagiak , kinezed azaz adottság....talpraeset légy stb....

Család és az anyagiak az fontos mert támogatnak és nyomnak fölfelé a langletran , nyugodt legkör a szobadban meg van minden pl, számítógép tehet csak a tanulásra kell koncentrálnod.

Akinek ez nincs meg vagy csavargó lesz...

Vagy 16-18 évesen elkezd dolgozni és meg sem all ki tudja meddig.

De szerintem egy dolgos emberrel is lehetsz boldog ,

2017. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
48%

"A legtöbb diplomás ismerősöm munkájának köze nincs a diplomájához és rosszabbul is keresnek nálam"


Persze. A GYK szerint a diplomasok rendszerint kevesebbet keresnek es butabbak is. Kar, hogy a statisztika messze mast mutat, de csak kapaszkodjatok egy- ket konkret esetbe :)

2017. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%

Én diplomás vagyok, és elég sokat keresek.


Én ezt a témát már kutattam - pont az egyetemen -, mivel érdekelt, hogy néz ki a valóság az urban legendhez képest.


Amiről te beszélsz az egyébként egy nagyon összetett téma. Nem mindegy milyen régiót vizsgálsz, milyen társadalmi réteget, akiket összehasonlítasz egymással azok azonos körülmények között nőttek e fel, azonos képzési szinten vannak e és egyébként egyénileg milyen képességűek. Az se mindegy, hogy hány évesekről beszélünk.


De összesítve, a diplomások előnyben lesznek mindig. Nem jelenti azt, hogy ők garantáltan többet fognak keresni, de a mai munkaerő piac nekik kedvez, sokkal gyorsabban tudnak komolyabb karriert építeni, mint egy szakmunkás. Ettől függetlenül egy leleményes szakmunkás sincs éhezésre ítélve, számukra is bőven terem babér. Bajban azok lesznek, akik nehezen tudnak fejlődni, alkalmazkodni, nem nyitottak az újításokra, fejlődésre, tanulásra, vagy nem beszélnek semmilyen nyelvet.


Elboldogulni mindenki tud, csak akarni kell. De diplomával általában könnyebb.

2017. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerűen nézz körül, és felejtsd el.... A szocializmus végén azt nevelték az emberbe, hogy a diploma az milyen hú de nagy dolog, az bevisz a társadalom krémjébe, és az milyen fontos. Az erre nevelt szülők pedig tovább adják ezt a gyerekeiknek.


Én is, és mások is találkoztak rengeteg éjsötét diplomás emberrel, akikkel való beszélgetés sokszor a fizikai fájdalom határát súrolja.


Diploma lényege a magolás, semmi más, ezt tapasztaltam én is amikor belekóstoltam a Magyarországon béka hátsó fele alatti színvonalú felsőoktatásba, ráadásult ezt egy "hűűű meg haaaa" agyondicsért intézményben. És a legrosszabb, hogy 95%-ban az égvilágon semmire, de legalább is a szakmában semmire sem használható anyagot magoltatnak be, hiszen az állami támogatás félévenként jár, és az oktatást minél jobb elhúzni, hogy több fejpénzt kapjon az intézmény. (persze nem húzhatják el a végtelenségig, mert akkor nem jelentkeznének hozzájuk, így kb a 3,5 4 év a határ, a többit a buktatgatással facsarják ki).


Nagyon jellemző a magyar felsőoktatási intézményekre még az is, hogy minden oktató a propagandát is tölti a "tanulók" fejébe, hogy ők bizony milyen szerencsések, és milyen felsőbbrendűek hogy ott tanulhatnak, és ez továbbgyűrűzve jelenik meg a munkáltatóknál is, ahol az így átmosott agyú diplomás döntéshozók szintén diplomákat várnak el, és gyakran a diploma többet jelent nekik, mint a tudás.


Rémisztő még az is, hogy a legtöbb helyen ahol diplomát várnak el, semmit sem számít, hogy milyen diploma, az se gond ha köze nincs a munkakörhöz, de azért legyen...

2017. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz itt ha nem lesz kétkezi munkàs? Megesszük a sajàt sz.runkat meg a diplomáinkat? Hős meg emberképzés nincs? Mikor vagyunk boldogok? Ha van sok papírunk a szekrény tetején, vagy mikor hasznod is van? Ki fog itt hurkàt tölteni? Ki szereti a hurkât? Ki szereti a màsik embert? A màsik ember diplomàjàt?
2017. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!