Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, ismerkedésnél befolyás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ismerkedésnél befolyásoló tényező, ha egy fiú gluténérzékeny?

Figyelt kérdés
Ugye a lányok evolúciós szempontból a tökéletes férfit keresik..Pl.az alacsonyakat,vékonyakat,tanulatlanokat se szeretik..Szóval miért jönne össze olyan fiúval,akinek ilyen bajai vannak,mint nekem?Az orvos szerint valószínűleg gluténérzékeny vagyok.Lehetséges,hogy emiat ne legyen barátnőm és utálni fognak,egy selejt leszek a szemükben?

2017. nov. 29. 09:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Persze nem muszáj bevallani.De nem lehet a végtelenségig titkolni
2017. nov. 29. 09:26
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Azt sem tudom mi az a glutén. Azért mert az vagy, miért lennél "selejt", miért utálnának? Nem fognak utálni, sem selejtnek nézni. Akit ilyesmi zavar, annak gondok vannak a fejben. Ez szerintem kamu kérdés, ilyen nincs a világon se.


28 N

2017. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Gyoker vagy ez bizony eleg nagy hatrany a normalisabbaknal :/
2017. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez azert nem ugyan az. En a tejfeherjere es tejcukorra vagyok erzekeny, a hulyekre meg allergias :D
2017. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Napi hülye kérdés. Mi az a glutén pontosan?
2017. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem a tökéleteset. :) Az emberben van egy olyan mechanizmus, ami inkább csak elég jóra törekszik. Egy olyan ember, akinek a helyén van az önértékelése, sosem keres tökéletes partnert magához képest, mert amellett olyankor elkezd feszengeni. Az is az evolúció része, hogy a másik oldalról is jó gének öröklődjenek tovább, emiatt kapcsol be egy szint fölött ez az emberben, ideális esetben. Más kérdés, hogy nagyon sokat adott már ehhez a tény, hogy felemelkedtünk az állatvilágból, és bejött a képletbe a kultúra is, a média, és sok más. És az énkép is változott már, általában azok a nők, akiknek indokoltan vagy indokolatlanul magas az önbecsülése, jobban vágynak tökéletes párra. De ez szerintem eléggé közhely és józan paraszti ésszel is belátható.


Másrészt inkább a rátermettség az, ami alapján választanak az emberek, ami a mai világban eléggé átalakult. Régebben a fölösleg szimbolizálta a jólétet, az egészséget (gondoljunk csak az ókori nőideálra), most, hogy az élelmiszeripar elkezdett ehető szemetet termelni, és a finomított ételek több bajt okoznak, mint hasznot, az elhízottak száma pedig nőtt, már nem a súlytöbblet jelenti a jómódot, hanem pont a kisportoltság, a feszesség. És a rátermettség sem a mutatott agresszió és a másik fizikai legyőzése mentén dől el, hanem státusz alapú inkább. Ilyen szempontból pedig tanultság alapú. Csak hogy értsétek, hogy miért vonzanak minket az evolúciótól alapvetően eltérő, ellentmondó tulajdonságok. De ilyen az is, hogy a magányos emberek, és a zárkózottak hajlamosabbak depresszióra és szorongásos zavarra. Ez abszolút tudatalatti, de sokszor pont a mentális betegségek kockázata miatt kerül ki a listáról egy ember, nem cska a fizikai miatt. Ha valamilyen szempontból betegnek vagy sérülékenynek tűnik.


Nyilván nem egyszerű ételintoleranciával élni, de a mai korban ez már nem az életbenmaradás feltétele, nem halsz bele, eszel husit, eszel zöldséget, 4 féle gabonát nem ehetsz, meg a belőlük készült ételeket, senkinek nem lesz ezzel semmi baja. Főleg, hogy minden második ember speciális étrenden van, akár muszájból, akár saját akaratából, tehát ez úgymond "megszokott" lett, mint az allergiák is, nem hátráltat másban. Mások azt is mondják, hogy a laktózérzékenyeknek van igaza, egy felnőtt egyednek ninncs szüksége arra, hogy tejet fogyasszon, ilyen értelemben pedig felmerül a kérdés, hogy akkor most ki is a beteg. Főleg, hogy ezek az érzékenységek is pont azért alakultak ki, mert a környezetben jelentősebb változások történtek. Például a cukorbetegség (1 és 2 típus is) is pont az életvitelünk és a mi, meg az őseink szarzabálásának hozománya, egyfajta "alkalmazkodás", ami rosszul sült el. De a párválasztás nem ilyesmin fog múlni. Ma más az intellektus és a megjelenés fontosabb ezeknél, és jobban szimbolizálja a jól működő embert. És ennek lehet örülni, mert jobban meg tudsz alkotni egy olyan embert magadból, amilyen vonzó lehet és sikeres, és kisebb a szerepe a predesztinációnak, mint az önerőnek.


Ja, amúgy átérzem. Tejfehérjeérzékeny vagyok, tudom, milyen ezeket a köröket futni. Nem laktóz, tejfehérje, nekem még az enzim sem használ. De soha senki nem sírt emiatt, mindenkinek a magánügye, hogy mit eszik és miért, csak egyen velük, mert az is egy "szociális rituálé" sok család és csapat életében, amiből nem éri meg kimaradni. :) A reformtáplálkozás korában ez teljesen elfogadott normális körökben.

2017. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a benyomásformálás sokkal fontosabb. Az első pár randi, az első találkozás, az, amit a másik először lát belőled, és először gondol, mikor találkoztok, majd mikor megszólalsz és beszélni kezdtek. Most az, hogy ilyen van... Triviális, ha a többi szűrőn átmentél.
2017. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ismerkedésnél a gluténérzékenység nem, de a butaság viszont befolyásoló tényező.


Gondold újra a kérdést, itt nem a gluténérzékenységgel van a gond...

2017. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Glutén a lisztben van pl. Drágább lisztet kell vennie, ami gluténmentes.
2017. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Aki kérdezi mi a glutén,annak írom,glutén van a kenyérben,péksüteményekben,tésztákban,süteményekben,sörben stb. ilyeneket én nem ehetek,mert fosok tőlük napi 3-4x.Ha valaki azt mondja,hogy igyak meg vele egy sört,azt sem ihatok,mert glutén van benne.
2017. nov. 29. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!