Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg velem van a baj?

Figyelt kérdés
Tényleg velem van a baj, hogy egyszerűen a hideg ráz a gondolattól is, hogy elkezdjek párt keresni magamnak? Amerre nézek, csak azt látom, hogy párok, akik tökéletesnek mutatják magukat, csalják egymást a másik háta mögött, az egyik csoporttársam, aki a megismerkedésünk elején azzal kezdte, hogy nincs nála szerelmesebb nő a földön, most egy másik csoporttársammal kavar, a másik feladja a karrierjét a párja miatt, teljesen leépül mentálisan, a pasik többsége azt feltételezi minden lányról, hogy csak a pénzre hajtanak, és sajnos sok lány erre is hajt, csak a felszínre, agyonedzik, sminkelik magukat, hogy minél magasabb áron keljenek el, a pasik meg, ha nem a pénztárcájukkal meg a kocsijukkal vannak elfoglalva, akkor a nemi szervüket méregetik a kapcsolatokban nincs kommunikáció, itt gyakorin kérdezik vadidegenektől, hogy hogyan mondják el a bajukat a saját párjuknak (???!!!), aki meg bizonygatja, hogy náluk minden rendben van, egyszer csak közli, hogy szétmentek, de már válogat a következő jelöltek közül, annak ellenére, hogy elvileg élete szerelmét vesztette el, aztán összeszed valakit, és pár hét múlva már őt nevezi ugyanígy, van olyan pasi, aki meg olyan stílust enged meg magának, mintha minden lány árucikk lenne, s még neki áll feljebb, ha visszautasítják, a másik meg egyszerre 10 csajt fűz, és nem érti, hogy miért nem vevő senki a nyomulására, mintha valami pecázás lenne ez az egész, és még folytathatnám…. Most komolyan, velem van a baj, hogy iszonyodok ezeket a példákat látva? Hogy a pasik, meg csajok (mert férfiakról, nőkről szó sincsen!) taktikáznak a másik kijátszása érdekében, általánosítják a másik nemet, kategorizálják, trükköznek, meg vetítenek… Komolyan, hova tűnt az egyszerű őszinteség, az egyenes beszéd? Hova tűnt az emberiesség? Kinek jó ez? És én nem vagyok "normális", hogy elutasítom ezt?

2017. dec. 4. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amit itt leírtál mind igaz. De nem minden ember hanyag a társával szemben. Vannak nagyon sokan pl.te es en akik nem erre vágynak, sokszor ezt tapasztalták. Szoval ha találkozni fogsz egy hozzád hasonló emberrel nem fog zavarni hogy vannak ilyen nyomorult kapcsolatok. Hany eves vagy?
2017. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kislány vagy kisfiú vagy?
2017. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

25

Miért számít ez?

Amúgy nem mondanám, hogy másra vágyok, inkább azt nem értem, hogy sokan hogyan képesek idáig süllyedni... Tényleg lehet valaki annyira magányos, hogy inkább becsapja saját magát?

2017. dec. 4. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Távolról sem ez a többség. Persze van ilyen is, de nem ez az általános. Vagy a környezeted nem jó, ha ott ez a gyakori vagy te vetíted ki.
2017. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lány lesz a kérdező. Van sok ellenpélda is, aki egyedül marad, karriert épít vagy egyéb dolgokkal pazarolja az idejét. Sőt, vannak jól működő, tartalmas, mindkét fél számára építő kapcsolatok. Ne zavarjon, hogy ki mivel égeti el az éveit. Miért foglalkoztat ez?
2017. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bár kétségtelenül van igazságtartalma annak, amit mondasz, ez is igen nagy általánosítás. Messze nem változtak meg ennyire a dolgok.

Régen is voltak rosszul működő kapcsolatok? Naná. Előfordult, hogy megcsalták egymást a párok? Hogyne. Jó száz-százötven éve még ember nem gondolta azt, hogy lehet házasságot kötni szerelmi alapon is. Képzelheted, akkor mi volt megcsalási fronton, mikor a kutya nem kérdezte meg tőled, hogy kivel akarod leélni az életed 16-20 éves korodtól kezdve.

Összvissz annyi történt, hogy kinyílt a világ, sokkal többek életét látjuk, és általában a legfelszínesebb emberek teszik ki az életüket a kirakatba, tehát ezeket látjuk elsősorban. Illetve tovább élünk, tovább vagyunk fiatalok, tovább gondoljuk azt, hogy felelősség nélkül kergethetjük a másik nem képviselőit. Van is benne valami meg nincs is. De egyrészt, amíg az embereknek ez így jó, addig éljék csak úgy az életüket, ahogy szeretnék, engem nem zavar, másrészt pedig tényleg messze nem ennyire rossz a helyzet, ha az arányokat nézzük. Te pedig akkor csajozz/pasizz, ha rájössz, hogy az általad leírt karakterek (szerencsére) a populáció meglepően kis százalékát teszik ki.

2017. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Az a nagy helyzet, hogy én általában az a balek vagyok, aki elhiszi az áradozásokat, aztán nem kap szikrát, mikor kiderülnek a kis titkok, mert én jobb szeretem a nyers őszinteséget, akkor is, ha az rossz fényben tüntet fel..Amúgy meg nagyon változatos körökben mozgok évek óta (több város, egyetem, munkahely), nem egy szűk burokban élek.
2017. dec. 4. 22:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Az előző a 4-esnek ment, bocsi. :(
2017. dec. 4. 22:40
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Azért, mert sok kritikát kapok, és napi szinten nyaggatnak, hogy szedjek már össze valakit... no coment! Nekem meg a gyomrom forog attól, hogy részt vegyek ebben a történetben, egyszerűen képtelen vagyok, és ezt képtelen elfogadni körülöttem....Persze, ez a nyomás édes kevés, hogy rávegyem magamat, csak néha fáj az emberek kicsinyessége.
2017. dec. 4. 22:46
 10/13 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Akkor nem a közeggel lesz a probléma :D

Ne hidd el az áradozásokat. Légy nyitott, de ne legyél befolyásolható. Ne hagyd, hogy a negatív tapasztalataid előítéletekké váljanak.

Amiket példákat írtál létező jelenségek és vannak ilyen emberek, de ebből van kevesebb.

2017. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!