Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aranyos. Ez a kifejezés valóban nem jelent semmi jót a lányoknál, fiatal nőknél?

Figyelt kérdés

Legtöbbször ezt szokták mondani rám. Suliban pl. volt olyan lány, akivel soha nem beszéltem, de egyszer csak azt mondta, hogy "olyan aranyos vagy". Volt, hogy egymással beszélték meg, pl. mentem valahova metrón és egyszer 3-4 lány jött szembe velem és szólt az egyik a többinek, hogy "nézzétek azt a srácot" és vmelyik szintén az aranyos szót használta. Én úgy tettem, mintha nem hallottam volna. Meg volt pár hasonló eset, de szerintem ez olyan megalázó, amikor ez történt nem tudtam pozitívan felfogni. Olvastam, hogy mások szerint sem jó, ha ilyen jelzővel illetnek meg egy srácot. Illetve mostanában neten beszélgettem egy lánnyal, próbáltam jóhiszeműen önmagamat adni, nem bókoltam neki meg ilyesmi, de egyszer csak azt írja, hogy "annyira aranyos vagy" és szívet is tett mellé, pedig képet sem küldtem magamról (netre nem teszek fel magamról képet, mert már volt olyan, hogy valaki(k) a beleegyezésem nélkül használták fel vhol, de ez már más téma). Lehet hogy szórakozott, vagy tesztelte, hogyan reagálok? Azt sem értem, hogy miért fokozzák az "olyan, annyira, de aranyos" szavakkal, ez már majdnem olyan mintha cuki lenne az én értelmezésemben, amit aztán végképp rühellek.

Szóval csak annyi érdekelne, hogy vajon ha valaki ilyet mond, ír nekem, az csak udvariasság, esetleg úgy gondolja jó lennék szimpla barátnak, vagy mást? Egyelőre nem akarok párkapcsolatot, csak azért kérdezem, hogy legalább ennyit tudjak nagyjából, mire számítsak, ha egyszer mégis bele akarnék bonyolódni egy kapcsolatba, mert hajlamos vagyok ilyenkor leblokkolni, nem tudom hogy érti, és ha rákérdeznék sem biztos, hogy az igazat felelné.


2017. dec. 20. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem van akinél valóban rosszat jelent az hogy "aranyos" mert csak amolyan havernak tekinti.


De nekem mondta már ezt sok olyan nő akivel kapcsolatban voltam akár együtt is életem és szexeltünk is.


Szóval nem mindig igaz.

2017. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Egy felnőtt férfire inkább a kedves szót használnám, bár nem ugyanzt jelenti. Szerintem még egy kicsit kisfiús vagy és aranyos :) Sokan szeretik az ilyen srácokat, idővel úgyis kinövöd az aranyos jelzőt.

Szerintem ne foglalkozz ezzel túlzottan, és főleg ne menj át bunkó parasztba, hogy ne legyél aranyos, mert az százszor rosszabb.

2017. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti hogy alapból szimpi vagy neki csak nincs meg az a bizonyos plusz.
2017. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb edetben valóban semmi jót nem jelent. Nagyon ritka kivételek előfordulnak.
2017. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Elejét olvastam csak el.


Egy szó érzelmi töltetét a személy határozza meg.

Tehát jelentheti azt is hogy össze akar veled házasodni annyira édesnek tart, vagy azt hogy csak barátkozni akar.


Mint ahogy, leanyázhatod a haverodat de mégis imádod mert a legjobb spanod, vagy egy random embert aki nekedment, de ő nála már negatív értelemben érted, hogy tényleg dögöljön meg az anyja.

Ugyanez van az aranyosnál is.

2017. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az #5 nagyon jól látja.


Az én barátom például nagyon aranyos, amikor alszik, mégis vonzó számomra, szerelmes vagyok belé.


22/N

2017. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5-6 teljesen igazatok van abban, hogy az adott kontextusban a személy érzései határozzák meg a jelentését.

De milyen gyakran?

Ezek az érzések messze a legtöbb esetben nem szerelmet jelentenek, nagyon ritka kivételtől eltekintve. Tehát ilyen értelemben semmi jót sem jelent.

2017. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Én még a cukit is előszeretettel használom annál is, aki tetszik és/vagy akibe bele vagyok zúgva, ha úgy viselkedik, hogy olyan... cuki.


Annyira utálom, mikor emberek egy rohadt szón húzzák a szájukat és nem az örömöt meg a kedvességet veszik észre, hanem hogy "hú csak barátként tekint rám" meg "hú, nem akar velem dugni"...


Fingunk sincs, hogy mit ért alatta az illető. Én szánalmasnak tartom ebből kiindulni. Azt pedig, aki szerint ez "nem jó jel", el kellene kaparni. Az a nem jó jel, ha telemegy a szája földdel.

2017. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha párkapcsolatban vagy már, akkor elfogadható ez a jelző. Az ismerkedési fázisban is biztos van akinél előrelépést jelenthet, nálam viszont sosem történt ilyen, hiába vagyok aranyos.
2017. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Én sokszor megkapom ezt a beszélgetések folytán, akár IRL akár netes, és ez nálam mindég azt is jelentette, hogy friend zone. :)
2017. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!