Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy ismerkedjem az ember egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ismerkedjem az ember egy nem túl közvetlen illetővel?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem hogy tavaly egy srác eléggé úgy viselkedett mintha bejönnék neki.

Nekem is tetszett ő és próbáltam a tudtára adni hogy szimpatikus. Miután hosszú idő után se történt semmi úgy döntöttem kezdeményezek én.

A lényeg a lényeg hogy nem lett semmi a dologból.

Tegnap pont ezen az egészen gondolkodtam és eszembe jutott hogy amikor beszéltünk kiderült , ő egy viszonylag csendesebb nem túl közvetlen ember.

Okulásul kérdezném hogy hogyan közeledjen/ismerkedjen az ember egy olyan személyhez/személlyel , aki nem egy közvetlen típus?

Mivel lehet elkerülni a kínos helyzeteket?



2017. dec. 28. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Az a tapasztalatom hogy az ilyen ember csak csendesnek tűnik de igenis kinyílik ha akar valamit egy nőtől. Nem túl nőzős típus. Bocs de ez is benne van hogy esetleg nem keltetted fel az érdeklődését.
2017. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze ,ezt is számításba vettem ,sok ember ,akiknek kikértem a véleményét mondtak mindenféle opciót hogy neggondolta magát stb stb.

De most ettől a sztoritól elvonatkoztatva ,általában kérdezem.

Hogyan oldjam egy ilyen embernél a hangulatot stb.

Eddig csak olyanokkal volt dolgom akik elég közvetlenek voltak ,ami engem is oldott.

De abban nincs tapasztalatom ,hogy hogyan bánjak egy visszahúzódóbb , nem közvetlen emberrel.

2017. dec. 28. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/results?search_query=psych+2+go+intr..

Néhány érdekes videó az introvertált személyiségtípusról. Hátha találsz hasznos információt.

2017. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Türelmesen és biztatóan, apránként fokozatosan finoman, de határozottan és egyértleműen közeledve.
2017. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassabban, kisebb, de határozott lépésekben (persze erre pontos recept nincs, hiszen egyénfüggő). A legnagyobb hiba az szokott lenni, hogy a másik fél próbál kompenzálni és túlzottan is közvetlen illetve nyitott lesz.


Introvertált férfiként engem például zavar, ha valaki túlzottan érdeklődik, sokat kérdez (szinte már kihallgatás szerűen). Nyilván csak szeretné fenntartani a kommunikációt, viszont ez általánosan a férfi "szerepe", így ebben a legtöbb nő eléggé ügyetlen akkor is, ha a jó szándék megvan. Ettől lesz egy olyan érzésem, mintha erőszakkal szeretne belelátni az életembe, amitől persze még zárkózottabb leszek:).


A másik dolog pedig az, hogy egy zárkózott férfinak jóval kevesebb tapasztalata és ezáltal sikerélménye van, így kevesebb az önbizalma is (vagy inkább reálisabban látja magát :D). Tehát nem érdemes túlzásokba esni, hogy szerinted pl. milyen jóképű vagy milyen jó a stílusa, alkata, vagy hogy mennyire értékesnek is tartod. Tisztában van a saját tulajdonságaival illetve az eddigi tapasztalatok alapján azzal is, hogy ezek mennyire igazak. Tehát ilyesmivel nem érdemes próbálkozni, ellenben azzal igen, hogy így "csomagban" te valamiért mégis különlegesnek találod és örülnél annak, ha esetleg több is lenne köztetek. Ha ezt elérted, onnantól sínen vagy, ugyanis a legtöbb "nem túl közvetlen" ember csak az idegenekkel szemben távolságtartó, akinek sikerül közel kerülnie hozzá, azzal ugyanolyan közvetlen, mint mások.

2017. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is ha akart volna valamit tőled,akkor élt volna a lehetőséggel.Amúgy benne van a pakliban,hogy a személyisége is közrejátszott,de ez kevésbé valószínű.

Zárkózottabb emberekhez általánosságban tényleg határozottan,de kis lépésekkel haladva lehet közel kerülni.Nőként magam is ilyen ember vagyok.

2017. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol ismerted meg ezt a csendes embert? :)
2018. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!