Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, létezik a férfiaknál is a "kapcsolatfüggőség"?

Figyelt kérdés

Ezt a fogalmat szinte mindig a nőkhöz társítják. Azért, mert ők érzelmesebbek és rosszabbul viselik az egyedüllétet? A férfiak meg jobban elvannak egymagukban és náluk ezért nem jellemző annyira?


Vagy az lehet mögötte, amit sokszor itt is írnak: hogy nekik a rossz kapcsolat is jó? Amiből egy nő már hanyatt-homlok menekülne, az a férfinak még tökéletes, mert főzve, mosva van rá, érzelmekre meg nincs szüksége? Tehát egy kapcsolat értékét más adja egy nőnek, és más egy férfinak?


Mit gondoltok erről, ill. magyarázatként mit tudnátok a dologra felhozni? Férfiak esetében miért nem szoktunk erről a fogalomról beszélni?



2018. jan. 12. 10:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Létezik, mert a betegesen való félelem az egyedülléttől nem nemi jelleg, hanem emberi.
2018. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

V kinél igen v kinél nem. Pont olyan ez mint kb minden más.

V ki nem igényel okostelefont, v ki igen. V ki fodrászhoz jár, más magának nyírja a haját....


"Mit gondoltok erről, ill. magyarázatként mit tudnátok a dologra felhozni?"


Különösebben semmit egy társadalmi jelenség. Rengeteg féle függőség van a munkától, az okostelefonokon át, a szociális médián keresztül,a piától a sport-ig.

Bizonyos % meg ebbe esik bele, szimplán erre kattantak rá. Ennyi, ők ezzel töltik ki a maguk kis belső űrjét.


Más meg vodkában hisz.

2018. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#10 Kifogást önmaguk mentegetésére. Hogy miért nem lépnek ki a kapcsolatból. Tudod, ez a kapcsolatfüggőség egyik ismérve. Nőknél nagyon sokáig érv a "dehát szeretem".
2018. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hajajajajjajaj... :D Ha tudnád, hány ilyen elől menekültem... :D Hülyeség, hogy a nők érzelgősebbek és rosszabbul viselik az egyedüllétet. Ez neveltetés és kiegyensúlyozottság kérdése, attól függ, ki mennyire elégedett az életével önmagában és mennyire tartja kézben az irányítást.


Én abszolút nem tapasztaltam, hogy ez női monopólium lenne, sőt... A férfiakat sok esetben ilyen szempontból ingatagabbnak tapasztaltam lelkileg. A lelki ingatagság pedig a kapcsolatfüggőség és az egyéjszakások halmozása között ingázik, mindkettő egy tőről fakad.


Egészséges ember tud csak egészséges kapcsolatot kialakítani, egészséges kötődéssel... Akár nő, akár férfi. Amiatt tűnhet kevesebbnek a férfi arány, mert a nőknél még mindig kevésbé elfogadottabb társadalmilag a partnercserélgetés.

2018. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"#10 Kifogást önmaguk mentegetésére. Hogy miért nem lépnek ki a kapcsolatból."


Ja, értem, szóval nagy baj az hogy ragaszkodunk valakihez, ragaszkodunk egy (sok esetben) jelentős múltú kapcsolathoz, a gyerekünkhöz, családunkhoz. És igyekszünk azt valahogyan menteni.


Szomoróan tapasztalom hogy mik lettek az elmúlt évek jelszavai, jelmondatai.

-ha bármi baj van dobd el, nem kell neked eltűrni hogy valami elromlott, nem kell azon gondolkodnod hogyan javítsd meg.

-Dobd el.

-Engedd el.


Aki már kicsit is ragaszkodik, azonnal fertőző betegnek kiáltják ki, aljas kapcsolatfüggő állat...


Tudod mit, akkor én kapcsolatfüggő vagyok.

Egyedül élek két éve, 100 féle képpen próbáltam, de nem tudom 100 százalékosan jól érezni magam úgy mint mikor volt társam.

Vállalom hogy társas lénynek születtem, és igenis attól függ a teljes boldogságom hogy van-e mellettem valaki akivel megosztahtom a jó és néha rossz dolgokat, aki mellett, akivel elérhetünk nagy célokat, amihez ő adja a női tulajdonságokat, úgymint gondoskodás, törődés, én meg tolom a többit.


Hülye egy világ lett ez!

Á, mindegy..

2018. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15 Ne forgasd ki a szavaimat, kérlek. :) Sehol nem írtam olyat, hogy a dobd el-hagyd el lenne a jelszavam, sőt! Ám van különbség a törődés, a megjavításra való képesség, és a beteges ragaszkodás között.

Számtalan itt olvasható példa a bántalmazó kapcsolatok (megver, bezár, nem enged a barátaimhoz, családomhoz, nem enged dolgozni, stb.), és a nőnek az a reakciója, hogy jó-jó, de tud ám cuki is lenni, ha megver, utána mindig virágot hoz meg minden... és szeretem nagyon... meg mi lesz, ha elhagyom és egyedül maradok és/vagy a következő rosszabb lesz? Akkor már inkább maradok...

--> Na, ez nem "megmentem a kapcsolatot" hozzáállás, hanem beteges függőség.


Ugyanígy ismertem pasiban olyat, hogy megcsalta a csaj, utána visszafogadta. És saját bevallása szerint már rég nem szerette, dehát legalább volt valaki, meg hozzá lehetett bújni, hát na... és az illető srác még akkor sem mert lépni, mikor megismert mást, mert mi van, ha mégse jön össze. Csöbörből vödörbe, mert végül egy olyan csaj hatására lépett ki, aki totál kihasználta, mind érzelmileg, mind anyagilag, de megint csak sokáig hagyta, mert "az elején nem ilyen volt, és ha összeköltözünk, jobb lesz, ha odahozza a gyerekét, jobb lesz, ha több szabadságot adok neki, jobb lesz, stb"

Tudtommal utána talált egy normális csajt, de azt is úgy, hogy csak akkor mert leszámolni az előzővel, mikor már tényleg összejöttek.

--> Ezek sem nevezhetők annak, hogy meg kell javítani a kapcsolatot. Nyilvánvalóan sz@r helyzetekből sem lépett ki. És ha mégis, rögtön máshoz menekült, mert ugye nem jó egyedül.


Te példádra reagálva: kapcsolatfüggő akkor lennél, ha "mindegy ki csak legyen" alapon az elmúlt két évben állandóan lett volna csajod, akár jó, akár nem. Nem az a kapcsolatfüggőség, ha vágysz a társra.

2018. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!