Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan ismerkedjek, ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerkedjek, ha nincs szociális készségem?

Figyelt kérdés

Nehezemre esik ismerkedni lányokkal, mert habár odamegyek és megszólítom őket, de nem tudok fenntartani beszélgetést és spontán lenni, főleg ha még zárkózottabb is a lány és én is nehezen nyílok meg.

Hogyan javíthatnék ezen?

26f


2018. febr. 2. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
javítsd a készséged. Kérdezz, érdeklődj különböző témák iránt. beszélj minél több emberrel minél több témáról.
2018. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Sztorizni se tudok, se előadni, se pedig véletlenszerűen, témába vágóan nem jutnak eszembe ilyenek.

2018. febr. 2. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:

A kommunikációs- és szociális készség is fejleszthető.

Minél több emberrel, minél változatosabb témákról és különféle környezetben, szituációban.

Csak úgy fog menni, ha csinálod.

2018. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki kell előre találni témákat és képzeld el úgy, mintha valami fa lenne ágakkal, pl feldobod a sport témát, beszélsz arról, hogy milyen sportokat szeretsz, ő miket szeret, milyen élményeid voltak ezzel kapcsolatvan(pl én egyszer eltörtem a kezem snowboardozás közben), mesélsz azokról, aztán azokról eszedbe jut még valami más is, vagy a lány kezd el mesélni...na ilyen témákat találj ki, lehet utazással, hobbibal, munkával, családdal, mélyebb témákkal kapcsolatos, és lesz miről beszélni. Viszont, ha egyáltalán nem gördülékeny a dolog, akkor nemis kell erőltetni.
2018. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma, hogy nem merek odamenni vagy beszélgetni, hanem egész egyszerűen nehezen jut eszembe téma, spontán sztori, humoros megjegyzés, egyszerűen túl lassan kapcsolok hozzá meg nem vagyok túl kreatív..
2018. febr. 2. 22:19
 6/9 Diavolino44 ***** válasza:
61%

Csak azert segitek, mert azt irtad, hogy szemelyesen mesz oda! S mindenki aki meri venni a batorsagot, hogy szemelyesen megy oda, annak segiteni szoktam.


Par dolog. Amiket irnak, mar bocsanat de hulyeseg. Igen.. kb egy 10-15%kal jobb leszel, ha folyamatosan kimesz terepre, tudom mert probaltam, s ennel tobbet nem fejlodsz. Nem izgulok ha meg kell kozeliteni egy not, de ugyan az a problemam volt mint neked. S hosszu idobe telt mire osszeszedtem, hogyan lehet javitani a kommunikacios kepessegen. S most nem bullshit tanacs jon, hogy olvass sokat.


- amikor tarsasagban vagy akkor ugyanugy repulj ra a sracokra is mintha lanyok lennenek. Egy novel beszelni, pont ugyanolyan mint egy ferfivel, maximum a tema kicsit valtozik. Ferfiakkal nem fogsz izgulni szinte semennyire, igy realisabb kepet kapsz, hol is allsz most.

- Te vagy a ferfi, te mutatsz egy keretet amibe vagy beleillik a no vagy nem. Ha megakarsz felelni neki, akkor eleve buktad. Leforditom, ne korlatozd a mondanivalodat. Ha valamirol ezeretsz beszelni, s nem tulsagosan elvont, pl videojatek akkor meselj arrol.

- Tudnod kell fenntartani akar olyan beszelgetest ahol 90%ban te beszelsz.


Gyakorlatok:

1.) allitsd be a kamerat, s kezdj el beszelni mintha blogger lennel, vagy podcastot csinalnal. Napi 10-15 percet. Valassz egy temat, s azt jard korul, s fejtsd ki a velemenyedet, pl tv, celebek, kozepiskola

Az elejen az a lenyeg, hogy kitoltsd az idot, utana koncentralj arra, hogy amit momdasz a pozitiv hangvetelu legye, magyarul ne panaszkodj benne.

2.) trigger world gyakorlat : Isten hozott a pokolban. ;) vegyel elo parirt es tollat.

Ez tobb reszbol all. Akitol tanultam az azt tanacsolta, hogy emberek kozott erdemes gyakorlni, pl egy beszelgetes utan hazamesz, s megprobalod felidezni, 3 dolgot amit a lany/fiu mondott neked.

Fogsz ebbol 1 dolgot. Pl ruhaboltban dolgozik.

S keresel hozza 3 olyan sztorit amivel azonosulni tudsz. Pl a hugom is ruhaboltba dolgozik vagy a ruhaboltrol mindig az jut eszembe, hogy a ferfiak kint varjak a parjukat s telefonoznak kozben.

Illletve keresel 3 sztereotipiat, s kifogatod. Pl akkor teged nem anyukad oltoztet, mert tuti talalsz ruhat a boltbol, vagy akkor biztos gazdag lany vagy, mert a ruhaboltosok keresnek a legjobban a HVG szerint.

Az agyad meg fog fajdulni az elejen, mert marha nehez osszeszedni oket, de idovel jobb leszel.

3.) asszociacios gyakorlat. Ezt akarhol tudod gyakorolni. De itt a gyorsasag a lenyeg. Mondaszegy mondatot, s assziocalsz ra egy kovetkezovel. Napi 5x3 perc, de minel gyorsabban.

Pl. Az apam egy epikezesen dolgozik. En nem dolgozok mivel most vegeztem a foiskolan. A fosulin a kedvenc tanarom egyfolytaban pipazott. A kedvenc etelem a pizza. A legjobb pizzat napolyban ettem. Stb.


3 honapig csinald mind 3 gyakorlatot. Utana irj egy uzenetet, s akkorsegitek, hogyan modositsd a kommunikaciot egy lannyal. De mivel ez az alap igy felesleges most barmit is irjak.

2018. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy fogadd el, hogy ilyen vagy és járd a saját utadat egyedül. :D

Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Nekem sincs most és nem is lesz már senkim, de lexarom. Nem vagyok kapcsolatfüggő. :D 38F

2018. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, főleg neked Diavolino44!!

Érdekesnek tűnik amit írsz és szerintem tényleg segíthet is :)

Majd jelentkezem! :D

2018. febr. 3. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Hello!

Változott már valami, azóta léptél előre az ügyben?

2018. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!