Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem fogják fel a nők és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogják fel a nők és a férfiak, hogy az egyenjogúság nem egyenlő azzal, hogy a két nem teljesen egyenlő lesz egymással?

Figyelt kérdés

Szerintem egy kapcsolat attól kapcsolat, hogy a nő nő lehet benne, a férfi meg férfi. És a nő érezheti magát nőnek a férfi mellett, aki érezheti magát igazán férfiasnak egy nő mellett.


Oké, a munkahelyen kapja mindenki ugyanazt a fizut ugyanannyi munkáért, a nő is kezdeményezhet, a férfi is maradhat otthon gyesen, a nő is lehet mérnök, a férfi is óvóbácsi.


De miért kell kiherélni a férfiakat és farkat növesztenie a nőknek? Pontosabban, miért akarnak itt megfosztani embereke a férfiasságuktól vagy nőiességüktől?


Az, hogy szabad vagyok és egyenjogú, azt jelenti, hogy megcsinálhatom azt, amit egy férfi és nem ítélnek el érte. Ugyanez fordítva is. De egyre inkább abba az irányba tolódunk el, hogy undorodom egy kapcsolattól, mert a férfiak úgy akarnak bánni a nőkkel, mint egy haverjukkal, akiken van +1 dugásra alkalmas nyílás. Itt arra gondolok, hogy "a nő hívja randira a férfit" meg "a nőnek legyen kiállása és legyen olyan határozott, mint egy férfi". Értem a lényegét, csak azt nem értem, miért kell lerombolni a férfias erőt és biztonságot és a női kecsességet, törékenységet. Ha valaki szeretné, persze, legyen femininebb férfiként vagy maszkulinabb nőként... De unalmas már itt olvasni, hogy úgy kell nőnek lennem, hogy nem is lehetek igazán nő, mert egy kapcsolatban egy férfi olyan kvalitásokat is vár tőlem, amit én csak nála akarok látni, ahogy én sem akarom, hogy tollászkodjon meg olyan (bocs) sztereotíp b*zisan viselkedjen. Mert az az én szerepem és ne már! Én akarok lenni tánc közben a lány, akit megpörgetnek, én akarok az lenni, akit hölgyemnek hívnak, akit felkapnak, én akarok lenni a kisebb, a bújósabb, még ha amúgy erős is vagyok és utálom, hogy emiatt már inkább kinéznek meg megszólnak, mikor egy nő ilyen, ilyen a filmvásznon, ilyen itthon, ilyen a baráti körben, ilyen mindenhol az erős, nagy(obb) férfi mellett, aki lágyan mosolyog, mikor a nő önfeledt kuncorászik és átkarolja, cirógatja a haját, az ölébe ülteti... És ez annyira szép.


Valahogy semmi kedvem egy olyan férfivel leállni szórakozni, aki úgymond azt a munkát is rám akarja bízni, ami az ő dolga egy kapcsolatban... És marhára kinyírja a vonzalmat az illető iránt, hogy olyanokat akar rám kényszeríteni, amit neki kellene csinálnia. Jó, hogy már nem én viszek neki egy szál rózsát és kérem meg a kezét...


Nem tudom, hogy jutottunk el arra a pontra, ahol az egyenjogúság elérte azt a szintet, hogy a nem tényleg csak egy kromoszóma lesz és semmi dísze és szépsége nem marad a két nemnek társas értelemben, mert rájuk van nyomva ez a homogén massza. Számomra ez gusztustalan.


2018. márc. 18. 23:24
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
32%

Túl sokat pörögsz ezen...

Ha rózsás férfit szeretnél, akkor várd ki, de hogy így követeled azzal éppen nem az érzékeny és törékeny lényedet domborítod ki. Akarom, akarom, akarom... Bocs, de ez nem az a nőies virágszál típusú hangvétel.

2018. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Amíg nem az ő képébe mondom, hanem egy anonim oldalra írom ki, szerintem átkozottul mindegy, mit akarok. A társadalom számára nem akarok nő lenni, a párom számára igen, ennyi a lényeg.
2018. márc. 18. 23:32
 3/57 anonim ***** válasza:
21%
Mindig egy hangos kisebbség erőlteti csak a femináci gondolatokat. Már Freud is írt róluk, ők a péniszirigy nők.
2018. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
56%
Szinte teljesen egyetértek veled. Abban nem, hogy a férfiak miatt lett így, ez mind a két nem hibája. Én szeretek nő lenni és szeretem, ha egy férfi, férfi.
2018. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van. Én is így gondolom, csak nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni a katyvaszt a fejemben :D
2018. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
24%
bocs, ha nem felelek meg a fejedben élő "férfi" elvárásoknak :AD
2018. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
69%

Ez ott omlik össze, hogy ők nem egy nőt akarnak maguk mellé, feleséget és a gyerekeik anyját. Ők pótanyát keresnek. Egy tipikus egyedülálló anyát, aki gondoskodik a pici fiáról, mindent megold, egyszerre gyengéd anya és fél kézzel szereli meg a karburátort. Akinek nincs szüksége egy férfira maga mellé.

Nem árulnak zsákbamacskát: tényleg kapsz vele egy nagy óvodást, de férfit nyomokban sem tartalmaz, egyedül fogsz maradni az első problémánál, mint a kisujjam.

2018. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Nem az ő hibájuknak mondanám, ebben igazad van. Csak itt az oldalon ők tolják főleg, hogy micsoda dolog, hogy ők kezdeményeznek meg micsoda dolog, hogy ők hívják randira a lányt.


Persze, nem erőltetem ezt senkire. De azért mikor valaki tőlem várja, hogy őnagyságát hívjam meg egy kávéra, ha akarok tőle valamit, meg majd én döntök helyette, mert "ma már a nők is szavazhatnak és lehetnek cégvezetők"... Hát a nő az utolsó dolog, aminek érzem magam.

2018. márc. 18. 23:42
 9/57 anonim ***** válasza:
64%
Az sem jó ha a nő másodrendűként van kezelve. A székely exem olyanokat mondott a nő dolga a házi munka. És ha nem főzök, nem torlok port naponta dobni fog. Repült is ezek miatt. Sose kéne többé székely pasi.
2018. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
A házimunka szerintem már nem a kapcsolat része.:) Az nem az egymásról való bánásról szól, hanem a közös otthon fenntartásáról, így teljesen megértem, ha számodra az nem elfogadható.
2018. márc. 18. 23:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!