Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért rosszabb hogy ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért rosszabb hogy ha egy férfi lakik a szüleivel mintha egy nő?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 14:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:

8-as írta:

"Ha találnék egy olyan nőt, akivel el tudnám képzelni az életem, akkor vele persze simán elköltöznék egy közös albérletbe, de egyedül minek? Csak a pénzt dobálnám kifele."


Szerintem itt van zavar a fejekben: Nem értem, ez miért a "kidobott pénz" kategória?

Nem a nagy büdös semmire adod ki azt a pénzt, hanem egy szolgáltatást fizetsz meg vele, ami lehetővé teszi, hogy önállóan éljél.

Azt sem értem, hogy majd ha lesz egy nő, akkor lép az illető. NE a nő kedvéért lépjen, ne AZÉRT lépjen, mert már ketten vannak. Ez egy belső igény kellene, hogy legyen, akkor is, ha nincs barátnő.

2018. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:

#21 Kicsit off, de egyetértek az illetővel, aki írta. A fővárosban havi 100-tól indul az albi + rezsi. Ezt megspórolva 3-4 év alatt egy önerőt pakolok belőle össze, és fizetem a sajátom hitelből, ami konkrétan egy átlag albi havi díjának a FELE, és akkor a kölköm örököl utánam, nem jár a tulaj a nyakamra, stb.


Amúgy az a "szolgáltatás" hagy némi kívánnivalót maga után. Nekem speciel pont szerencsém van, mert áron alul, nagyon normális tulajoktól bérlek egy szép garzont (bár inkább emlékeztet egy nagyszobára), de elképesztő dolgok mennek, legalábbis főváros szinten.

2018. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

22-es, tisztában vagyok amúgy a budapesti albi árakkal, a belvárosban bérelek egy garzont, 100 + rezsiért.

Tényleg nem olcsó.

Ha meghúztam volna magam a szülői házban (agglomerációban laknak a szüleim), akkor kiszámoltam, kb. 6-7 M lenne félretéve most. Az kb. önerő egy 25 millás pesti lakáshoz.

Viszont sanszos, hogy akkor menyasszonyom nem lenne, ha a szülői házba kellett volna becsempésznem őt minden alkalommal.

2018. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%

A barátom még egy évig otthon lakott, miután összejöttünk. Engem nem zavart, az anyukája nagyon jól főzött. :D

És egyáltalán nem anyámasszony katonája.

Amúgy nekem olyan barátnőm zárja ki ismerkedésnél az otthon lakó férfiakat, aki maga is a szüleinél lakik. Önkritika. :D

2018. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
Mi amúgy az elején nagyon sokat szívtunk az albérletekkel, szóval megértem azt, aki otthon marad, ha teheti és besegít. Előző voltam.
2018. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%
23-as.100+ rezsi,és az még nem is olyan drága.Viszont sok embernek ennyi a fizetése,akár diplomával is(pl tanár,eü dolgozók,és sorolhatnám)ők fotoszintetizáljanak és lógjanak a BKV-n miután ezt kifzették?Ja persze bocs,elfelejtettem,hogy itt a GYK-n mindenki fél millát keres nettóban és 16 éves kora óta önfenntartó.
2018. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg zömmel olyan ismerőseim arcoskodnak a naaaaagy önálósággal akiknek legalább az önerőt a szülők adták,vagy a nagyitól örököltek lakást.
2018. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt az a baj, hogy a válaszolók nagy része még nincs is 30, de már fel van háborodva.


Fogjátok már fel végre, bizonyos életkor után, rettentően gáz a szülőkkel együtt lakni, akár drága az albérlet, akár nem. Akkor fel kell állítani fontossági sorrendet, hogy mi az, amit megengedhetünk magunknak.


Nehogy azt mondja már bárki is, hogy rendben van az, hogy egy kb. 35 éves egészséges FELNŐTT EMBER még a szüleinél lakik.


30 alatt oké, hisz addigra már van állandó munkája, meg 30 éves koráig valamennyi önerőt össze tud hozni.


30 fölött az ember már komoly kapcsolatot szeretne és nem tinimódon akar randizgatni, hogy majd a pasi hazaviszi a nőt a szülői házba. Na, ez gáz.


Az a baj a legtöbb emberrel, hogy nem tudja felállítani a fontossági sorrendet, hogy mire költsön. Elb..sszák teljesen felesleges dolgokra a pénzt, aztán meg itt felháborodnak, ha azt mondja valaki, hogy gáz 30 vagy afölött még a szülőkkel lakni.

De akkor megkérdezem, hány ezer forintos telefonotok van? Milyen ruhákban is jártok? Cigiztek? Isztok alkoholt? Hova is jártok szórakozni? stb..stb..


Persze a mai világban drága egy lakás, de az albérlet szerintem is kidobott pénz. Inkább vegyen az ember hitelre lakást, és a törlesztő részlet, ami szinte majdnem annyi, mint az albérletre kidobott pénz, azt fizesse, és akkor egy idő után a lakás az már az övé lesz, és nem más zsebét hizlalja.

2018. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:

#28 És kis szerint gáz, na meg kit érdekel, hogy valakik szerint gáz?

Sokak szerint nem ér alaphangon havi 100k forintot, hogy mutogathassák másoknak, hogy hát de milyen önálló felnőttek, nagyfiúk/lányok már.

Változnak az idők, régebben sokkal könnyebben lehetett nekiindulni az életnek, jobban bevett szokás is volt, hamarabb kezdett mindenki dolgozni, a nők sokan már 20 évesen szültek stb.

Most meg ez van.

Épp ezaz, a fontossági sorrend, az ember élni is szeretne egy kicsit, nem elkölteni a havi fizuja nagyrészt albira, és aztán meghúznia magát, olcsó kajákon élni, számolgatni minden apró pénzt, bliccelni és stresszelni a tömegközlekedésen, és amikor megkívánna egy kis szórakozást, azt már nem engedheti meg magáznak.

Mindezt csak azért, hogy egyedül önállóan éljen.. szerintem nem éri meg.

De a hitellel is ugyan ez van, csak ott még kiszolgáltatott is lesz, az ember, mert nem mondhatja vissza az albit, a munkahelyén nem mondhat fel, ha már elege van a kollégákból/munkakörülményekből stb. A hitelen csak a bankok gazdagodnak.

2018. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:

#29


"Sokak szerint nem ér alaphangon havi 100k forintot, hogy mutogathassák másoknak, hogy hát de milyen önálló felnőttek, nagyfiúk/lányok már."


"Épp ezaz, a fontossági sorrend, az ember élni is szeretne egy kicsit, nem elkölteni a havi fizuja nagyrészt albira, és aztán meghúznia magát, olcsó kajákon élni, számolgatni minden apró pénzt, bliccelni és stresszelni a tömegközlekedésen, és amikor megkívánna egy kis szórakozást, azt már nem engedheti meg magáznak."


Ezért van a mai világban annyi éretlen kisfiú és kislány. Nem vállalnak semmiért felelősséget, majd lesz valami, sz..rjunk rá a jövőre.

A felnőtté váláshoz hozzá tartozik az önálló élet, amikor nem függsz anyucitól és apucitól!


Nem a szórakozás az első, ha nincs hol laknod!!

2018. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!