Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kell a szüzességnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell a szüzességnek ekkora feneket keríteni?

Figyelt kérdés

Bennem sosem volt ez a nagy feszültség, hogy "muszáj elveszteni minél előbb". Nemrég vesztettem el, semennyit nem változtatott az életemen, se magabiztosabb nem lettem tőle, se határozottabb, semmi. Akivel elvesztettem szintén szűz volt. Már először sem volt nagyon bénázás, a következő alkalomkor meg már végképp.


Aki csak azért nem jön össze valakivel, mert az illető szűz, az miért gondolja ezt? Miért tekintik törvényszerűnek, hogy egy szűz béna lesz? Vagy ha béna is legelőször, miért nem türelmesebbek vele még 1-2 alkalom erejéig?


(Mert azt megértem, ha valaki párkapcsolati tapasztalatlanság miatt nem jön össze valakivel, abban sok minden benne van, konfliktusok amiket egyikőjük átélt máskor a másik nem, alkalmazkodóképesség, egyéni és közös érdekek egyensúlya, stb.)


Mindkét nem válasza érdekel.


2018. máj. 25. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudom, kedves voltam vele. Ma jon pont at hozzam, mert egyedul elek es igy biztosan nem zavar majd senki minket.
2018. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Lehet, elsőre degradálónak tűnik a munkahelyes példa, de jobban belegondolva megállja a helyét. Mindennek megvan a nagyjábóli normális ideje, lehet itt pl. finomkodni, hogy "jaj, hát semmi baj egy 30 éves szűzzel", az igazság valószínűleg mégis az, hogy de, valami nem stimmel vele.
2018. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12

Elárulod, hogy szerinted minek mi a "normális ideje"? Komolyan érdekel.

2018. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kb. - a lakosság min. 90%-át mintául véve - 17 és 25 év között. Ahogyan pl. a járásnak, a szobatisztaságnak és az önálló WC használatnak, illetve a beszéd elkezdésének is van egy nagyjából körülhatárolható, normális életkori szakasza.


Aki ettől eltér, azzal általában gondok vannak, ami nem szégyen és nem tragédia és szakember segítségével lehet is korrigálni, csak közben ne tegyünk úgy képmutató módon, mintha ez totálisan rendben lenne.

2018. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

Én nem akarom mindenáron lenyomni mások torkán azt, hogy márpedig normális, akinek x éves kor felett nem volt még sem párkapcsolati, sem szexuális tapasztalata, és álszenteskedni sem próbálok, hanem őszintén úgy gondolom, hogy nem jelenthetünk ki semmit bizonyosan senkiről egyetlen számszerű információ alapján, maximum akkor tudjuk megmondani, hogy mi a baj, ha van rálátásunk az egyénre és az ő életére. A beszélni kezdéssel és hasonló jellegű példákkal az a baj, hogy ezek köthetőek kizárólag a készségekhez, a párkeresést meg jóval nagyobb mértékben befolyásolják külső körülmények, bár nem tudom, te hogyan látod.

Btw, ha 17 és 25 éves kor között kellene elkezdeni, akkor a 15-16 évesen szexelő kamaszokat is kivizsgáltatnád? :D

2018. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14 Miért is kéne ehez szakember? Azért ne emeljük fel ennyire a pszcihologusokat, mintha félistenek lennének. Két féle gond szokott lenni, ha saját magát lenézi amiért ez az állapota és emiatt alakulnak ki gátak, a másik amikor azzal jönnek, hogy valószinűleg gond van vele, mintha leprásnak kezelnék.

Saját magunk ostorozása és az előítéletek is csak olaj a tűzre. Olyan sok féle ember van, hogy nem lehet minden 20-30 éves szűzekre azt mondani, hogy valami baj van vele. Félre kell tenni a sérelmeket és az ítéleteket, megkell ismerni a másikat.

2018. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Direkt írtam csak 17 évet alsó korhatárnak, hogy ne azt hozza ki valaki esetleg a válaszomból, hogy támogatom a - legtöbbször felelőtlen - kamaszkori szexuális életet. :D (+ a megadott időintervallum nyilván nincs kőbevésve, lehet +/- pár év eltérés)
2018. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én férfiként 23 évesen vesztettem el. Az akkori csajom behisztizett, mert túl jó voltam és szerinte csak kamuztam hogy szűz vagyok :DD Utána hetekig nem hitte még el. Az pedig hogy nekem nem jelentett különöesbben sokat hogy szexeltem, még inkább furcsa volt neki.


Na ennyire nem számít a szüzesség.

2018. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!