Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Úgy, hogy nem vagyok vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy, hogy nem vagyok vallásos (nem gyakorlom, de amúgy papíron az vagyok), mennyi esélyem van egy mélyen vallásos férfit találni? Működik egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ez lenne talán az, ami a legközelebb áll az elképzeléseimhez: akarna esküvőt, akarna gyerkeket, tisztelné és elismerné az ilyen szertartások fontosságát, igaz, vallási szempontból, nem pszichológiai szempontból, mint én, de legalább egy irányba eveznénk. Nem zaklatna aberrált fétisekkel sem valószínűleg, nem csalna meg...


Annyira kizsigerelt mindaz, amit a mai férfiaktól látok, hogy erre vágyom a legjobban. Egy ilyen kapcsolatra, mert ebben biztonságban érezném magam.


Szóval, ez mennyire működhet? Mennyire választ valaki olyan párt, aki nem gyakorolja a vallást, viszont vevő lenne minden ilyenre a párja mellett?


2018. jún. 9. 14:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Hol a faceplam smiley?
2018. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Te jó isten... Aki mélyen vallásos az retardált és bigott. Ne mond nekem, hogy normális dolog mélyen vallásosnak lenni és idióta szabályrendszerek szerint élni. Rosszabb esetben pedig áltudományos baromságokban hinni. (Lásd: Megtagadják a modern orvoslást és a hittel akarnak gyógyítani.) Bele se menjünk inkább.


"Úgy érzem, ez lenne talán az, ami a legközelebb áll az elképzeléseimhez: akarna esküvőt, akarna gyerkeket"


Sokan akarnak gyereket és sokan akarnak esküvőt is amellett, hogy nem vallásosak. De igazából az ilyen szertartáson nincs tisztelni való. A házasság egy papír. Nem fogok attól nagyobb elkötelezettséget és nagyobb szeretettet sem érezni az iránt akit feleségül veszek. Az érzések nem változnak csak maga az esküvő szerintem egy nagyon szép emlék lehet.


Milyen téren akarsz evezni egy irányba?


"Nem zaklatna aberrált fétisekkel sem valószínűleg, nem csalna meg..."


Tényleg? Szóval aki nem mélyen idióta az megcsal? A fétiseknek mellesleg semmi köze nincs a valláshoz. Mélyen vallásos emberrel csak azt éred el esetleg, hogy egy nulla lesz a szexuális életetek és semmit nem tudtok majd megélni mert az bűn, vagy tiltott vagy tudja a fene.. de elég méretes baromság ez a kijelentésed.



"Annyira kizsigerelt mindaz, amit a mai férfiaktól látok, hogy erre vágyom a legjobban. Egy ilyen kapcsolatra, mert ebben biztonságban érezném magam. "


Talán jobban meg kellene válogatni a férfiakat vagy pedig normális példát venni alapul nem idiótákat.

2018. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Én pont ilyen vagyok, mint amit te leírsz, és szerintem tévedésben vagy:


A vallásos férfiak igénylik azt, hogy a lány is fontosnak tartsa a vallást. Mégpedig azért, mert egy nem vallásos már középtávon is megbolondulna mellettünk.

2018. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

az bizony jó lenne..mindenkinek


2xf

2018. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
ugyanakkor.. mélyen vallásos =/= bigott, elborult elme
2018. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem zaklatna aberrált fétisekkel sem"


nem a csudát. pont az ilyen szent fiúk a legpervezebbek, mert még a "hagyományos" vágyaikat sem élhetik meg. már ha tényleg vallásosak.

2018. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyan nem tartom mélyen vallásosnak magamat (Istenben hiszek, az egyházban nem), de amit írtál, az igaz rám. Ennek ellenére nem kellenék neked, mert alacsony és ronda vagyok.
2018. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

Egy mélyen vallásos férfinak fontos, hogy a választottja is az legyen. Bejöhet éppen az elképzelésed, de nincs rá túl sok esély. Ez nem csak arról, szól, hogy akar családot meg gyerekeket, meg eljár templomba.

A legtöbb embernek fontos, hogy a legbensőbb gondolatait is meg tudja osztani a társával és nála megértésre találjon. Ez egy hívő-nem hívő pár esetében nehezen valósulna meg, nem lehetetlen, de jóval nehezebb így, mint ha mindketten hívők lennének vagy egyikük sem. Képzeld csak el, hogy a párod szeretné megosztani veled egy-két gondolatát Istenről, hogyan fogadnád? Néznél rá, hogy te hülye vagy? Esetleg reagálnál valamit, amin viszont ő botránkozik meg? És hogy nevelnétek a gyerekeiteket? A "hasonló a hasonlónak örül" elve itt is megmutatkozik.


Egyébként vallásos nőként nem értem, hogy miért idióta és agyhalott az, aki hisz Istenben -.- semmivel sem vagyok hülyébb, mint mások, nem hiszem azt, hogy a Föld lapos (????), járok orvoshoz, nem csodás gyógyulást várok stb. A nem hívő ismerőseim sem mennek a falnak tőlem, mert nem beszélek nekik ilyesmiről. Óriási plusz élményt ad viszont, ha valakivel ezt is meg tudjuk vitatni. Társnak is ilyen embert szeretnék.

2018. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
kamu kérdés
2018. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"De igazából az ilyen szertartáson nincs tisztelni való. A házasság egy papír. "


Amíg valaki így gondolja, ne akarjon engem sem a házasságról, sem a vallásról kioktatni. :) A házasság nem csak egy papír, az eljegyzésnek, a házasság és az eljegyzés közötti fél évnek, annak, hogy kimondod az igent mások előtt, van lélektanilag jelentősége. És lehet, hogy valaki könnyen ígér fűt-fát, meg megint más könnyen rávágja, hogy ez csak egy papír... Akkor miért érzik egyesek ezt olyannak, mint egy bilincset? Miért tökölnek a leánykéréssel és miért kényesek arra, hogy hordják a jegygyűrűt?


Mert normális embernek ez nem papír csak. Normális ember érzi a súlyát, hogy valakivel nem csak együtt éldegél, mint valami szánalmas, gyerekes idióta, hanem felesküdött rá, hogy mellette marad és kitart vele. A rokonai előtt. Isten előtt. És ennek jelképét az ujján hordozza minden áldott nap. Félelmetes? Elhiszem. De aki ettől betojik, az arra sem méltó, hogy párkapcsolatnak nevezzem a kapcsolatunkat. Mert normális párkapcsoalat előbb-utóbb eljut és el is akar jutni erre a szintre.


Szeretném úgy élni az életem, hogy a párom mellett nem csak hülyéskedem és "éldegélek", hanem másról szól a közös életünk. És szeretném, ha a gyerekeim apja nem a pasim meg az élettársam lenne (undorodom ettől a szótól is), hanem a férjem.


A többieknek köszönöm.

2018. jún. 9. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!