Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tanácsolnátok az ismerkedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsolnátok az ismerkedéssel kapcsolatban annak, akiknek összetettebb a személyisége?

Figyelt kérdés
Hol és hogy ismerkedjen? Érje be kevésbé nyitott és érdeklődő társsal, vagy várjon a megfelelőre akár 10 éven át is?

2018. jún. 11. 23:37
1 2
 11/17 WheneverYouWant ***** válasza:
92%

Valamiért úgy éreztem írnom kell ... Te nem összetett személyiség vagy hanem bonyolult...

Az hogy minden érdekel nekem azt sugallja hogy sokat unatkozol.. ezért foglalkozol minden dologgal magad körül.. keresel valamit ami tényleg le tud kötni csak mivel nem vagy elég kitartó.. vagy nem fog meg annyira semmi így csak ugrálsz témáról témára... (Egy férfinél nagyon nem előny ha a nő nem tudja lekötni magát)

A másik ... azt a rögeszmét szerintem felejtsd el hogy olyan társat keresel akit szintén minden érdekel ... elég kicsi az esélye... meg annak is hogy összejöjjön hiszen ő is egy zavart személyiség lesz... Ha megtalálja azt (amit te is keresel) amibe tényleg bele tudná ásni magát és jól érezné ott magát az neked nem fog tetszeni és konfliktus lesz belőle.. Ezért kell szerintem leghamarabb önmagadat megtalálni... Nekem is csodálatos lenne ha találnék egy gamer csajt aki le tud nyűgözni a tudásával de ilyen még nem volt... (meg nem is lesz).

Azt se tudom megint hova tenni hogy minden műfajú filmet szeretsz... nem értem... Mond azt hogy minden műfajt megnézel.. és ezek közül van ami nagyon bejön ... Ki az aki szereti a hentelős horrort vagy a 12 ezredik elveszi nemveszi filmet... Egyet láttál láttad az összeset... Megnézni meg lehet csak szeretni nem értem hogy... Nem lehet egy filmet szeretni rendező alapján se mert vannak jobb filmjeik és rosszabbak is... Sem színészekre nem lehet ezt leszűkíteni... van aki az egyikben jobban játszik a másikban nem...

nem tudnám így rámondani egy filmes műfajra sem hogy szeretem.. egy adott filmre tudnám csak...

Zenében ugyanez... nem hiszem el hogy az operától a a popp r&b hipp hopp rock metál igazi hörgős rock minden tetszik.... Meghallgatni meg lehet mindent de hogy mind tetszen is azt egyszerűen elképzelni nem tudom...

Ebből is csak annyit tudok leszűrni hogy még nem találtad meg azt amit igazán szeretsz... Felszínesen belekapkodsz mindenbe és igazából nincs is meg benned a tudat hogy talán keresel valami különlegeset... Welcome ha ebben segíteni tudtam..

Igazából az a baj hogy ha nem tudsz különbséget tenni jó jobb és legjobb között akkor igazából neked nincs véleményed a dolgokról... Lehet hogy van aki nem tudja megmagyarázni hogy mért egy bizonyos dolgot szeret legjobban ... van amikor ezek az érzések csak belülről jönnek és mivel az illető jól érzi magát tőle így saját magának nem fogja megmagyarázni hogy miért...


Olyan meg megint nincs hogy valakinek minden témában legyen véleménye... Ha egyszerűen nincs teljesen tisztában a dologgal vagy még nem is hallott róla akkor hogy legyen... ráadásul érdemi... ez azért elvárás...

Az hogy neked mindenben van az hihetetlen megint...


A hangulat ingadozásoddal nincs mit kezdeni valaki vagy elfogad így vagy nem... van egy munkatársam aki szintén ilyen.. néha nem lehet hozzászólni sem (többnyire éjszakás műszak) máskor meg órákig el lehet vele hülyéskedni.

Az érzelmes dolgot totál nem értem... Az lenne a baj hogy mikor mész csak az érzelmeid után akkor valaki más próbál egy kis észt is belevinni a dologba?


Ha szereted a másikat és úgy érzed nincs közös jövőtök az még mindig jobb mintha látsz egy csodás jövőt és szereted is az illetőt csak ő nem viszonozza... Happend... sometimes...

De ha már megvan hogy szeretitek egymást akkor azzal meg lehet alapozni egy közös jövőt... fantázia hiány.. jézus....

Lehetnek tényleg nagy dolgok amivel nem tud mit kezdeni az ember de nagyon sok mindent meg lehet oldani egy csettintéssel is...

Egyelőre ennyi volt a véleményem az írásodról... ha már ezt hiányoltad másokban... bocsi ha kicsit harapdálosra sikerült... nem akarlak bántani csak ezek jutottak eszembe... nem tudom mért éreztem úgy hogy írnom kell..

Good luck!

29F

2018. jún. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akinek komplex a személyisége, fel sem tesz egy olyan kérdést, ami úgy kezdődik, hogy "érje be"...


Türelmetlen akarsz lenni vagy boldog?

Na akkor meg...

2018. jún. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11: Értem, hogy mire gondolsz, de nem értek egyet. Szerintem nem minden ember személyisége merül ki 1-1 vagy 1-2 érdeklődési körben vagy stílusban. A többséget valóban néhány dolog fogja meg igazán és teljesen leköti, de van, akit több dolog. Pl. Einstein mondta, hogy "A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.". Vannak olyan személyiségek, akik ilyenek és nem csak Ábel! :D


Az unatkozásról pont, hogy szó sincs. Unatkozni maximum olyankor szoktam, amikor valami külső ok miatt nem tudok semmit sem csinálni. Pl. másfél órás buszozás. (Oké, olvashatnék, de a hazai utakon szétszakad tőle a fejem. Szóval, a zenehallgatás marad csak, ahhoz pedig nem feltétlenül van mindig kedvem. A fülesem hangszigetelése miatt a max. közeli hangerőtől pedig a fejem szintén megfájdul.)

Általában feltalálom magam, foglalkozok rengeteg dologgal és még így is úgy érzem, hogy sok dologra nem marad időm. A könyveket pl. halmozom, de kevés időm van olvasni. Kisebb koromban is jellemző volt rám, hogy bármilyen aprósággal elvoltam és kitaláltam a saját kis dolgaim.


Nem feltétlenül olyan társat keresek, akit minden érdekel, de legyen nyitott. Lehangoló, ha valami számomra kedveset mutatok az elvileg társamnak és csak egy ahát képes kinyögni.

A gamer csajhoz szurkolók, az egyik barátomnak összejött. Nagyon cuki páros! :D


Filmeknél a horror tök jó példa. Bírom a slashereket is. Oké, hogy nagy részük egy kaptafára megy, de meglátom bennük az izgalmat. Pont ugyanannyira, mint egy jól megcsinált romantikus filmet. (Tény, az elveszi-nemveszi filmek messze állnak a jótól, de romantikus filmek közt is találtam olyat, ami megfogott.)

Rendezőből is van kedvencem, mert az illető kamerakezelését és az általa bevitt plusz hangulatot nagyon átérzem. Pedig egy olyan rendezőről van szó, akit nagyon sokan lehúztak az idők során.


Zene terén a telefonomról az aktuális kedvencek az elmúlt időszakból: Sigrid, Adna, The Weeknd, An Horse, Tom Walker (pop), Hadouken, Crystal Castles, Gabriel & Dresden, Markus Schossow, Tydi, Felix da Housecat (elektronikus), Kanye West, Lil Peep, Machine Gun Kelly, nothingnowhere, Orelsan, Tkyd (rap), Blink 182, Brand New, Circa Survive, Good Charlotte, Linkin Park, Miss May I, RHCP, The Grenma, The Plot In You, Trash Boat, Offspring, Wage War. Komolyzene kategóriából mostanában pár filmzene.


Szerintem egy emberben több érzés és hangulat is lehet. Nekem pont az a furcsa (de elfogadott), amikor mondjuk valaki rocker és csak rockot hallgat, de egy jól megszerkesztett elektronikus zenét szörnyűnek tart vagy egy jó énekhangú és jól hangszerelt akusztikus pop számot gagyinak.

Nem arról van szó, hogy mivel több fajta médiát fogyasztok, ne lenne azon belül egy saját stílusom és ne tennék különbséget a számomra jó és nem jó között. De, adok esélyt mindennek és utána eldöntöm, hogy nekem tetszik e. Pl. vannak népszerű és felkapott előadók, akik nekem nem jönnek be, mert egyhangúnak találom a zenéiket. Vagy filmek terén követem a Marvel univerzumot, de pl. a Fekete párducot szörnyűnek találom és alá is tudom támasztani, hogy miért.


A minden témában vélemény alatt nem arra gondolok, hogy valaki mindenről egy doktori disszertációt hozzon össze fél perc alatt, de pl. amikor felteszek egy politikával kapcsolatos kérdést, de az illető semmit sem tud mondani a dologról, pedig a saját életére is kihat, az nekem fura.


Hangulattal kapcsolatban elfogadom, hogy nehéz lehet elviselni. A probléma pl. az, hogy amikor épp nincs semmihez sem kedvem, egy kapcsolatban kevesen adnak teret. Amikor épp melankolikus vagyok, akkor nem kell rágörcsölni a másik félnek, hogy mindenképp fél perc alatt legyen egy comedy central fellépő. Egyszerűen hagyja és küldjön egy szomorú zenét és kész.


Persze, az tényleg gáz, ha a jövőkép-lehetőség-szerelem nem kapcsolódik.


Nyugi, nem vettem harapásnak. Tök pozitív volt, nem rágok be a negatív kritikára sem, az egyenességet bírom. Köszi a válaszod! :)



#12: Az embernek egy élete van. Azt az egyet szeretném élvezni. Nem vagyok türelmetlen, de értelemszerűen nem akarom remeteként élni az életem és szórakozni is szeretnék. Pl. tiniként még nem gondoltam, hogy életem szerelmét találtam meg, ettől függetlenül kellemesen gondolok rá vissza és nem bánom a dolgokat.

Szerintem egy komplex személyiség nem feltétlenül akar 50 éves koráig várni bizonyos érzelmi töltetű dolgokra vagy olyanokra, amik jellemzően egy életszakaszhoz köthetők.

2018. jún. 12. 03:21
 14/17 anonim ***** válasza:
Mintha csak engem írtál volna le.
2018. jún. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A barátom is dettó ilyen. Ő nem keresett sosem direktben társat, mi is barátok voltunk először és nekem így tetszett meg. Nagyon szívesen meghallgatom a matekra és természetre és történelemre épülő analógiáit és részt veszek benne, de sajnos nem tudom ezt olyan mélyen értelmezni, mint ő, mert nincs akkora tudásom főleg matekból. Imádom hallgatni, amikor történelmet mesél, de nem tudok sokat hozzászólni a középkori japán háborúkhoz. Ő sokkal logikusabb és elemzőbb nálam.


Ettől függetlenül jó párost alkotunk, mert én nyitott vagyok mindenre, ami őt érdekli, ő pedig szereti, hogy mellettem nem jár folyamatosan az agya és úgymond gondolkodhat a nála megszokottnál egyszerűbben. Valamint mivel én érzelmesebb vagyok, ő meg logikusabb, mindig tudunk olyan megoldást hozni a problémákra, ami mindenkinek jó, egyszerűen mert több szemszögből látjuk a dolgokat. Az is hozzájön a dolgokhoz, hogy nem egy az anyanyelvünk, az övén beszélgetünk.


Amit tudok tanácsolni, hogy baráti, ismerősi, munkahelyi társaságban nézelődj, esetleg téged érdeklő témák fórumain vagy eseményein. A másik, hogy ne akarj olyan barátnőt, aki teljesen ugyanolyan, mint te. Elég, ha valaki nyitott a téged érdeklő dolgok felé és szeret tanulni, idővel ő maga is utánanéz dolgoknak, hogy kialakítani a saját véleményét.


Remélem, tudtam segíteni.

2018. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyi minden érdekel, akkor bizonyára benne vagy tematikus csoportokban, fórumokon, eljársz rendezvényekre, stb. :)


22/N

2018. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#14: Mesélnél arról, hogy ismerkedsz vagy hogy mennek az ilyen jellegű dolgaid? :)


#15: Rám is jellemzőbb volt mindig ez a barátságból/haverságból lett kapcsolat, nem szerettem beleugrani a dolgokba.

Ezt a nyitottságot ritkán látom. Lehet, hogy életkori sajátosság, hogy a fiatalabbak kevésbé mélyülnek el dolgokban és az idősebb korosztálynál többször kéne próbálkoznom. Egy viszonylag népszerű közösségi oldalról volt egy nagyon értelmes, nálam idősebb barátnőm. Vele minden rendben volt ilyen téren, csak más életszakaszban voltunk, amit még nem lehetett összeegyeztetni.

A baráti köröm mostanában viszonylag fix, az ottani emberek már kilőve. Suli, munkahely műszakis, ott pedig nem hemzsegnek a lányok.


#16: Facebookon benne vagyok néhány csoportban és pár helyen tök jól elszoktam beszélgetni. Lett már ilyenből barátság, egyszer kapcsolat, de általában marad a dolog az adott témánál.

Élőben nem igazán tudom, hogy hova menjek. Vidéken pl. a Testről és lélekről vetítésén, amire mentem, voltunk 6-an a teremben. 2 idős nő, 1 idős férfi, egy fiatal pár és én. Könyvhéten leginkább young adultot olvasó fiatal lányokat láttam, az meg nem igazán az én világom. :/ Esetleg valami ötlet, hogy élőben még hol próbálkozzak?

2018. jún. 12. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!