Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért hangoztatják a nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hangoztatják a nők, hogy az egyenrangú kapcsolat az ideális, amikor szinte mindig tisztán látszik, hogy szuggesztív személyiségű párjuk van, akinek "alárendelődnek"?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyenrangú felekről szóló kapcsolat méltatása csak mese habbal. Nem szeretnék dühöt szítani a kérdésemmel, de szeretnék erre magyarázatot találni.


A lényeg, hogy szinte mindig olyan férfiakkal vannak a nők, akik szuggesztív személyiségűek, vagyis a jellemükkel "láthatatlanul", tudat alatt teszik a nőt alárendeltté, de a csattanó most jön: a nőknek ez pont így tetszik. Ezt nem az erőszak mozgatja, hanem a stabilabb, kiforrottabb jellem, amelyik ezáltal irányítani képes a labilisabbat. Igen, tulajdonképpen a "nadrág hordására" akarok kilyukadni, ami - sokan bármennyire is tagadják -, de nagyon is létező dolog a kapcsolatokban. A férfi a kisugárzásával úgy hat a nőre, hogy az "magától" lesz alárendelt, mondhatni "elolvad", "elgyengül" a pasitól. És a szerelmük tökéletesen működik.


Ezt a jól bevált "receptet" látva mégis sok nő tiltakozik, hogy "nem, náluk nem így van, minden döntést együtt hoznak meg", stb. A nagy túrót, azt te csak hiszed. A férfi hozza meg, csak elhiteti veled, hogy te is 50%-ban a részese voltál...


Mi értelme van tagadni ezt az egészet? A női büszkeség miatt van? Ha egyszer ez a bevált recept, akkor fel kell vállalni, hogy ti nők igenis szeretitek, ha a férfi irányít és ennyi. A gyakran érzelmi ingadozást megélő nőknek kell egy stabil pont, aki minden helyzetet kontrollálni tud és sosem veszti el a fejét, mindig higgadt marad. És erre a férfiak képesek, legyünk őszinték.


Szerintetek miért van ez? Miért kell az egyenrangú kapcsolat fontosságát taglalni folyton, ha egyértelműen nem működik a gyakorlatban? Mi a véleményetek erről?



2018. szept. 2. 09:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

A feminizmus miatt tagadják le az ösztönös dolgokat, mert az degradáló a mítoszaik szerint. Pedig tényleg így van amit írtál, ezt már többször a fejemhez vágták, mivel én nem akarom irányítani a nőt, egyenrangúnak tekintem, és ez kiábrándító nekik.


De szajkózzák továbbra is a hazugságot, ezt a hozzászólást is jól lepontozza az itt tevékenykedő szélsőséges femi csapat.

2018. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
A szüleim egyenrangú kapcsolatban élnek, nekem ez volt a minta. Én határozott nő vagyok, de nem akarok senkit irányítani, nem tűrném, ha uralkodni akarnának felettem, úgy kezelnének, mint egy gyereket, vagy mint egy fogyatékost. Volt ilyen ismerkedésem, nagyon rövid idő alatt véget vetettem a dolognak. De az is idegesít, ha a férfi akar a nő alá rendelődni, és egy határozatlan tejbetök, olyan ismerkedésem is volt, nem tartott sokáig, hamar lezártam. Lehet olyan, hogy másban vagyunk jók, másban vagyunk erősek, az nem baj, azon a téren segíteni tudjuk egymást, mint ahogy ez az egymás támogatása működhet akkor is, ha valamelyik féllel történik valami, és a másikra szorul, szülés, baleset, betegség.
2018. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom szerintem egyik nem zárja ki a másikat. A párom mindenben kikéri a véleményem ha programja van egyezteti velem közösen döntünk ha nyaralásról van szó stb. Az amiben kevésbé érvényesül az egyenlőség az a házimunka ami alól mint egy rossz gyerek kihúzza magát ezen meg dolgozunk majd ha már tényleg együtt élünk. De alapvetően meg van az egyenlő szavazati jogom nem vagyok elnyomott. Mindemellett azonban igaz az hogy az ötletek nagyrészét ő veti fel ő intézi a dolgokat szervezi le a baráti hétvégeket stb. valamilyen szinten ő az irányító fél és én bármikor vállalom hogy erre vágyok egy kapcsolatban. Viszont ez nem jelenti azt hogy én el lennék nyomva vagy alárendelt lennék.

És az sem igaz rám hogy ezt ösztönösen választottam volna. Tudatosan kerestem olyan párt aki támogatja hogy tanuljak hogy a szakmámban előre haladjak aki kikéri a véleményem nem csak a közös de a magán ügyeiben is ha úgy érzi tudok segíteni stb. Ugyanakkor domináns jellem.

Az élet nem csak fekete vagy fehér attól hogy valaki nem papucs még nem biztos hogy elnyomó lehet ezt jól csinálni. De valakinek egy kicsit mindig dominánsabbnak kell lennie szerintem.

2018. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

" hogy ti nők igenis szeretitek, ha a férfi irányít és ennyi. "


Csak szeretnéd.


"sosem veszti el a fejét, mindig higgadt marad. És erre a férfiak képesek, legyünk őszinték."


Muhaha! Feldobtad a napomat kis trollocska.

2018. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 Nem értem, mi a probléma. Ha trollkodni akartam volna, nem fejtem ki ennyire a mondandómat. Logikát kerestem a fenti jelenség mögött. Igen, a férfiak realitásérzéke jóval nagyobb, a nők pedig hajlamosak a földtől elrugaszkodni, képtelen döntéseket hozni. Emiatt vissza kell őket rántani a földre.


Ha egy férfi feldúlt, ideges, attól még higgadt, csak kissé erélyesebben próbálja az akaratát érvényre juttatni, de addig amúgy sem nyugszik, amíg azt tűzön-vizen keresztül nem viszi. És ha a nő látja rajta ezt a fajta "tüzet", akkor tudat alatt behódol ennek az akaratnak és elhiszi, hogy a pasi tudja, mit akar és hogy az biztosan úgy helyes.

2018. szept. 2. 10:14
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Tökéletesen leírtad a receptet a bántalmazó kapcsolathoz. A következő lépés a zord apa, akitől a gyereke is fél, és gyűlöli is egyben. Az ilyen család működésképtelen, mindenki szenved.


Az a család működik jól, amit az anya tart egyben. Gyengéd matriarchális irányítás. Az ilyen párok maradnak együtt, és az ilyen család tart össze.

Erre a férfiak képtelenek, mert érővel, agresszívan oldanak meg mindent. Egy nő ésszel, az érzelmekre hatva. Eléri, hogy azt hidd, hogy a te ötleted, amit ő szeretne. 😉

Megvan a beleszólási jog, a demokrácia, de az irányítás is. Csak nem úgy, hogy ordítva az asztalra csap, hogy "Azért, mert én vagyok a férfi/apád."

2018. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Ne haragudj, de az "ésszel, érzelmekre hatva" egy borzasztó erős ellentmondás. Vagy az egyik van, vagy a másik. Pont az a lényeg, hogy a racionális típus - vagyis a férfi - mindig is stabilabb, kiforrottabb jellemmel rendelkezett, megingathatatlan, a nő pedig - az érzelmei által vezérelve - instabil, befolyásolható, csapongó és csekélyke tisztánlátó-képességgel bír. Emiatt képtelenek a nők a kapcsolatban bármilyen módon felülkerekedni, mert a párjuk mindig megtalálja a módját, hogy józanságra intse őket.
2018. szept. 2. 10:52
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Eléggé hímsoviniszta a kérdésed. Úgy próbálod beállítani, mintha a nők olyan unintelligensek lennének, hogy képtelenek lennének megfelelő döntéseket hozni a saját életükkel kapcsolatban, racionálisan gondolkozni, és szükségük lenne egy intelligens férfira, hogy ebben helyettük határozzon. Bármennyire is próbálod bizonygatni, a nők nem alacsonyabb rendű lények, mint a férfiak. Nincs szükség arra, hogy valaki manipulálja, irányítsa őket. Elképesztően szánalmas, hogy te így gondolkodsz.

Azt írod, a férfiak tudatos, higgadt, racionális emberek, bezzeg a nők pont ellenkezője. Persze, biztosan ezért van akár ezen az oldalon is rengeteg kérdés, ami arról szól, hogy a férfi veri a barátnőjét, ordibál vele, agresszíven nyilvánul meg vele szemben, megcsalja, mert nem bír uralkodni az ösztönein. Nem a férfiak a stabilabb, kiforrottabb, racionálisabb jellemű emberek. Ennek nincs köze ahhoz, hogy ki melyik nemhez tartozik, csak pusztán személyiség kérdése, hogy valaki hogyan gondolkozik. Mindaddig, amíg nemekhez kötöd ezeket, addig te egy rettentően primitív személy maradsz.

2018. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, azt tudtad, hogy a nők jó része baromi ügyesen manipulál (sokszor már gusztustalanul is), és azt hitetnek el a férfiakkal, amit akarnak?
2018. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Mivel az embert leginkabb az osztonei erzelmei iranyitjak igy a racionalis iranyitas pont nem megfelelo.


Amit te gondolsz az max egyenileg lehet, de h rahuzd mindenkire az hiba. Nem altalanositunk mert nem azt ered el vele amit akarsz.

Es spec egy eros onnallo no vagyok aki siman atviszi az akaratat barmely ferfira ha eppen olyan kedvem van. A legtobb esetben hagyom h a pasi tegye amit gondol de ha ugy itelem meg h nem megfelelo akkor kiveszem a kezebol az iranyito szerepet. Pontosan tudom mi az a cel amit el akarok erni es azt is hogyan. Ervekkel es az erzelmeire hatva iranyitom oket. :-D ez sokkal humanusabb modszer mint amit alt a ferfiak alkalmaznak. Arra torekszem h ha az en kezemben van a gyeplo akkor is figyeljek a masik igenyeire. A pasik erre keptelenek.

Es nem nem vagyok feminista. De szamomra fontos h a pasim velem egyenrangu legyen. Kiegeszitsen engem ahol en vagyok gyenge ott o legyen az eros, es forditva.

De edeig egysem tudot iranyitani vagy manipulalni plane nem rameroszakolni az akaratat. Max a latszat kedveret hagytam :-D de a vegen mindig ugy lett minden ahogy en akartam.


Szoval hiaba eroskodsz h a nok ezt azt szeretik mi dig lesznek olyan nok akik pont ellenkezoleg mukodnek.mint varnad. Ahogy egyre tobb az olyan pasi aki szereti ha iranyitjak es nem nekik kell a donteshozonak lennie. Lustasag kenyelem elnoiesedes...

2018. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!