Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkeresés női szemszögből?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresés női szemszögből?

Figyelt kérdés

Már egy ideje figyelem a neten és a való életben is a társkeresés nehézségeit, buktatói. Van néhány észrevételem, és az érdekelne, hogy helyesek-e a meglátásaim.

Szóval. Változott a világ, már mások lettek a körülmények és az elvárások.

Ezzel szemben sok-sok férfi sír, hogy nem kellenek a nőknek, pedig ők okosak, szépek és aranyosak. Az igazság az, hogy a legtöbbjük tökéletesen átlagosnak mondható, sőt, a mai kor kihívásaival még csak köszönő viszonyban sincsenek.

- határozatlanok

- nincs jövőképük

- a külsejükön kívül nem foglalkoznak magukkal

- sótlanok, nem tudnak kérdezni, tájékozatlanok

- másokat okolnak saját sikertelenségükért

- langyos vízben éldegélnek, de energiabefektetés nélkül vágynak a ragyogó életre.

- hatalmas elvárásokat támasztanak a nőkkel szemben, pl. egy 50 éves férfinek 20-30 éves, tökéletes testű cicababa kellene, persze csak leginkább szexre. Mindezt a férfi részéről 170cm/62kg, szakmunkásképző végzettséggel, elhanyagolt vagy proli külsővel. Esetleg nagyképű "taxis" "ki ha én nem" hozzáállással.


A fiatalabb fiúk meg ugyancsak sírnak, hogy nincs nő, csak nem veszik észre, hogy 24/24-ben a neten lógnak, a női ideáljaik modellek, ők maguk pedig szürke penészvirágok, bekockult aggyal. Persze náluk is a világ tehet a kudarcaikról.


A magam nevében elnézést kérek minden olyan férfitől, akit megsértettem, de akinek nem inge az nem veszi magára.


Érdekelne más ember véleménye is. Köszönöm!



2018. okt. 8. 12:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
50%

A mai világban a tiszta érzelmek olyan ritkák mint a fehér holló, már régen nem pusztán a szívünkkel szeretünk.

Az alapvető igényeink alapján választunk partnert(ki hogyan szocializálódott aszerint választ), célhoz keresünk embert. Aki igazán komolyan nyomja az gyakorlatilag állásinterjúztat, mindkét fél felsorolja mit tud garantálni és miben defektes, aztán csodálkoznak azon hogy még pár hónapot sem bírnak együtt élni, mert olyan szinten más életfelfogás szerint élnek.

Ami a válaszokat illeti, miért fontos hogy a másik embernek milyen a végzettsége vagy hol lakik? Ha akarnak valamit egymástól majd bérelnek közösen egy lakást és kipróbálják magukat, együtt, ennek így kellene működnie. Nem véletlenül van az a mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat, napi 24 órában nem lehet színészkedni, ott idővel előjönnek a különbségek,hibák. Sokan a másik felet okolják a sikertelenségért pedig az a vásár mindig kettőn áll, egyik fél sem volt kellően körültekintő.

2018. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%

Na és azokkal a pasikkal mi van akik mást csinálnak pl tanulnak, utazgatnak, sportolnak, művelődnek.


Mer jobb dolguk is van a kapcsolatoknál.

Napi sztereotip.

2018. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező! Hol írtam dugásról és mi az hogy pont rólam írtál? Ismerjük talán egymást? Feltehetően nő vagy.... Pont ilyen nők miatt tart ott a világ ahol. Te sem vagy több, mint az átlagos buta nő! :)

A sikereidről meg nem is beszélve.

2018. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező "9" válaszára reagálva.....

Tipikus 30+ női felfogásod van, célhoz keresel embert, ha esetleg kapásból nem ugorja meg az "elvárt" szintet akkor mit tenne meg azért hogy még versenyképesebb legyen számodra. Hogy képzeli az életet 5 év múlva, mit tud ígérni, mennyi potenciál van benne? Törekvő vagy megalkuvó típus? Ami a legfontosabb, hogy ne legyen lusta.... :)

10 éve élek együtt a párommal, de van olyan barátom aki nagyon nehezen talál magának barátnőt és próbálok segíteni neki és éppen ezért nem egy randin bizony bekapcsolva volt a diktafon. A tapasztalatok alapján nem tudok mást mondani csak azt, hogy többnyire nem két egyenlő fél beszélgetését hallom vissza, hanem egy főnök-beosztott közötti kép jelenik meg előttem. A beszélgetések elején még a férfi kérdez, de a nő hamar átveszi a kezdeményező szerepet és célzott/klisé kérdéseket tesz fel amire a férfi válaszol, ha a kérdésre a válasz pozitív, akkor gyorsan megy tovább, Számára fontosnak tartott kérdésekbe részletesen belemegy, gyakran megjegyzéseket tesz, rosszabb esetben teljesen megszűnik az érdeklődése. Tudatos amit csinál, nem először teszi, már van benne rutinja, olyan mint a HR nő a cégnél, a hideg ráz ki tőle ahogy beszél.

Mindkét nem esetén sok a defektes ember, a mai generáció jó része már csonka családban nőtt fel, fingja sincs arról milyen egy egészséges és jól működő családi modell, ki milyen szerepeket lát el egy dolog érdekli, a saját szükségletei és eszerint cselekszik. Az a nő, aki azzal kezd egy találkát, hogy 5 éven belül hány gyereket szeretne és hol szeretne élni és nyaralni az nem a szíve alapján választ, ott az észérvek dominálnak. Aki már kicsit rutinosabb, az már arra is kíváncsi mit dolgozik, milyen egzisztenciális körülmények között él, ebből mit ért az életben önerőből és vajon mire lehet még képes.

Ami nagyon gáz, amikor már annyira elmegy a beszélgetés főnök beosztott szintre, hogy megjegyzéseket teszünk a másik ember képességeire, hogy nincs érettségi, hogy nem beszél idegen nyelveket, hogy miért lakik a szüleivel, hogy nem tud főzni, nem tud táncolni és sorolhatnám.

2018. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
13-as. Te voltál a 3. válaszoló, az eredeti 2-est már törölték. Így jogos a felháborodásod, nem neked írtam. Gondolom nem véletlenül lett törölve. Amúgy nem miattam, vagy a hozzám hasonlóak miatt tart itt a világ, én még próbálok értéket őrizni és adni.
2018. okt. 8. 14:34
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
A hosszú irományodból nem derült ki az érték őrzése, de legyen igazad és elhiszem. Bocsi hogy neked estem ok nélkül!
2018. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

14-es. Akkor mondom én is. "Helló, szia ismerkedünk?", vagy "Úristen de tetszel, azonnal találkozni akarok veled" stílusú emberek nagyon egyediek tudnak lenni. Aztán ha írok is nekik, visszadobnak egy 2 soros választ, természetesen kérdés nélkül. Biztos bennem van a hiba.


Ismerkedésnél nem használok tesztlapot, de azt veszem észre, hogy vagy az egójuk miatt ülnek magas lovon a "férfiak", vagy csak tesze-tosza emberkék. Ne haragudj meg, de nekem semmi kedvem felesleges köröket futni, 3 perc alatt érezni lehet hogy ki van a vonal végén.


Nem, nem az a fontos hogy 48-as karja legyen meg meg fele akkora farka. Nem ezektől férfi egy férfi. Tudod mitől? Pl. határozott. Még ha egy 15 éves átlag autója van, még ha nem 190cm magas, még ha nincsenek milliói. Mondok még pár példát: érdekes, tapasztalt, látni a tüzet a szemében amikor beszél. Aki magával ragad a sztorijaival. Aki vidám, aki előre néz. Aki valamit akar magától és az élettől.


Írtam most valami ördögtől származó óriási elvárásokat? Hol írtam én azt hogy milliomos legyen? Vagy hogy 5 nyelvvizsgája legyen? Említettem luxust? Vagy hogy tegyen alám egy 10 milliós autót? Vagy hogy fusson be karriert az Apple-nél?


Nagyok az elvárásaim? Ugyan már. Amiket én írtam, azok olyan emberi tulajdonságok, ami szerethetővé tesznek egy embert. Tudom sokaknál kimerül a jó "s*gg-ben, vagy a rajzolt szakállban. Én nem a felszínt keresem.


Biztos te is értékes ember vagy, én nem vitatom, sőt jogom sincs bírálni, hisz nem ismerlek. Meg amúgy sem.


Viszont azt is tudom, mik azok a tulajdonságok egy férfiben amik megmozgatnak. Ha meg nincs metszéspontja a mai trendekkel, az meg az én bajom.

2018. okt. 8. 14:51
 18/30 anonim ***** válasza:
34%
Nekem a társkeresés az utóbbi időben nem hoz sikert, előtte se voltam nagydumás nőcsábász, inkább a nők fogtak meg maguknak. Van egy értékrendem, amit ugyanúgy elvárok a leendő páromtól, ez az őszinteség, tisztelet, rend magam körül, fegyelmezettség, cigi és alkohol nélkül. Amióta egyedül vagyok, voltak próbálkozások, de valahogy nem jött 1-2 találkozó után a váltás egyesből kettesbe, mert a csajok meggondolták magukat és elfelejtettek szólni hogy nem akarnak semmit. Persze ezek a csajok szépségek voltak, akikről elsőre nem vágtam le hogy a Bmw-s tetovált bűnözőkre buknak. Hiába lettem volna figyelmes, kedves és úriember velük, nekik nem az olyan jelenti a jó pasit mint én. Úgyhogy most már én is olyan szemmel nézem a nőket hogy legyen egyszerű, nem kell a modell alkat és a tökéletes szépség csak igazi nő legyen azokkal az értékekkel amire nekem szükségem van. A külső sem számít már, csak az hogy szeressenek és ne hazudják le nekem a csillagos eget. Voltak napok amikor szerencsétlen lúzernek tartottam magam hogy nem kellek a nőknek, de mostanra rájöttem hogy rossz helyen keresgéltem.
2018. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%
Nahát, egyetlen mondatod nincs, ami ne lenne agyonhasznált, ostoba közhely. Szokásos gyikes megmondóember-szint, több szót nem is érdemes rá pazarolni.
2018. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező!


Nekem iszonyatosan tetszik amit írsz és szépen megfogalmaztál. Az elejétől a végeig. Nem olvastam bármi elérhetetlent. Alapvető dolgok. De ha belegondolsz a hírekben is sokat foglalkoztak ezekkel hogy a "mai fiataloknak" nincs jövőképük. Nem tudják mit akarnak dolgozni mit csinalnanak szívesen. Totál megértem a problémádat. Az átlagbol am nagyon nehéz kiemelkedni. Bár manapság annyira nem. :D a sok mobilos emberkék közül már nem olyan nehéz. Érdekelne még pár észrevételed. Esetleg privátba is leírhatod. Nagyon érdekel ezek után esetleg rólam milyen véleménnyel lennél :D

2018. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!