Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Ha a férfiak biológiailag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ha a férfiak biológiailag úgy lennének beállítva, hogy mindegyik meghal ha 25 éves koráig nem szexelt, lefeküdnétek egy nálatok rosszabb kategóriájú pasival? Vagy az emberi életeket is feláldoznátok az alfákért?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 21:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
19-es, én férfi vagyok, de ugyanúgy kiröhöglek titeket, meg mindenkit, aki görög ABC betűi alapján besorolja magát valahova...
2018. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
Megint töröltették a nők, amit írtam. Ezek szerint igazat szóltam. :-D
2018. dec. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 3.14159265357989 ***** válasza:
80%

Szerintem ezzel a kérdéssel az a baj, hogy provokatív, és rögtön feltételezi, hogy minden nőnek az itt olyan gyakran említett, de megfelelően sosem definiált "alfahímek" kellenek.

De ha ettől eltekintünk, szerintem egy tök jó gondolatkísérlet, kövezzetek meg, de imádom a gondolatkísérleteket. :D

Nos, ugye itt az a helyzet, hogy ez egy egészségügyi vészhelyzet, emberi élet a tét, és mint ilyen, a kórházak dolga ez. Szerintem egy ilyen világban lenne erre megfelelő rendszer, a kormány nem hagyna elveszni értékes munkaerőt, adózókat, csak azért, mert 25 éves koráig nem tud fizikai közelségbe kerülni egy lánnyal sem. Lehet, hogy a férfitársak vagy a nők szemében "lúzerek" (számomra mondjuk nem, pont nem érdekel, ki hol tart e téren), de az állam számára értékes munkaerő, adózó, pénzforrás. Ergo tennének róla, hogy ne haljanak meg.

Lenne erre egészségügyi ellátás. Szerintem kb 18 éves kortól 22 éves korig megtörténne. Talán ABC rendben vagy születési dátum alapján, esetleg személyi igazolvány szám alapján történne. 2 napra mindenki befeküdne a kórházba, ahol megkérdeznék, hogy igényli-e az egyszeri ellátást (nyilván ha már megtörtént a dolog egyszer legalább, akkor nem igényelnék), ha nem, akkor másnap kiengednék, ha igen, akkor sort kerítenének a procedúrára és aztán engednék ki másnap. Szerintem ingyenes lenne, vagyis igazából a TB-ből állnák azon hölgyek fizetését, akik részt vesznek a procedúrában.

Tehát igazából egy nőnek sem kellene csak úgy, szánalomból közösülnie egy férfival sem, vagy pénzt kapnának érte, és ez lenne a munkájuk, vagy pedig enélkül is megtennék. És nem a nők hibája lenne, ha meghalnának a férfiak, hiszen lenne erre egy szociális biztonsági háló, ingyenesen. Persze ugye az is kérdés, hogy milyen nők vállalnák el ezt az állást. Én mondjuk nem tudom, de biztos lenne, aki tetszene XY-nak, meg olyan is, aki abszolút nem, tehát elég vegyes lenne. Talán logikus lenne, ha mindenki választhatna háromból, de lehet, hogy "azt kapod, amit adnak, ne válogass" lenne a helyzet, elvégre ez nem kívánságműsor, hanem egészségügyi vészhelyzet, ergo akkor is tanácsos lenne ebbe belemenni, ha amúgy nem tetszik a lány (és emellett mondjuk nincs is senki más olyan, aki ezt a szerepet betölthetné az adott ember életében). Elvégre itt emberi életek a tétek. :)

Olyan ez, mint az oltás: nem kéred az ingyenesen elérhető, halálos vírus elleni védőoltást? Akkor meg is érdemled, hogy megbetegedj. (persze ugye jelenleg ilyen járvány sincsen, meg gyerekkorban adják be az oltások többségét, stb, de érted az analógiát...)

2018. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 3.14159265357989 ***** válasza:
76%

Azt kihagytam: nincsen olyan a környezetemben, akivel szívesen közösülnék, és tuti ilyen munkát sem vállalnék el az elképzelt rendszerben, egyszerűen nem tudnám megtenni, a hányinger kerülgetne, ha olyasvalakivel kellene ilyesmit csinálnom, akit nem ismerek nagyon jól, és nem akarok tőle ilyen szinten semmit.

Ami még kimaradt, hogy akkor a gondolatkísérlet szerint inkább a 20 éves korig "sikertelen" férfiakhoz szólna az a kérdés, hogy életetek megmentése reményében közösülnétek-e ingyenesen olyan nővel, aki esetleg nem tetszene nektek (persze lehet, hogy pont egy szimpatikus nőt kapnátok), és aki ezért kapná a fizetést a kórháztól?


Egyébként ha biológiailag lenne kódolva, és évezredek óta ez menne, akkor lehetségesnek gondolom azt, hogy a nemi erőszak elfogadott norma lenne, hiszen "életmentésről van szó" (ez mondjuk igen szomorú kimenetel lenne...). Ez a társadalom egy, a nőket végtelenül kizsákmányoló, undorító rendszer lenne szerintem.

Más részről, ha a Kr. e. 6000 körül élt görög matriarchális társadalom mintája maradt volna fent, akkor pedig szerintem a férfiak lennének kizsákmányolva: 13 éves koruktól 25 éves korig dolgoztatják őket, hogy minél több hasznot termeljenek, majd egyfajta mesterséges-természetes szelekcióval kiválasztják a legjobb 20%-ot, akinek életét megmentik, és akik később a nőket szórakoztatják majd, meg persze dolgoznak (szerintem azért a nőknek is kellene dolgozniuk, fenntartani nem lehetne egy ilyen szűk rétegnek egy ilyen széles réteget). És ez a legjobb 20% szaporodik tovább, a maradék meg feláldozható. Vagy pl az is lehet, hogy még 30%-ot megmentenek, hogy életük végéig dolgozzanak, és csak 50%-tól szabadulnak meg, mondjuk, aki alapból rosszul végzi a munkáját.

Hm, egyébként tényleg érdekes a felvetés, sokat lehet gondolkodni rajta. :) Mondjuk minél inkább belegondolok, annál inkább rosszul járna ettől a társadalom egy része, de ha van még ilyen érdekes gondolatkísérleted, akkor írd ki azt is, szeretek ötletelni. :D

2018. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
96%

3.14, igen, ez gondolatkísérletnek baromi érdekes, csak nem olyannal kell erről beszélgetni, aki szerint a nőket meg kéne erőszakolni.


De ha már elkezdted a gondolatot, engem az érdekelne, mi lenne a halál oka. Mert talán az sztk-s prostitúció előtt ezt próbálnák a tudósok megoldani. Az ejakuláció hiánya? Azt masztival is meg lehet oldani. A vagina "ölelése"? (Jaj, de költői.) Akkor aki 25 éves koráig csak orálisan vagy análisan szexelt, az is meghal? Aki meleg, annak muszáj nővel közösülnie, különben meghal? Aki aszexuális?

2018. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 3.14159265357989 ***** válasza:
63%

Jó, hát igen, látszik a kérdésen, hogy provokatív, de megpróbáltam komolyan venni, és megmutatni neki, hogy az a világ sem lenne számára annyira jó, mármint, akkor sem kaphatná meg csettintésre a számára legvonzóbb hölgyeket. Ő kérdezte, gondoltam, kíváncsi a véleményemre (bárki véleményére a fórumon). :) Nagyon nem jó a hozzáállása, és gondolom, tök frusztrált is szegényke, de reméltem, hogy értékeli, ha valaki komolyan veszi és nem rögtön leszólja (egyébként tették ezt a többiek szerintem jogosan).

"De ha már elkezdted a gondolatot, engem az érdekelne, mi lenne a halál oka." Ez nem volt benne a kérdésben, ezért erre nem is tértem ki, de oké, ez is érdekes kérdés. :D

Lehetne esetleg vírus vagy baktérium is, ami azokat támadja, akiknek még nincs ilyen jellegű tapasztalata, és azok immúnisak, akiknek meg már van. Ez esetben elég lenne csak az ellenanyagot kitenyészteni vagy védőoltást kitalálni hozzá. Felvetné a kérdést, hogy akkor a gyerekek miért nem esnének neki áldozatul? De erre lehetne válasz az, hogy a vírus a nemi hormontermeléskor aktiválódik, hogy ez szükséges hozzá, hogy életképes legyen, és mivel csak férfiakat érint ugye, ezért valami Y kromoszómás faktor is kell hozzá, de ugye ekkor meg a pubertáshoz lenne kötve. Megoldás erre, hogy mit tudom én, a pubertás nem jó időszak a vírusnak, mert akkor meg elnyomják a hirtelen termelődő nemi hormonok, és neki nem marad elég tápanyag, mert a szervezet a növekedésre és nem érésre használná. Ez így többé-kevésbé elképzelhető, de ugye még itt is lehetne rá találni valami ellenszert, az oltások pl itt is jó ötletnek bizonyulhatnak. (hogy PONTOSAN mit csinálna ez a betegség, hát, nem tudom, de mondjuk egy lepra, egy malária, egy ebola nem annyira a túlélhetőségükről híresek, szóval ezeket is oda lehet képzelni)

Valószínűbb a genetikai ok, tehát ha csak a férfi nemet érinti, akkor tuti egy Y kromoszómán lévő gén okozná. Vagy ez a gén aktiválna egy másikat egy másik kromoszómán, de a lényeg ugyanaz: a bajt az Y kromoszóma egy régiója okozza. De mivel az emberi genomot módosítgatni nem etikus, ezért hiába lenne meg a gén, vagy a pontos mechanizmus, a módosítást nem valószínű, hogy engedélyeznék (meg ugye nem mindenki lombikban fogan, a "sima" babáknál ezt nem lehetne módosítani ugye).

Az meg, hogy mi lenne pontosan a halál oka,biztosan kutatások témája volna, gondolom, korábban rabszolgákat áldoztak volna fel erre a célra. Mert ugye a hipotézist úgy lehet tesztelni, hogy mi van, ha ezt csináljuk vele, meghal-e 25 éves korában? Szóval a kísérletek emberi életekbe kerülnének mindenképpen.

Valószínűleg nem az lenne az oka, amit elsőre említettél, az tényleg könnyen megoldható. Még a második ötlet "ölelés" része is szimulálható esetleg. És most bocs, lehet, hogy nagy butaságokat fogok írni, de nagyon nem értek a közösülés témájához (a mai nyugati világban, a nagyon vallásosakon kívül, az én korcsoportomban (19-22 év) nehezen találsz olyat, aki nálam kevesebbet tud erről). Úgy gondolom, hogy persze, amit én írtam, az felületes megoldás, de ideiglenesen szerintem mindenképpen működhetne, legalább addig, amíg megtalálják a megoldást. Lehetne ez egy női hormon, ami a nemi szervben termelődik, és ennek hatására marad meg a pasas. De ezt ugye ki lehetne vonni akár más állatfajokból is, és pirula formájában árulni. Ha csak az emberre jellemző, akkor miután kivonták, szintetikusan is előállítani, és szintén gyógyszerként forgalmazni. Ha meg esetleg a férfi nemi szerven lennének csak erre megfelelő felvevő receptorok, akkor kenőcs formájában is forgalmazni lehetne.

Ha mindenképpen azt akarjuk, hogy ehhez a halálhoz ténylegesen a közösülés hiánya kelljen, és nem elég 1-2 hormon, akkor talán a következő eshetőség adható magyarázatnak. Az élettani alapműködésekhez van szüksége a férfi szervezetnek valamire, amit csak közösülés útján kaphat meg. Ugye a fent leírt esetek nem játszanak, de lehetne csavarni rajtuk: pl a férfi örökítőanyaga aktiválja a női nemi szervben termelődő hormont (tehát e nélkül nem működik a dolog), és az erre való receptorok a férfi nemi szerven találhatóak. Itt lehetne mondani, hogy ó, de hát akkor elég női hormonokat venni, meg ilyenek. De akkor ez esetben a női hormonok jelenléte az örökítő anyag jelenlétéhez kötött, az meg azonnal hozzá is köt, szerkezeti változást okoz benne, összetapadnak, és mondjuk ez a szer az, ami végül is "életmentő". Mondhatnánk, hogy akkor előállítják ezt más férfiakkal, de elképzelhetőnek tartom, hogy specifikusan az egyén örökítőanyaga kell hozzá, hogy működhessen a szervezetében (szervet se mindegy, kitől kapsz, ugye, legjobb lenne egyenesen magadtól, é a hasonlóságok ellenére még simán kilökheti a szervezeted). Így végül is nem tudom, hogy milyen megoldást lehetne rá kitalálni, hiszen nőktől csak úgy mintát venni nem lehetne (nem indul be a hormontermelés az előbb említett faktor hiányában), helyettesíteni sem nagyon, itt nem maradna más lehetőség, mint a közösülés. (De akkor ez megint felvetne problémákat, pl nemi betegségek, gyerek (arra ott a tabletta, oké, aláírom)) Hogy milyen tünetei lennének a betegségnek és előbb miért nem okozna problémát? Lehetne köze a nemi hormonokhoz is, de azért a 25 év már nem annyira az "épphogy vége a pubertásnak" kategória. Szóval szerintem talán nem is az Y kromoszóma megléte okozna megbetegedést, hanem a másik X kromoszóma hiánya, tehát valami az Y-ról hiányozna, az, amit meg az egy X előállít önmagában, nem lenne elegendő a feladat elvégzésére. És hogy ez miért 25 éves korban jön elő csak? Erre talán megoldás lehet, hogy ugye ez a két faktor ("az életmentő szer") jelen van egy gyermek megfoganásakor is, és ez az "adag" elég lehet 25 évre, de aztán elfogy és pótolni kell (ez esetben 25 évenként kellene egy férfinak közösülnie, különben meghal). Lehetne anyagcserebetegség is a vége (a sejtek nem tudják felvenni a tápanyagokat, 1 hónap alatt maximum végezne is valakivel, és akkor sokat mondtam), de akár idegsejtek is elhalhatnának miatta.

Nekem ez a tippem, ha most gyorsan kell mondanom valamit. :) Szerintem logikus, de ha valahol bakiztam, mondja bárki nyugodtan. :)

2018. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%

3.14!


A feltételezéseddel az a gond, hogy az alapjait a jelen társadalomba helyezted bele, lenne erre egészségügyi ellátás, stb.

Nyilvánvalóan egy ilyen helyzetben teljesen máshogy alakult volna az egész társadalom, nagy valószínűséggel a nők jogai kevésbé érvényesülnének, és a nemi erőszak - ha nem is lenne elfogadott - nagyon enyhe törvénysértésnek számítana. Szimplán azért, mert a férfiak többségében erősebbek, sem az állatvilágban, sem az őskorban nem kértek a közösüléshez női beleegyezést, így ha a férfiak élete múlna rajta, olyan lenne a társadalmi berendezkedés, hogy a nők megerőszakolása nem járna súlyos következményekkel.

Még az sem lehetetlen, hogy soha nem alakult volna ki olyan szinten elterjedt monogám párkapcsolati rendszer, mint most, a 25 évnél bekövetkezett szűzhalált pedig csak a feminista, nők jogaiért harcoló szervezetek orvosai kutatnák.

2018. dec. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 3.14159265357989 ***** válasza:
65%

"A feltételezéseddel az a gond, hogy az alapjait a jelen társadalomba helyezted bele, lenne erre egészségügyi ellátás, stb." most a halál okára voltál kíváncsi, én leírtam egy számomra logikus kimenetelt ezzel kapcsolatban, mert ugye csak a jelenkor tudományának állása áll rendelkezésemre. :) az ókorban ezt nem tudom, hogyan derítették volna ki, de halál okának én a fentieket el tudom képzelni simán.

"Nyilvánvalóan egy ilyen helyzetben teljesen máshogy alakult volna az egész társadalom" - ez igaz. :D De erről meg az előző két hozzászólásomban is írtam, igaz, csak nagyon óvatos megállapításokat tettem, de igen, alapvetően máshogy alakult volna minden.

"Egyébként ha biológiailag lenne kódolva, és évezredek óta ez menne, akkor lehetségesnek gondolom azt, hogy a nemi erőszak elfogadott norma lenne, hiszen "életmentésről van szó" (ez mondjuk igen szomorú kimenetel lenne...). Ez a társadalom egy, a nőket végtelenül kizsákmányoló, undorító rendszer lenne szerintem.


Más részről, ha a Kr. e. 6000 körül élt görög matriarchális társadalom mintája maradt volna fent, akkor pedig szerintem a férfiak lennének kizsákmányolva: 13 éves koruktól 25 éves korig dolgoztatják őket, hogy minél több hasznot termeljenek, majd egyfajta mesterséges-természetes szelekcióval kiválasztják a legjobb 20%-ot, akinek életét megmentik, és akik később a nőket szórakoztatják majd, meg persze dolgoznak (szerintem azért a nőknek is kellene dolgozniuk, fenntartani nem lehetne egy ilyen szűk rétegnek egy ilyen széles réteget). És ez a legjobb 20% szaporodik tovább, a maradék meg feláldozható. Vagy pl az is lehet, hogy még 30%-ot megmentenek, hogy életük végéig dolgozzanak, és csak 50%-tól szabadulnak meg, mondjuk, aki alapból rosszul végzi a munkáját."

Sajnos a kérdező nem írta, hogyan történne mindez, hogy ez egy ősi jelleg lenne, ami jelen volna évezredek (évmilliók!) óta, vagy éppen most krepálna be valami és 30 éve alakult volna ki spontán (najó, erre azért kisebb az esély, valljuk be :D).

De mondjuk szerintem bármilyen korban is élünk, meg bármennyire régen is lenne jelen a betegség, a halál oka változatlan maradhatna, tehát ez attól még lehet helytálló, hogy éppen nem alkalmaznának olyan gyógykezelést, amit mai technikákkal megtehetnének.

"Még az sem lehetetlen, hogy soha nem alakult volna ki olyan szinten elterjedt monogám párkapcsolati rendszer, mint most, a 25 évnél bekövetkezett szűzhalált pedig csak a feminista, nők jogaiért harcoló szervezetek orvosai kutatnák." Hm, ez egyrészt szerintem valószínű, másrészt meg nem annyira. Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy szigorúbb párkapcsolati normák lennének, legalábbis ami a nők helyzetét illeti, a férfiak meg csinálnának, amit akarnak. Kutatás meg szerintem nem nagyon lenne, mivel nem lennének művelt nők hozzá (minek is az), a férfiak meg nem biztos, hogy foglalkoznának ezzel, ha pl egyoldalú akaraton alapuló kényszerházasságokban is simán megkapnák, amire szükségük van.

Másrészt a matriachális társadalomkép sem kizárt egyébként, hiszen a nők kezében óriási hatalom lenne, amiért szerintem az ókor babonás, vallásos rendszerében istennőként tisztelnék őket, ebből is kifejlődhetne valami, de az meg a férfiakra nézve lenne elnyomás, és csak akkor jöhetne létre, ha 1. a férfiak nem jönnének rá rögtön, hogy "ők az erősebbek" 2. a nőknek emiatt lenne elég idejük öntudatukra és hatalmukra ébredni, aztán olyan társadalmi rendszert felépíteni, ahol teljesen, megdönthetetlenül ők dominálnak. erre i aránylag kevés az esély.

2018. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"most a halál okára voltál kíváncsi" - Azt hiszem, tévedés van, nem én írtam a halál okát, nem is ehhez szóltam hozzá.


"Sajnos a kérdező nem írta, hogyan történne mindez, hogy ez egy ősi jelleg lenne, ami jelen volna évezredek (évmilliók!) óta, vagy éppen most krepálna be valami és 30 éve alakult volna ki spontán" - A kérdésben az szerepel, hogy "Ha a férfiak biológiailag úgy lennének beállítva" - a biológiai beállítottság nem 30 év alatt alakul ki. Egyébként nyilván hülye felvetés így összességében, hiszen az őskorban a 25 éves kor mást jelentett, mint most. Akkor sokan meghaltak 25 éves kor előtt egyéb okokból kifolyólag.


"Kutatás meg szerintem nem nagyon lenne, mivel nem lennének művelt nők hozzá (minek is az), a férfiak meg nem biztos, hogy foglalkoznának ezzel" - Azért ez a jelen társadalomban sem így van. Most is foglalkoznak férfiak is pl. a nők jogaival, ahogyan gazdag emberek is a szegények érdekeivel. Sőt, a szegények közül is kerül ki művelt ember annak ellenére, hogy a társadalmi berendezkedés nem ezt szolgálja.


"1. a férfiak nem jönnének rá rögtön, hogy "ők az erősebbek" 2. a nőknek emiatt lenne elég idejük öntudatukra és hatalmukra ébredni" - Az ókorban sem véletlen a férfiak vettek részt a háborúkban, ők voltak az erősebbek, ők voltak a védelmezők, nélkülük a nőket elpusztították volna, összességében (lecsupaszítva) ebből eredt, hogy a nőnek nem ért semmit a szava.

2018. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 3.14159265357989 ***** válasza:
75%

Jaj, bocsi, igen, itt én hibáztam. :D Hasonló volt a megszólítás, nevek meg nincsenek, a százalékot meg el is felejtettem nézni. :) Ezt vedd semmisnek, mea culpa.

"A kérdésben az szerepel, hogy "Ha a férfiak biológiailag úgy lennének beállítva" - a biológiai beállítottság nem 30 év alatt alakul ki" ez igaz, de el tudok képzelni egy ilyen sc-fi-s gonosz tudós génmódosító vírusai felállást is. elvileg kb megvan hozzá az eszköztár (ennek ellenére igen valószínűtlen szerintem). De igazából ami összezavaró, hogy a kérdező biológiai beállítást emleget, és emellett azt feltételezi, hogy a mai modern valóságba lenne ez belehelyezve (mintha a nőnek saját döntése lenne, mintha a rosszabb kategória létező fogalom lenne, az "alfák" is...).

"Azért ez a jelen társadalomban sem így van. Most is foglalkoznak férfiak is pl. a nők jogaival, ahogyan gazdag emberek is a szegények érdekeivel." - Hát ez igaz, de ha a férfiaknak nem lenne kedvezőtlen ez a helyzet, meg könnyebb lenne így életben maradniuk, akkor azért elég necces, hogy lenne-e rá kutatás. A feminizmus kitöréséhez és elterjedéséhez is egy világháborúra volt szükség többek között...

"Az ókorban sem véletlen a férfiak vettek részt a háborúkban, ők voltak az erősebbek, ők voltak a védelmezők, nélkülük a nőket elpusztították volna, összességében (lecsupaszítva) ebből eredt, hogy a nőnek nem ért semmit a szava." - Ez igaz, de pl a görögöknél egész addig a nők hordták a nadrágot, amíg rá nem jöttek, hogy nem a víz meg a szél meg a föld termékenyíti meg őket, hanem a pasiknak is köze van hozzá. így meg kapásból több hatalom lenne a nők kezében.(még ha fizikailag nem is ők az erősebbek)

2018. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!