Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, miért vagytok úgy oda,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, miért vagytok úgy oda, ha egy férfi azt mondja: "bármit megtennék érted", amikor ez a mondat jó eséllyel papucs-természetre utal?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a megfelelően romantikus vibrálás közepette kimondott "bármit megtennék érted" egy férfitól a nőkre nagyon nagy hatást gyakorol. De gondoljuk végig: ha egy férfi ezt mondja, akkor az papucs, nem? Bármit mondtok neki, egyből ugrik és csinálja. Ezt meg a nők ki nem állhatják...


Vagy nem jó az okfejtésem? Angol nyelvű dalokban is gyakori az "I would do anything for you" szófordulat. De a "lehoznám neked a csillagokat" is jó példa. Aki mindenre hajlandó egy nőért, azt nem papucsnak nevezzük? Ha igen, akkor miért nyerő(k) mégis az ilyen mondat(ok) a nőknél? Van itt valaki, aki érti ezt?



2018. dec. 7. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Mert jól esik hallani :)

Ha ettől papucs a férjem, akkor legyen papucs, én nagyon szeretem :)

2018. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem papucs, hanem romantikus ígérgetés, nem kell komolyan venni. Majd az élet bizonyítja, ki mit tenne meg.

N 41

2018. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem mondani kell ilyeneket, hanem tenni a kapcsolatért, a nőért, hogy az érezze, hogy számíthat a párjára. Attól, hogy valaki ilyet mond pl. egy romantikus pillanatban, még nem lesz papucs, de az sem lesz biztos, hogy komolyan gondolja, és amikor kellene, valóban ott fog állni a nő mellett. Az nem az ilyen nagy szavakból fog kiderülni.
2018. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
nem mondani kell, hanem csinálni
2018. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

Nálam nem ezt jelenti. Ha ezt mondom egy nőnek, azzal nem azt értem, hogy csak csettintenie kell és ugrok mint egy kiskutya. Hanem azt, hogy a hétköznapokban is meglepem valamivel, vele nevetek és vele sírok ha kell, ha padlón van segítek felállni, ha beteg én főzöm neki a teát és gondoskodok róla, bármilyen bajjal fordulhat hozzám. Szóval inkább felszín alatti dolgok ezek a "bármit megtennék érted".

24/f

2018. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ez a mondat azt jelentiy hogx kompromisszumképes és hogy hajlandó áldozatot hozni a kapcsolatért. Hogy energiát fektet abba, hogy jó párkapcsolat legyen, nem csak úgy elvárja a dolgokat... Ilyen érlekemben én is mondhatom, mondom neki. Nem az életemet áldozom fel, meg nem a saját lényemet, ahogy tőle se ezt várom, ahogy azt sem, hogy ugráljon nekem összevissza... Hanem hogy igenis aktív tagja legyen a párkapcsolatnak. (Ez sajnos nem egyértelmű...)
2018. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez hasonló, mint a "jóban-rosszban", vagyis külső körülményekre vonatkozik, olyasmire, ami nem a párod hibája, nem pedig a csicskáztatásra vagy az érzelmi zsarolásra.
2018. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha ismeretlenül vagy szerelmi vallomásként mondja ezt valaki (szóval úgy, hogy nem vagyunk kapcsolatban), akkor kifordul a belem, annyira nyálasan hangzik a dolog és annyira papucsnak láttatja az illetőt, kb könyörgésnek vagy alkudozásnak hat, hogy adjak neki egy esélyt. Pláne, hogy abszolút nem kölcsönös a dolog, én nem tennék meg "bármit" egy kvázi idegenért. Ezzel tényleg azt állítja, hogy csak csettintenem kell és már ugrik is, őt nem érdekli, milyen phaszságot akarok, nincs méltósága, bármit megtesz, csak velem lehessen. Viszont ha valakivel egy ideje együtt vagyunk, már mélyen ismerjük egymást és akkor dobja be ezt a mondatot, az inkább megnyugtató, mint gáz vagy nyálas és természetesen kölcsönös is a dolog, különben nem lennék együtt az illetővel. Ilyenkor inkább úgy értelmezném azt, hogy bármit megtenne értem, hogy nem kell aggódnom, hogy lelép, mindenben számíthatok rá, komolyan gondolja velem a dolgot. Ha pl hajnali háromkor a vécé mellett fekszem és felváltva hányok és fosok, akkor nem kell amiatt aggódnom, hogy mérges lesz, mert felébresztettem vagy kiábrándul, ha meglát ilyen állapotban, hanem bízhatok abban, hogy leszalad majd a gyógyszertárba vagy elvisz az ügyeletre. Ha mondjuk hirtelen megbetegszem vagy kirúgnak a munkahelyemről, akkor hajlandó anyagilag támogatni addig, ameddig új munkát találok és nem fog visszaküldeni a pitsába anyámékhoz lakni és írni a listát arról, hogy mennyit költött rám, ha egy-két hónapig mondjuk nem tudom fizetni a lakbért, ha egyébként neki nem okozna különösebb problémát kifizetni az én részemet is erre az időre. Ha szülés után lesz rajtam pár kiló súlyfelesleg, akkor nem fog 2 héten belül egy feszes 18 éves puncit qrni és otthagyni engem egyedül a gyerekkel, hanem türelmes lesz, támogat és vigyáz majd a babára hetente párszor egy órát, ameddig én edzek.
2018. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez már megint egy tipikus félreértés. Amikor egy férfi azt mondja, hogy "bármit megtennék érted", itt arra gondol, hogy puszta kézzel megküzdene egy sárkánnyal a szerelméért, nem ilyen b*ziságokra, hogy elmenni bevásárolni.


Attól, hogy valaki ezt mondja még nem jelenti azt, hogy meg is tenne mindent. Mindenben támogatja a nőt ami fontos, de nem kutyaként szolgálja ki élete minden hátralevő napján. Ez egy nagyon giccses bók csupán, olyan mintha azt mondaná, hogy "te vagy a legszebb nő a világon". Egy józan életű nő úgy is tudja, hogy ez nem igaz, viszont érti, hogy ezzel az érzéseit és a szerelmét próbálta kifejezni a férfi.

2018. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!