Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ő teste, ő dönt csak?

Figyelt kérdés

Még régebben felmerült a párommal a gyerek kérdés. Az én álláspontom az ,hogyha eljön az ideje akkor közös megbeszélés kéne ,hogy legyen ,hogy mennyi legyen tervben mikor miegymás, tehát abszolút együtt megbeszélt mindenkinek elfogadott.


A nő ezzel szemben azt mondja ,hogy az ő teste ő dönt neki senki ne akarjon semmit megmondani.


Ez normális?



2018. dec. 28. 22:47
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem értem. Amit nem akartok mindketten, abból úgysem lehet semmi. Ha kitalálja, hogy azonnal teherbe akar esni, te meg gumit húzol a farkadra, akkor nem tud mit csinálni. Ugyanígy hiába "kényszerítenéd" te a szülésre, mert ha nem akar gyereket, tesz érte, legrosszabb esetben elveteti. Egy ilyen döntés szükségszerűen közös. Aki mindenáron érvényesíteni akarja a saját akaratát, az keressen olyan párt, akinek ugyanaz a terve, mint neki.
2018. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
17%
Ez része a férfiak elnyomásának. Ő bitorolja a reprodukciós jogaidat. Bármikor ,,elfelejtheti" beszedni a tablettát és 25 évig követelheti a gyerektartást állami segédlettel. Bármikor elmehet abortuszra. Bármikor kisemmizhet a gyerekre hivatkozva, illetve elveheti Tőled azt, bemondásra. Ezekbe a kérdésekbe Te nem ugathatsz bele.
2018. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
80%

11: Példa: Mikor megtudta a kedvesem, hogy vérszegény vagyok és alig van életerőm, és 14 órát alszom, és kórházba járok emiatt, felháborodottan rám kiáltott: és akkor hogy fogsz gyereket nevelni, éjjel felkelni hozzá!

Elmondom, hogy soha nem ejtettem arról egy szót, hogy szeretnék családot vagy gyereket, a kedvesem pedig szűz volt...

Természetes, hogy egy ilyen megnyilvánulásra csak ellentmondással lehet reagálni, hogy mégis hogy jön ahhoz, hogy az én életembe beleszóljon, az én testemmel gazdálkodjon. Az ilyen ember örüljön, ha nem törik be az orrát válaszul, és nem hagyják faképnél azonnal.

2018. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
87%
Megbeszélni meg kell, persze, még gyerek előtt. De ha már benne van a magzat, onnantól ő dönt. Nem kényszerítheted se szülésre, se abortuszra.
2018. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
92%
Hát szerintem közel amikor összejöttök, na, vagy nem is, még lehet, hogy tökre az elején tudni kéne a másikról, hogy mik az elképzelések, h szeretne-e gyereket, családot. Szal ha 1ikőtök akar gyereket ehyértelműen, a másikotok meg nem, akkor nem iletek össze, mások az elképzelések, jövökép.
2018. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
16%
Ez a nő lelkileg és szellemileg még nem felnőtt, nem alkalmas egy gyerek felnevelésére.
2018. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte pontosan mit mondtam, nos azt ,hogy szerintem ez a kérdés két ember közös döntése kéne ,hogy legyen, hisz nyilván a nőnek nehezebb világra hozni, de öröm kellene ,hogy legyen ha lejutott oda egy kapcsolat és megszületett a döntés. Nincs szó ilyenről ,hogy ő akart volna azonnal. Mint téma előkerült és kíváncsi voltam más nők hogyan kezelik a kérdést, mennyire tekintik egyedüli döntésnek és mennyire közösnek.


Amúgy már nem vagyunk együtt... ;) Tehát megmenekültem időben, viszont maga a kérdés ettől függetlenül foglalkoztatott.


Én úgy gondoltam ,hogy a közös élet közös döntés. A gyerek közös döntés, a lakhely a ház berendezése stb.

Nyilván semmit sem lehet a másikra erőltetni és ha erőltetésről van szó akkor nyilván az már nem közös érdek vagy közösen elfogadott lépés.

2018. dec. 28. 23:43
 18/50 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet a másikra erőltetni, de tenni kell ellene. Nézd, én nem akarok gyereket soha, tehát nem ősanyaként mondom, de a szülés vagy abortusz döntése a nőé, tehát ha úgy vesszük, rád erőltetheti az apaszerepet (vagy a gyerektartást fizetést). Ha nem teszel meg mindent, hogy ne legyél apa (óvszer), akkor azt vehetjük ráutaló magatartásnak.


Ez most nem ellened van, de egyeseknek annyira megéri az a pár perc a punciban, hogy utána 18 évig perkálnak. És mind ismerünk olyat, aki át lett ejtve, és még mindig nem húznak sokan gumit.

2018. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van teljesen, de ez egy hosszabb kapcsolat volt és mint írtam mint téma került elő, ő azon volt ,hogy nem akar és csak az ő döntése. Egyelőre én sem és egy jó ideig még nem de a közös megbeszélés kizárása és teljes elutasítása éretlen és önző szerintem.


Ez olyan ,hogy kinek jobban a gyereke nagyjából ami már eleve problémás és igen érdekes hozzáállás.

2018. dec. 28. 23:51
 20/50 anonim ***** válasza:
94%
De ha valaki soha nem akar gyereket, ott azon nincs mit megbeszélni. Meg lehet beszèlni, hogy kb mikorra tervezitek, meg ki hány gyereket szeretne, ezek közös döntések, de ha egyáltalán nem szeretne az egyik fél, ott nincs kompromisszum. Ez nem arról szól, hogy a nő teste, hoznak ilyen døntést férfiak is, hogy nem akarnak gyereket. Olyan partnert kell választani, akivel ebben egyformán gondolkodtok, onnantól lehet közösen döntést hozni.
2018. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!