Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ő teste, ő dönt csak?

Figyelt kérdés

Még régebben felmerült a párommal a gyerek kérdés. Az én álláspontom az ,hogyha eljön az ideje akkor közös megbeszélés kéne ,hogy legyen ,hogy mennyi legyen tervben mikor miegymás, tehát abszolút együtt megbeszélt mindenkinek elfogadott.


A nő ezzel szemben azt mondja ,hogy az ő teste ő dönt neki senki ne akarjon semmit megmondani.


Ez normális?



2018. dec. 28. 22:47
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Nyilván ,de gondolom érthető ami a gond volt. :D

MOSTANSÁG nem akart, én sem, de amikor felvetettem ,hogy HA ELJÖN AZ IDEJE közös megbeszélés szerintem a felek között arra teljes elutasító válasz érkezett.


Azért emeltem ki a fontos részeket ,hogy elkerüljük a további félreértést.

2018. dec. 29. 00:16
 22/50 anonim ***** válasza:
93%

De ilyen nincs. Én nem akarok, és olyan párt keresek, aki szintén nem akar. Tudom, hogy nekem nem lesz gyerekem, és ezen nincs semmi megbeszélnivaló.


Nálam nincs olyan, hogy X évig tinglitanglizunk, aztán mikor ILLENE gyereket vállalni, csak akkor nyögöm ki, hogy ja, amúgy nem akarok egyet sem.

2018. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Így van ez is érthető. :D Nyilván most sokáig tartana mindent felvázolni de olyan határozott emberről beszélünk aki egyik héten ezt gondolja a másik héten meg azt és ahogy említettem, a közeljövőre vonatkozott a nem a későbbiekre meg majd amennyit akar amikor akar amit ahogy akar, tehát lehet félrevittem a témát azaz engedem félresiklani azzal ,hogy mindössze információfoszlányokat adok de a lényeg a kérdésben a közös megbeszélés teljes hiánya.


Mondhatnám erre egy nagyon radikális de igencsak hasonló fiktív példának a következőt:

Együtt vagytok egy éve, össze akartok költözni de ő azt mondja ,hogy oda ahova ő mondja és csak úgy lesz berendezve minden ahogyan ő akarja. :D Szerintem egy kapcsolatban ilyen nincs vagy ha igen akkor nagyon durva az alá-fölérendeltség, biztos van akinek az is jó. :D

2018. dec. 29. 00:28
 24/50 anonim ***** válasza:
93%

"ő azon volt ,hogy nem akar és csak az ő döntése."


Ezt írtad. Ez nem egy mostanság nem... és ha nem akar, igen, az-az az ő kizárólagos döntése, és remélhetőleg ennek megfelelően védekezik is ellene. Te is egyedül dönthetsz arról, hogy akarsz-e vagy nem. Ebbe senki másnak nincs beleszólása, szerencsére.

2018. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
86%

A példa nagyon nem való ide, ráadásul a dekort elég könnyű megbeszélni, és van olyan ember, akinek nem is számít, hogy van berendezve a lakás. Lehet az egyiknek jobb ízlése van, és ezt a másik is látja, és ráhagyja.


De ezt is megértem, mert nálam is van ilyen, pl. soha nem költöznék házba. Aki házban akar élni, az nem velem akar élni.


Aki gyereket akar, annak tőlem nem lesz, ugyanis nekem nem lesz gyerekem, és ez csak az én döntésem.

2018. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
91%

Utána olvastam, amit írtál. Nézd, te tudod, milyen ember volt. Ha olyan, aki képtelen a megbeszèlésre, kompromisszumra, akkor jó, hogy már külön vagytok, mert erre nehéz alapozni egy párkapcsolatot.

Ettől függetlenül az a része, hogy a gyerek kérdèsben, miszerint legyen/ne legyen joga van egyedül döntést hozni, az teljesen normális.

2018. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Rendben. :) Nos sejtettem ,hogy fogunk még a szavakon lovagolni de pontosabban némiképp több információval kell fogalmaznom.

Semmi gond nincs valóban a határozottsággal. Végülis jó tudni ,hogy van aki bizonyos kérdésekben abszolút nem kompromisszumkész, tudom mire figyeljek a jövőben. Mindenki magából indul ki ami ilyen esetekben hiba, én igen alkalmazkodó vagyok és elfogadó, persze határozott is de minden témában megbeszélésre nyitott.

A jövőben majd tapintatosan megérdeklődöm az ilyen főbb kérdéseket nehogy például olyan emberrel kezdjek mint az utolsó. :)

2018. dec. 29. 00:38
 28/50 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 25-nek szólt az előző. :)


Én úgy gondolom ,hogy egy kapcsolatban minden meg kellene beszélni, ha nem így megy akkor két ember van együtt aki kedvtelésből elvan egymással és elél egymás mellett. Ilyen is van.

2018. dec. 29. 00:39
 29/50 anonim ***** válasza:
90%
Vannak kérdések, amiket már kezdetben egyeztetni kéne, mert nincs kompromisszum, ilyen a gyerek téma, a házasság, a hol élünk, ki akar, mit, mikor... Hajtottam el pasit, mert egy éven belül házasságot akart, de alig ismertük egymást, keressen olyat, akinek ez nem gond, nekem több idő kell előtte.
2018. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Így van utolsó, igazad van.

Ehhez viszont egy kiforrott határozott ember kell aki tudja mit akar.

2018. dec. 29. 01:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!