Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyedül éljen a leendő /...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül éljen a leendő / aktuális randipartner?

Figyelt kérdés

Kedves hölgyek. Mennyire fontos számotokra, hogy a randipartneretek egyedül éljen (kérdés). Milyen korban elvárás már, meddig nem érdekel különösebben (kérdés).

Ha fontos számodra mi a fő ok (kérdés).

Önállóan tevékenykedő lehet az is aki a szüleivel vagy lakótárssal él.


Ha elvárjátok ti is egyedül éltek. Amennyiben saját ingatlannal rendelkezik a kiszemeltek mennyire fájna ha később komolyodás során rögzülne, hogy bizony az házasság előtt megszerzett vagyon (kérdés).


Sok kérdés de a téma erősen összefügg.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

A kiírás kicsit fura lett de csak így engedte ...



2019. febr. 26. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Számomra fontos hogy ha 25 vagy afölötti az illető éljen külön a szülőktől. A lakótárs nem baj és az se érdekel hogy albérletben vagy sajátban teszi. A lényeg hogy ne a szülei tartsák el mossanak főzzenek rá hanem teljesen önállóan oldja meg magát.

Ha van saját lakása haza autója vagy akár egy nyaralója Hawaiin az természetesen az övé és én nem vagyok a házassági szerződés ellen se. Majd az közös lesz amiért együtt teszünk. Ugyanígy az én lakásom se lesz soha közös bár amennyire emlékszem ez jogilag papír nélkül is így működik.

2019. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mikor megismertem a férjem, nekem volt házam, ő meg épp a nagymamája házában élt 2 nagybátyjával kb. 4 hónapja. Előtte 8 évig a volt barátnőjével élt.


Ő költözött hozzám, házasságkötéskor meg nem volt rögzítgetés, mert eleve különvagyon a korábban szerzett ingatlan. 5 év után vettünk közös házat, bár a korábbi ház is teljes értékű otthona volt.

2019. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Nekem teljesen mindegy milyen formában él külön a szülőktől, de a lényeg, hogy ne velük legyen. Egyszerűen nem lehetséges felnőni addig, amíg a szülők ott vannak, 25 fölött meg gyerekszerepben maradni egyszerűen egészségtelen. Sok ilyet láttam, mindegy hogy dolgozik vagy takarít is közben.


És alap a házassági szerződés, nekem is van saját lakásom, és nem szeretném semmilyen formában beáldozni.


Nálunk a páromnak is van saját lakása, csak az enyémben élünk, mert nagyobb. Lassan költözünk tovább, nagyobb helyre, mert szeretnénk gyerekeket is.


27N

2019. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én soha nem értettem, hogy miért jobb az ha valaki vad idegenekkel lakik társbérletbe (annak minden mocskával együtt)és azt fizeti, mint, hogy "otthon" lakik külön kasszán -külön háztartásban és teszi félre a jövendőbeli ingatlanára valót?!



Arról nem is beszélve ha társbérletet fizet nem vagy csak minimálisat tud félre tenni.

2019. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos, hogy egyedül éljen, csak az, hogy legyen önálló, ez pedig független attól, hogy hol lakik.
2019. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a külön vagyonelemből ha öt évig közös használatban van akkor közös vagyonná válik, emiatt mindenképp érdekes a házassági szerződés.

Önző vagyok és amit elvárnak, hogy legyen nekem az NEKEM van. Szívesen megosztom de ha bármi gebasz van akkor is NEKEM van.

2019. febr. 26. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként válaszolok: párkapcsolati szempontból egyedül vagyok, mint a templom egere, 28 évesen szeretnék elköltözni, de egyszerűen nem akarom a fizetésem több mint felét albérletre költeni, mikor itthon is van fedél a fejem felett, jelentéktelen összegből. Így tudok spórólni, lecserélni régi dolgokat, stb. Nem keresek sokat és látom azt is, hogy a kolleganőm mennyire szenved egyedül egy éppen felnőttkorba lépő gyerekkel, hó végére kb. száraz kiflire telik, másra nem. Folyamatosan késik a számlákkal vagy a közös költséggel, hogy egyátalán enni tudjanak. Havi 300 nettóból könnyebb lenne, de még nem találtam meg azt, amit szeretnék és ennyit megkeresnék, vagy pedig barátnőt, akivel összetehetnénk, amink van és lenne értelme elköltözni.
2019. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan nem válik közössé. A kanapédat, a kredencet meg a 2 széket lepapírozhatod, de anyagilag nem fogja megérni, a szerződés költségei miatt. Persze ha milliós festményeid, ékszereid, perzsa szönyeged van, akkor érdemes.
2019. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, tehát érdemes. :)

Igazad van, az ingatlan hála az égnek nem válik közössé:

[link]

2019. febr. 26. 22:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyedül élek, és nagyon szeretek így élni. Azért akarom, hogy a leendő párom is külön éljen, mert lelki önállóságra vágyom benne.


Én ha egyedül vagyok, ha magamra vagyok csak utalva, nem tudok unatkozni. Nem szeretném, ha folyton zsizsegne rajtam valaki, mert nem tudja magát lefoglalni. És tudom, hogy sok ember van, aki azt hiszi, ő szeret egyedül lenni, mert egyszer 8 órán át egyedül volt otthon, míg a párja dolgozott, de az nekem nem ugyanaz.

2019. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!