Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért panaszkodik annyi férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért panaszkodik annyi férfi a külsejére?

Figyelt kérdés

A párom is rendszeresen nekem panaszkodik, mindig talál valamit magán, amivel nem elégedett. Hogy a haja miért így nő, hogy a szakálla miért nem amugy, hogy miért nem kockás a hasa, amióta felszedett pár kilót (nekem mondjuk most tetszik jobban), és nem hiszi el, hogy ezek olyan lényegtelen dolgok, amit rajta kívül senki nem vesz észre.

Illetve férfi ismerősök is panaszkodtak már nekem, hogy ez is baj, az is baj, mennyire vészes mégis női szemmel, és hasonlók. Holott semmi baj velük.


Miért foglalkoznak ennyit a külsejükkel feleslegesen a férfiak?

Ez a "minden helyzetben légy tökéletes" nyomás inkább a nőkre nehezedik, nekünk kell még az ágyból kiugorva is tip-topnak lenni.


2019. márc. 28. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nekünk is topnak kell lennünk,oda vissza.

Ha valamit elvárok akkor én is nyújtom.

2019. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A tippem az, hogy azért, mert nem kapják meg a nőktől ugyanazt a mértékű figyelmet, amit szerintük jó megjelenésű férfiként meg kéne.

A nők és a férfiak élménye ezen a téren teljesen más, és mivel mindkét fél a saját szemszögéből látja, nem is tudják magukat a másik helyébe képzelni.

Amikor én végigmegyek az utcán, ha teljesen rendben van rajtam minden, akkor is jó, ha egy nap egy vagy két lány megnéz magának, de az már egy jó nap volt.

Ellenben ha végigmegyek az utcán egy csak nagyon szolidan csinos, vagy akár teljesen hétköznapi külsejű lánnyal, még akkor is látom, hogy milyen rengeteg férfi nézi meg őket, keresi a tekintetüket.

És pl. egy férfi, aki mondjuk magát 7/10-nek gondolja magát, azt várná, hogy majd sok 7/10-es lány megnézi az utcán, szemez vele, stb. És ha ez nem történik meg, akkor azt fogja érezni, hogy nem néz ki jól. Csakhogy a nők ingerküszöbe egyszerűen sokkal magasabb ezen a téren, meg nem is feltétlenül vannak annyira kihegyezve ismeretlen férfiakra, egyszerűen statiszták a szemükben.

Na, én ezt gondolom.

2019. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 szerintem bele talált. A férfiakra kevesebb elismerést kapnak.
2019. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet általánosan értelmezni a 7/10 szöveget. Pl van egy nagyon helyes évfolyamtársam, rá azt mondta egy ismerősünk, hogy áááá, szerinte ő is tudja magáról hogy nem egy adonisz. Pedig sok mindenki szerint az. Az évfolyamtársam meg (aki szerintem 1/10) besorolta a "nem adoniszt" mondjuk 4/10-be, kb mint saját magát. Néha fiúk akkorákat tévednek a barátaikkal kapcsolatban, és életük végéig dilemmáznak hogy ez a 3/10 ember miért népszerű, ő meg nem. Ugyanakkor aki szerintem 1/10, ő meg azt gondolja magáról hogy ő mondjuk 7/10, szinte tökéletes. És azt megfigyeltem hogy mondjuk a 8/10-9/10-ek is néha azt hiszik hogy ők 3/10-ek.
2019. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előbb egy szót rosszul írtam, beleírom nagybetűvel


Nem lehet általánosan értelmezni a 7/10 szöveget. Pl van egy nagyon helyes évfolyamtársam, rá azt mondta egy ismerősünk, hogy áááá, szerinte ő is tudja magáról hogy nem egy adonisz. Pedig sok mindenki szerint az. Az ISMERŐSÜNK meg (aki szerintem 1/10) besorolta a "nem adoniszt" mondjuk 4/10-be, kb mint saját magát. Néha fiúk akkorákat tévednek a barátaikkal kapcsolatban, és életük végéig dilemmáznak hogy ez a 3/10 ember miért népszerű, ő meg nem. Ugyanakkor aki szerintem 1/10, ő meg azt gondolja magáról hogy ő mondjuk 7/10, szinte tökéletes. És azt megfigyeltem hogy mondjuk a 8/10-9/10-ek is néha azt hiszik hogy ők 3/10-ek.

2019. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hú de sok szám :D
2019. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nők figyelmére vágyik..ennyi..

minden helyzetben légy tökéletes nyomás hülyeség aminek mindenki meg akar felelni..

2019. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!