Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire elfogadott/normális?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ha egy emberben nem látok értelmet,intelligenciát akkor nem tudok vele kellemes beszélgetést folytatni. Ezt arra értem hogy mondjuk csak felszínes témákról tud beszélni, a mondanivalójának úgy semmi mélysége és ráadásul a humora is kivetnivaló,közömbös. Ezt nem úgy értem hogy folyton komolynak kell lennie vagy ilyesmi, nem... csak ez összetett nem tudom elmagyarázni. Nem tudom de az ilyen emberek hozzám nem illenek. Eleinte ezt nehéz volt elfogadnom, mert magamban kerestem a hibát hogy miért nem megy úgy mint más férfiaknak/nőknek az ismerkedés. (persze itt is tisztelet a kivétel.) de aztán elfogadtam hogy én nem ilyen vagyok.

Ti hogy vagytok ezzel férfiak/nők? 21/F



2019. ápr. 27. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hagy el
2019. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Én imádok butácska emberekkel beszélgetni meg játszani kicsit, kíváncsi ember vagyok. Csak akkor nem megy, ha az ostobaság mellé gonoszság és rosszindulat is társul. Aki butácska, de mellé aranyos és kedves azzal elbeszélgetek bármikor. De párkapcsolatot soha nem tudnék kezdeni unintelligens emberrel. Szerintem nem is lehet komoly, jó kapcsolatot fenntartani olyan emberrel, akinek nincs meg a kellő intelligenciája hozzá. Egyszerűen nem is érti a dolgokat, nem látja át az összefüggéseket, nem tud kommunikálni. Én mindig azt látom, hogy csak olyan embereknek van valóban jó párkapcsolata, akik átlagon felüli intelligenciával és érzelmi intelligenciával rendelkeznek.
2019. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Teljesen jogosan írtad le! Mert egy kapcsolaton egyértelműen dolgozni kell. Nem arról van szó hogy én megvetem a "butácska" embereket, persze ideig elbeszélgetek velük,kikapcsolódik de nem megy, nem tudom erőltetni mert érzem azt a kellemetlenséget a közelükben, és társat én ha akarnék se tudnék magam mellé olyat akivel nincs meg az amit én szeretnék, mert csak úgy működik hogy ha az intelligencia is passzol mert csak úgy érthetitek meg egymást.
2019. ápr. 27. 17:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, nálam ugyanez van. Az egyszerűbb emberekkel is jól kijövök, elvagyunk, de komoly kapcsolatot képtelen vagyok velük elképzelni.
2019. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem is irritálnak a tudatlan, buta, egysejtű emberek. Általában kerülöm őket, még akkor is, ha legszebb nők táborát erősítik. :D F
2019. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Én sosem értettem ezt az értelem/intelligencia hajhászást. Reggel a kávé mellett parciális deriválásról akarsz beszélgetni, vagy mit kell a "mély" témák alatt érteni? (32/F)
2019. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
És miben is mérjük a te inteligenciádat?! Mert a kommentedböl egyenlöre az jön át, hogy egy elöitéletes egyén flirtatja az eröviszonyait vagy az inteligenciájára hívatkozva probál kompenzálni.
2019. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hasonlók értik meg jobban egymást, ennyi. Ha szabad kérdeznem, mennyit dobott a gép, hogy ennyire gondban vagy a nálad csekélyebb képességűekkel?
2019. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6

Mély téma mondjuk a pszichológia (kifejezetten jó beszédtéma egyébként reggeli kávé mellé is), gazdaság, politika, spiritualitás/vallás/ezotéria, irodalom, művészet, érzelmek és lelki dolgok, problémák megoldása stb. Ehhez azt gondolná az ember, hogy elég egy alapműveltség. Aztán rájön, hogy nagyon nem. Már ahhoz is kell azért intelligencia, hogy az ember akarjon tájékozódni dolgokról. Olyanokról is, amik mondjuk nem feltétlenül érintik a mindennapi életét.

Amihez viszont tényleg nagyon kell az intelligencia az a véleményalkotás és nyilvánítás. Nagyon nem mindegy, hogy egy olyan emberrel beszélgetsz, akivel tudsz normális vitát és eszmecserét folytatni, vagy egy olyannal aki felháborodik rajta, hogy hát tuti nincs igazad és személyes ellentétet csinál belőle (bár sosem nézett utána a témának és érvelni sem tud). Vagy próbálsz vele ilyen tök alap problémákról beszélgetni ami a mindennapi életben is előfordul, és annyit mond rá, hogy "hát mit tudom én leszrom". Vagy mond valami orbitális nagy baromságot.

És ez ugyan úgy fontos egy kapcsolatban is. Nem mindegy, hogy ha a párodnak felvázolsz egy problémát, akkor elkezd azzal támadni, hogy bezzeg te 6 évvel ezelőtt június 15.-én csúnyán néztél rá. Vagy éppen azzal jön, hogy hát te meg szrul csinálod a palacsintát. Vagy pedig valóban megérti a problémát, tud érvelni és együtt megoldást találni. Ez mondjuk inkább érzelmi intelligencia, de a problémamegoldás meg kommunikációs képesség szorosan összefügg az intelligenciával.

2019. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves #9 válaszoló. ÖRÖK hálám üldözzön amiért kitudtad fejezni, azt amit én nem tudtam volna megfogalmazni az illetőnek. Nagyon szépen köszönöm, teljesen konkrétan leírtad hogy miről beszélek és mit értettem intelligencia alatt.
2019. ápr. 30. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!