Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én látom úgy, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, hogy egy nemdiplomás férfinek lehetetlenség tartalmas párkapcsolatot kialakítania egy okos, legalább átlagosan vonzó külsejű fiatal visszafogott lánnyal?

Figyelt kérdés

Ha az ismerőseimből és idegen férfiak facebook adatlapjából indulok ki akkor a párkapcsolatokat 3 jól körülhatárolt kategóriába tudnám besorolni a pasi szemszögéből. Persze nem általánosítok, de nagyjából ezt a tendenciát figyeltem meg a párkapcsolatokban.


#1: Szakmunkás vagy "az élet iskolája tanított engem" felfogású egydimenziós pasi, aki közönséges füstös bulikba jár illetve sufnituningolt BMW-kel meg közönséges autókkal jampiskodik és külsőtől valamint vagyontól függetlenül is max egy cicomázott üresfejű white trash nemdiplomás "diszkós csajjal" tud csak összejönni, akinek a foglalkozása jellemzően fodrász, sminkes, pultos, pincérnő, személyi edző stb. akikben semmi titokzatosság, gyengédség csak a nyers, eltúlzott női közönségesség. Ha képpel akarnám illusztrálni, akkor jellemzően így néznek ki: [link]

[link]


#2: Akkor van a második kategória. A pasi klasszikus karrierista, értelmiségi diplomás, aki ambiciózus, de ugyanakkor nyitott, társasági és minden napja tökéletesen meg van komponálva. Odafigyel minden részletre (külső, belső), sokuk egyszerűen tökéletes, jellemzően mérnök, orvos, jogász, közgazdász, informatikus végzettségűek és a szintén diplomás (vagy egyetemista) barátnőjével hosszútávon is elköteleződött és komoly terveik vannak (közös lakás, gyerek). Pezsgő és tartalmas kulturális ill. társasági életet élnek a szintén szűk baráti társaságuk körében és a velük való kapcsolatának a középpontjában a régi egyetemi élmények állnak. A barátnőjük tipikusan intelligens, szép, erős személyiség, de titokzatos és egzotikus kisugárzású, akin érezhető, hogy csak a diplomás kasztba tartozó férfiakat veszi számításba. Tipikusan így néznek ki:

[link]

[link]

[link]


#3: És akkor vannak azok, akik az #1-eshez hasonlóan szintén nem rendelkeznek diplomával, de nem is élnek annyira kicsapongó, szeszélyes életet, hanem inkább otthon végzik a kis piti dolgaikat, elmennek a haverokkal néha sörözni/meccsre és vállalnak 2-3 gyereket, akiket szerényebb körülmények között, de átlagos kismelós élettel felnevelik. Közülük sokan papucsférjjé válnak vagy szimplán otthagyja a felesége egy jobb és tehetősebb pasiért. Az ilyeneknek a felesége jellemzően pénztáros, szakács vagy gyári munkás és külsőre a pasijukhoz hasonlóan a munka miatt erősen lestrapáltak vagy jellegtelenek: [link]

[link]


(A linkelt képek mindegyike nyilvánosan elérhető és felhasználható!!!)


Szóval én ezt a 3 kategóriát tapasztaltam eddig életem során. Természetesen vannak átfedések közöttük, de ezek a társadalmi csoportok alapvetően határozzák meg a párkapcsolati konvenciókat és én szinte sosem látok pár elszigetelt példán kívül tendenciát arra, hogy a szép és okos nők ne feltétlenül a diplomás és karrierista pasikhoz vonzódnának. Én alapból úgy látom, hogy manapság mindenki diplomát szerez, de a párkapcsolatok erre az érzésre csak még jobban ráerősítenek. Arra lennék kíváncsi, hogy ti is hasonlóan látjátok-e illetve ha nem akkor megtudjátok-e cáfolni?



2019. ápr. 28. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A 10-es válaszom a 8-nak ment, bocsi.
2019. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Ketseg2017 ***** válasza:
27%

Korrekt leirás. Én legalábbis mind a hárommal egyetértek, hiszen én is ezt látom. Sőt, tovább is megyek, nálunk a laküházban ugyanez a felállás, komolyan. A lenti szomszédnak sminkes a felesége :))) .

Mi párommal mindketten egyetemet végeztünk, karriert próbálunk épiteni. Volt két sima munkás barátom is, tehát félreértés ne essen, mikor licis voltam meg egyetemista, akkor igyekeztem a belső szépséget keresni. És látjátok, annyit is értem vele :))

Nem! Mindenkinek megvan a maga elképzelése az jövőjéről (remélhetőleg) és hogy mit akar magával kezdeni. Ha van egy kis kultúrád, nyilván nem fogsz tudni 5 percnél többet beszélgetni egy olyannal akinél megáll a tudomány a cső-nél... nyilván egy jól ápolt, karrierista pasi sem fog leállni egy igyéntelen, elhizott nőnel. Hasonlót fog keresni. És ez egyre jobban el fog terjedni.

2019. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én orvostanhallgató vagyok, a második kategóriáról tudok nyilatkozni. Szerintem erős általánosítás az, amit írtál, nyilván ez a látszat, hogy mondjuk egy orvostanhallgató vagy orvos "ambiciózus, de ugyanakkor nyitott, társasági és minden napja tökéletesen meg van komponálva", a barátnője pedig "intelligens, szép, erős személyiség, de titokzatos és egzotikus kisugárzású, akin érezhető, hogy csak a diplomás kasztba tartozó férfiakat veszi számításba", de a valóság az, hogy itt is, mint mindenhol máshol vannak az összes többi kategóriába illő idióta prolik, akiket jó logikával és memóriával áldott meg a sors, úgyhogy gond nélkül elvégzik az egyetemet és esetleg jó szakemberek lesznek amellett, hogy emberileg a való világ szereplőivel mozognak egy szinten. Attól, hogy valaki igényesen néz ki, színházba jár, értelmes és jártas több témában még bőven benne van a pakliban, hogy más napokon lerészegedik ilyen-olyan bulikban és dug fűvel-fával és úgy általában egy proli személyiség, aki energiaitalt vedel, cigizik, a mocsok ömlik a szájából, csak elég nagy arca van ahhoz, hogy kultúrembernek adja el magát. Szóval hiába mutatja valaki értelmiségi látszatát, simán lehet, hogy valójában ugyanolyan proli, mint a műkörmös csaj, akivel a körmeit csináltatja. A szüleim a 3. kategóriába tartoznak, viszont értelmes, tájékozott emberek voltak mindig is, fontosnak tartják a folyamatos tanulást, fejlődést, tájékozódást, még ha nem is alakult nekik úgy az élet, hogy ezzel keressék a kenyerüket és csak érdeklődés szintjén jártasak a legtöbb témában. Szerintem mindenki magához hasonló párt keres, az orvos (vagy orvostanhallgató) nyilván azért van orvossal, mert a napjai nagy részét az egyetemen/munkahelyen tölti, úgyhogy simán csak összehozza őket az élet és tökéletesen megértik egymást problémáit. Ugyanígy magas beosztásban dolgozó nő valószínűleg hozzá hasonló férfival érzi jól magát. Sokan a hasonlóságot nem munkában vagy beosztásban keresik, hanem értelmi szintben, szóval hiába leszek mondjuk orvos, szívesen lennék kb bármilyen szakmában vagy munkakörben dolgozó férfival, ha hasonló az érdeklődési körünk és értékrendünk, tartalmasan tudunk beszélgetni és ő is okos, értelmes. Szerintem az általad leírt kategóriák csak látszat szintjén léteznek, ahogy megismered az embereket, rájössz, hogy mindenkiben van mindháromból, változó arányban.
2019. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem te vagy az egysíkú.
2019. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kategóriákat egyébként egész jól összeszedted, még egyébként van legalább kettő.


-Diploma nélküli, de pozitív, vállalkozó természetű srác. Nem iszik, nem bulizik. Építi az életét, általában nem lép félre. Nagyon sok ilyennek diplomás nője van. Ezeknek az embereknek nincsen kisebbségi komplexusa, és hatalmas önbizalommal rendelkeznek.



-Nagyvárosi libsik. Mindketten diploma nélküliek, de nem szakmunkások. Saját vállalkozásban, értékesítésében, szolgáltatásban dolgoznak. Tipikusan ez a halál laza, tetovált réteg. Általában igényesek és az átlagonál jobban képben vannak a világ dolgaival.

2019. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15: "Diploma nélküli, de pozitív, vállalkozó természetű srác"


Hát nemtudom milyen szakterületen lehet érvényesülni (akár presztízs, akár szakmai tudás terén), ami nem követel meg egy diplomát. Autószerelő műhely? Vegyesbolt tulajdonos? Vagy azokra az aranyifjú újgazdag fiúcskákra gondolsz, akik továbbviszik apuci örökségét saját vállalkozás címszóval (amibe elég csak belecsöppenniük)? Mert az ilyen öröklődés alapú vállalkozásoknál is inkább azt figyeltem meg, hogy míg a simlis, talpraesett vállalattulajdonos apuci még diploma nélkül kapcsolatokra támaszkodva (gengszterváltás khhmm) építette fel a jól menő vállalkozását, addig már az amúgy elkényeztetett és lusta fia is érez annyi ambíciót, hogy megszerezzen egy logisztikai mérnök/gazdálkodás és menedzsment diplomát (akár fizetősön és 6 évig tanulva nagy nehezen átrugdosva). De az ilyen dinasztiáknál is már fontos a diplomával járó presztízs. Vagy tényleg nem tudom milyen jellegű vállalkozásokra gondoltál?


"Nagyvárosi libsik. Mindketten diploma nélküliek, de nem szakmunkások. Saját vállalkozásban, értékesítésében, szolgáltatásban dolgoznak. Tipikusan ez a halál laza, tetovált réteg."


Ezzel a réteggel se találkoztam még. Pont hogy a romkocsmákban lézengő liberális fiatalok szoktak általában elvégezni ha nem más egy szabadbölcsész/pszichológia/kereskedelem marketing meg hasonló képzést. Ezek a tipikus lézengő hipszter ifjak, akik nem találják a helyüket a világban, de azért csak elvégeztek egy BTK-s képzést miközben beutazgatták kerékpáron fél nyugat-európát és ha talpraesettek vagy apucitól van pénzük akkor max nyitnak egy kávézót vagy tetoválószalont meg hasonló. De erre is írhatnál konkrét példát, mert nem nagyon tudom mihez kötni.

2019. ápr. 28. 22:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Hopp, ez nem Balázska, a munkaügyis troll?


Vagy csak hasonlít.

2019. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az van amit az 5-ös írt (ápr. 28. 19:48), azok a nők akik műkörmösök stb odáig vannak a diplomás pasiként, a pasik nagy része viszont odáig van a kicsit egyszerűbb külsőre "feltuningolt csajokért" főleg a szakmunkások, tehát a szakmunkásoknak "a nők" az ezeket a nőket jelenti. Ezek a nők viszont sokszor tényleg odáig vannak a diplomás pasikért, mert státusz, ezért a szakmunkások azt hiszik hogy az összes nő odáig van a diplomás pasiért. Pedig nem mert tényleg ahogy írta válaszoló, a diplomás nők látják hogy az évfolyamukból nagyon nagyon kevés ember jön be nekik egyáltalán, és így nincsenek elszállva diplomásoktól egyáltalán. Úgyhogy a diplomásoktól pont ezek a csücsörítős egyszerűbb csajok vannak elszállva, akik a szakmunkás réteg álmai netovábbjai.
2019. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sztereotipikus. Nem tudom honnan veszed, hogy az egyetemisták úgy néznek ki párként, mint a 2. képcsoportban. Ők is egyszerű emberek, sok inkább a 3. képcsoportra hajaz külsőleg, de mindenképp átlagosabb, mint akiket ebbe a 2. kategóriába tettél. Másrészt én diplomás mérnök, sportos hapsiként 32 évesen egyedül vagyok, semmilyen barátnőm nincs és nem is volt. Mert ezek nem számítanak a nőknek, nem úgy ahogyan te kategorizálsz itt. Harmadrészt az első kategóriád is sarkítás, főleg a szakmákra bontás sértő, én több teljesen szeretnivaló, értelmes, okos pincérnőt és fodrászt ismerek. A személyi edző csajok között is vannak korrektek akiktől sosem láthatsz duckface-t. Általánosítás helyek, ez a te bajod. Emberek vagyunk, ki ilyen, ki olyan, ez nem függ végzettségtől. Nyisd ki inkább a szemed, kimész az utcára egy forgalmasabb délutánon.... fagyizók, metró, járda.... milyen párokat látsz? El tudod dönteni , melyiknek mi a végzettsége? Nem hiszem.
2019. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez már szőrszálhasogatás.
2020. ápr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!