Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jobb a mai világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jobb a mai világban nőnek lenni?

Figyelt kérdés
Több lehetőség az élet különböző területein, kedvesebb bánásmód, egyszerűbb társkeresés, nincs megfelelési kényszer stb...

2019. máj. 22. 14:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
26%

Munkát tekintve az éremnek megintcsak két oldala van.


Szellemi munkára (irodai munkakör), azonos végzettséggel hamarabb fel fognak venni egy dekoratív hölgyet, mert amikor tárgyalni jönnek a céghez, jobban mutat az íróasztal mögött.


Fizikai munkára, azonos végzettséggel hamarabb fel fognak venni egy férfit, mivel nagyobb a terhelhetősége.


A titok annyi lenne, hogy reálisan kéne látnia mindenkinek, mire képes.

2019. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Rockarc ***** válasza:

Szerintem neked tul magasan van a lec, hogy ferfikent tudjal elni, ezert irigyled a noket. Kb 2 masik kisfiun kivul senki nem ertett egyet a kijelenteseddel. Most akkor megkaptad a valaszod? Vagy varod, hogy beessen meg par kreten a "dehat nekik eleg, ha szetteszik a labukat" szintu orokzolddel?


43F

2019. máj. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jobb.


Már többször megkérdeztem ilyen témáknál, hogy miféle "több lehetőségre" gondolnak ilyenkor az emberek, de soha, egyszer se sikerült erre válaszolnia senkinek...


Kedvesebb bánásmód? lol ugyanúgy vertek gyerekkoromban, ha nem jobban, mint a srácokat... azóta meg rengetegszer belefutottam lekezelő, "te ehhez nem értesz, csak egy nő vagy" jellegű reakciókba.


A társkeresés nem egyszerűbb attól, hogy néhányan megkefélnének.


Nincs megfelelési kényszer??? Ez nagyon aranyos. Végülis csak a nők elképesztően nagy része küzd önértékelési problémákkal... Sok téren többet várnak el a nőktől nagy átlagban, pl sokszor karrier építésénél egy nőnek ezerszer többet kell güriznie, hogy elismerjék, mint a férfi kollégának. A nőktől többféle dolgot várnak, pl ha egy nő karrierista a gyerekei mellett, akkor egyből szranya, és minek szült, ha egy férfi karrierista a gyerek mellett, az tök rendben van, így helyes a társadalom begyöpösödött nézetei szerint.


De lehetne még sorolni.


És nem, nem sértődtem meg, csak nem tudom eldönteni, hogy vicces vagy szomorú, hogy vannak, akik ennyire korlátoltan látják a világot.

2019. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Mindenki máshonnan jött, ezt értem kb. mindenre. Nálunk a munkahelyen is tiszteletben tartják a nőket, én még sosem hallottam olyat, hogy "ugyan már, te csak egy nő vagy, nem értesz hozzá", tökéletesen egyenrangú az összes, pedig igen komplex feladatokat kell végrehajtani napi szinten.


Tényleg a közegen múlik minden, szóval a kommentek nem objektív képet nyújtanak, hanem csak személyes tapasztalatok útján szerzett vélemények. Akkor úgy fogalmazok, hogy abban a világban amiben én élek, mondhatni jobb életük van a hölgyeknek. Jó munkahelyek, segítőkész férjek/barátok, akik rengeteg terhet vesznek le a vállukról. A társkeresésben két példa is van előttem, mindketten szinte azonnal megtalálták a szintén "normális" férfit.


Én inkább értetlenül állok az előtt, hogy hogyan is lehet ez az egész másként? Vagyis kezdem érteni.

2019. máj. 24. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!