Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aki az átlagnál egy kicsit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki az átlagnál egy kicsit értelmesebb, annak nehéz a társkeresés?

Figyelt kérdés

Amikor szóba kerül az átlag, jellemzően sokan odateszik az intelligens szót az átlag jellemzésébe. A való életben valahogy az átlaggal kapcsolatban nem épp az intelligens viselkedést látom, ha az intelligens alatt nem csak a tanultságot, hanem a kapcsolatokhoz való hozzáállást is nézzük.


Azoktól, akik jobban ismertek, már többször is megkaptam, hogy nehéz lesz megfelelő partnert találnom, mert nem illek az átlaghoz. És sajnos érzem is. Van miből válogatnom, voltak kapcsolataim, de egyre kevésbé éreztem, hogy hosszabb távon ezek működhetnének, mert nem tudtam a másik felekre társként tekinteni. Más is van így? Hogy sikerültek a dolgok?


(Ha kell, akkor írok példákat arra, hogy azt átlagot miért nem tartom intelligensnek.)


2019. máj. 25. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kérdésed így hangzott volna pontosan: "Aki az átlagnál egy kicsit értelmesebbnek tartja magát, annak nehéz a társkeresés?"


Sajnálom, hogy ezt kell írtja, de a válaszokhoz fűzött mondandód alapján szofisztikáltabban gondolkodsz, mint az átlag. Az EQ-don és az SQ-don viszont van mit még csiszolni. Az IQ-d nem sok szerepet játszik a kapcsolatkialakítási és -fenntartási képességben, úgyhogy annak átlahgoz viszonyított nagysága jelen esetben irreleváns. A leírásod alapján -valószínűsítem- inkább áll ambivalens kötődés a problémáid mögött, mint az általad feltételezett intelligenciakülönbség.


Van számodra egy menekülőút, kedves Kérdező! Légy sokkal-sokkal intelligensebb, mint az átlag! Akkor be fogod látni, hogy mik a gyengeségeid, mik azok a területek, amin előre kell hogy lépj, ha boldog akarsz lenni. Egy -él nélkül írom ezt- jele az intelligenciának, ha az ember nem hibáztat másokat a saját állapotáért.


Van itt egy friss kérdés a témáról: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Szólj hozzá bátran!

2019. máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Töltsél ki egy Mensa tesztet, és ha felvesznek, akkor ott.
2019. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Reszben igaz, reszben meg nem. Teny, hogy intelligens, ertekes emberbol kevesebb van, kisebb esellyel futsz belejuk a veletlennek koszonhetoen. Viszont pont az eszed miatt (ha ez nem azt jelenti, hogy sok adatot tudsz a hobbidrol vagy valami egeszen marginalis dologrol, hanem jo megfigyelo es emberismero vagy) elobb felismered a hozzad valo embereket. A butus emberek sokat hibaznak es nem tanulnak belole, nekik ezert nehez, hiaba van nagyobb valasztekuk.

Ha okos vagy akkor elobb utobb el kell jutnod oda, hogy ne azon keseregj, hogy kisebbsegben vagy, hanem hasznald is az eszedet. ;)

2019. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

jol éreztem hogy itt a moralitás és a hasonló érték rend a nyerő igy igaz nem azzal van a baj hogy nem elég inteligensek az adott emberek csak te keverted össze!


amit le írtál példák az mind a morál és értékrend egy kapcsolatban!

na meg a legtöbb ember azért fárad el 1-2 év mulva mert ott csak egy felszines testi vonzalom volt csak! a boldogság hormonok már nem termelődnek annyit (eltünik a lila köd...) és ezért olyan unott a kapcsolat!


de sajnos a nyitott KAPCSOLAT tényleg nem kapcsolat! egy kapcsolatban kölcsönös szeretett tisztelett és végy van... de ha a felek mással is ágyba bujnak az már csak alkalmi barátság extrákkal!


és igen sajnos egyre kevesebben vannak itt erkölcsös emberek (bocs nem csak magyarországra értem hanem az egész világon!) de ugy gondolom hogy muszáj ezzel is példát mutatnunk hogy mi (én legalábbis annak gondolom magam) olyanok maradunk!

2019. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kérdésem megválaszolására szánt időtöket.
2019. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!