Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hosszú ideje egyedülállók!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú ideje egyedülállók! Titeket nem b4$z fel, amikor párkapcsolatban élő emberek olyanokat mondanak/írnak hogy nem bírják hosszabb ideig a párjuk nélkül?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a gyakorin is sokan szoktak panaszkodni. Ilyenkor azt gondolom hogy ezeknek az embereknek az egyetlen szerencséjük, hogy vonzó külsővel, jó adottságokkal rendelkeznek, így sikerült párt bevonzaniuk az életükbe. Látszik, hogy ők is tisztában vannak azzal, hogy ha van párja az embernek, akkor az élet jelentősen elviselhetőbb. Ha ez nem lenne, ők is ugyanolyan megkeseredett emberré válnának, mint akiknek itt a gyakorin szoktak provokálni, és mindenféle "lúzer", "incel" "nyomi" jelzővel illetni. Mivel el sem tudják képzelni, hogy milyen lehet huzamosabb idejig (akár 3-5-10+ év), vagy akár egész életedben egyedül lenni magányosan, ezért szeretik az ember képébe dörgölni és a saját kizárólagos hibájának beállítani. Pedig szerintem a fent linkelt kérdések alapján sokan fél, egy év egyedüllét után felakasztanák magukat (és itt most nem az egyéjszakás/szexkapcsolatokkal teli szingliségre gondolok, hanem amikor tényleg nem kellesz senkinek).


Ti mit gondoltok erről? Szomorú, hogy sokunknak akár egész életében annyi sem adatik meg, hogy egy normál párkapcsolatunk legyen. Mégis ugyanúgy élnünk kell az életünket, elviselni a mindennapi szarságokat, de baromi nehéz.


Néha belegondolok, hogy vannak emberek, akik egyszerűen össze tudnak jönni a kiszemeltjükkel. Megtetszik nekik valaki, és lám viszonozza. És basszus ezek az emberek ezt totál alapnak gondolják. Azt hiszik, hogy ez kb mindenkinél így működik.



2019. júl. 8. 22:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mindig is jobban bírtam, ha évekig nem volt senkim, mint akár egy hetet a mindenkori párom nélkül. Nem értem, mi ebben a fura. Ha szingli vagy, nincs kihez kötődni, nem hiányzik különösebben senki.
2019. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

""Különben is, aki mások örömében érez nyomort, az mindent el is mond róla."

Elliot Rodger is ilyen volt, sőt, ez volt az ámokfutásának az egyik fő indítéka."


Oké. Gondoltam,hogy ez majd valahogy megjelenik itt.



"Hidd el, van az a pont egy párkapcsolatban, mikor egyedül akarsz néha lenni , és nem állandóan a párodon lógni ....:)"


Ezt is tudom. Nyílván mindenki tudja hogy az egyedüllét nem egyenlő a magánnyal. Naponta néhány óra egyedüllét, mint én-idő emberi szükséglet. A különbség viszont a tudat, hogy ott van neked valakid, aki szeret.



"Szóval jah, nem zavar más boldogsága, az zavar, hogy én nem lehettem boldog úgy mint más."


Ez a válaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget, amire én is gondoltam. Ti meg jöttök mindenféle Roger Elliotokkal...



"Asszertivitást javaslom nekik, és neked kérdező. Kicsit rendberakná a gondolkodásmódotokat."


Ossz meg velünk néhány tapasztalatot, konkrét dolgot, hogy ez pontosan a valóságban hogy működik. Gondolom nagy szakértője vagy ennek az asszertivitásnak.



"Mindig is jobban bírtam, ha évekig nem volt senkim, mint akár egy hetet a mindenkori párom nélkül. Nem értem, mi ebben a fura. Ha szingli vagy, nincs kihez kötődni, nem hiányzik különösebben senki."


Ez ideig-óráig működik, de aztán egyre jobban elkezd hiányozni, hogy legyen valakid, főleg ha látod mások milyen jól érzik magukat a párjukkal. Ha szerencséd van, nem kell olyan sokáig egyedül maradnod, hogy károkat okozzon benned. Egy idő után már a világot jelentené, ha lenne valakid.



A kérdésemmel arra akartam rávilágítani, hogy ezek az emberek valójában ugyanolyan akaratgyenge, gyarló átlagemberek, mint azok az incelek, akiket itt rendszeresen gyaláznak, provokálnak, szidnak és lenéznek, hogy "rinyálnak", pedig ők is ugyanúgy belesüllyednének a magány pusztító posványába, ha nem lett volna szerencséjük az adottságaikkal és a körülményeikkel. Undorító, hogy emberileg felsőbbrendűnek próbálják magukat beállítani azáltal, hogy megvetik azokat, akiknek a magány jutott osztályrészül.

2019. júl. 9. 20:57
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Nincs igazad kérdező.
2019. júl. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#22


"Ez ideig-óráig működik, de aztán egyre jobban elkezd hiányozni, hogy legyen valakid, főleg ha látod mások milyen jól érzik magukat a párjukkal. Ha szerencséd van, nem kell olyan sokáig egyedül maradnod, hogy károkat okozzon benned. Egy idő után már a világot jelentené, ha lenne valakid."


Azt hittem, evidens: én is voltam már többször is hosszú ideig egyedülálló. Ennek teljes tudatában írtam azt, amit.

2019. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!