Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik itt arról panaszkodnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik itt arról panaszkodnak, hogy nincs barátjuk/tök egyedüliek/semmi szociális kapcsolataik nincsenek és ezek miatt nincs barátnőjük, azok mégis, hogy tudnak teljesíteni a munkahelyükön? Ott hogy tartják a kapcsolatot a kollégákkal/ügyfelekkel?

Figyelt kérdés
Legfőképpen ott hogy nem tudnak kapcsolatokra szert tenni? Ma már minden cég alapvetően elvárja, hogy az alkalmazottak legyenek "csapatjátékosok"/"nyitott közösségi motivált emberek" és el nem bírom képzelni, hogy ilyen antiszoc emberek, akik itt a gyk-n panaszkodnak és a társasági élet hiányára fogják a társkeresési nehézséget, azok milyen munkahelyen dolgoznak és ott hogy tudnak eleget tenni az extrovertált orientált, szociálisan erőltetett ügyfélkiszolgálásnak vagy kollégákkal való kapcsolattartásnak?

2019. júl. 9. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem panaszkodom, de alapvetően rám ez nagyjából igaz, hogy szociális szempontból eléggé a padlón vagyok. A munkában nagyon jól teljesítek, ott nem kell érzelmeket belekeverni az üzletbe. Adott egy termék de inkább szolgáltatás amiért az ügyfelek fizetnek amit el kell végezni. A legtöbb esetben ez nem szívélyes bájcsevej. Én a kollégákkal nagyon jól kijövök.
2019. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
én egyedül dolgozok egy boltban. 2 kolléganőm van, mindkettő nyugdíjas és nekik is több szociális életük van mint nekem
2019. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Én elolvastam ezen a fórumon már pár ezer ilyen kérdést és szerintem átlag segéd meg gyári szalag munkások írogatnak. Betanított melósok....


Az ilyeneknek nincsenek fejlett szoc kétségeik és ezért vannak a munakeröpiac legalján, továbbá ezért szüzek, sikeretelenek a nőknél..... Nincs pénzük és ki is lyukadtunk oda hogy mért nincs senkijük.

2019. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, az ügyfélszolgálat, pultnál kint levés külön munkaterület, oda nyilván olyanok mennek, akik eleve erre alkalmasnak érzik magukat. A kérdésed másik része: még egy multinál is el lehet bújni a csapatépítő tréningek elől. IT-sek pedig jellemzően e-mailen keresztül tartják a kollégákkal a kapcsolatot.
2019. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem normális, úgy értem, hogy teljes munkaidős munkahelyem az sosem volt. Volt egy szolgáltatás, amit sokáig csináltam, ott nem kellett sokat beszélgetni a kollégákkal, mert a munka nagy részét azt egyedül kellett csinálni. Velük jól elvoltam, de aztán sajnos váratlanul jött egy betegség, és abba kellett hagynom. Ha ez nem lett volna, akkor még valószínűleg most is ezt csinálnám. A társasági élet hiánya egyébként az már következménye a szociális fóbiának és szorongásos problémáknak.
2019. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Egy sport központba vagyok recepciós, minden betérővel elbeszélgetek, folyton bókolnak is a férfiak, de mégsincs életem a munkámon kívül és nem találok hónapok óta ismerkedésre sem partnert.
2019. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt hülyeség amit írsz, nem minden munkahelyen foglalkoznak közvetlenül ügyfelekkel. Ha foglalkoznak is, nem sok szociális érzékenység kell hozzá (pl. mogorva pénztáros néni, aki köszönni se tud).

Másrészt, ha ügyfelekkel is foglalkozik, az a munkahelyén történik, ami nem része a magánéletnek. Magamból kiindulva (bár én nem foglalkozom ügyfelekkel), ha kollégákkal, beszállítókkal kell tárgyalni, legyen az új, vagy régi, hosszú ideje nem okoz semmiféle gondot sem. Korábban szociális fóbiás voltam, akkor egy telefont is csak keservesen tudtam elintézni, de szerencsére ezt már kinőttem. A probléma abban áll, ami a meló után történik. Azaz nem történik. Mert hazamegyek és döglök. Nem megyek sehová, nem ismerek meg új embereket, nem csinálok tulajdonképpen semmit, csak kockulok.

2019. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lazy Lover ***** válasza:
Egész jól építőiparban dolgozom ott nem sok nő van max a tulaj :-D
2019. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt, amit leírtál a munkahelyről, az olyan, mint ahogy odaírják, hogy versenyképes a fizu, aztán minimálbért ajánlanak. Nem, a legtöbb cég nem csapatjátékosokat és nyitott közösséget akar, hanem droidokat és profitot. A hazai vezetés pedig ilyen téren nagyon gáz, max 1-2 családias cég és multi hoz valami nyugati szintet.

Másrészt, rengeteg munka egynemű. Pl. óvodában alig fogsz férfi dolgozót találni, a műszaki területeken meg nőit.

Harmadrészt, a cégek többsége nem alkalmaz sok embert, ha meg igen, akkor is közvetlen kapcsolat csak pár emberrel van. Dolgoztam 1000 főnél többet foglalkoztató cégnél, de kajánál mindenki a saját részlegének az asztalához ült, alig volt vegyülés.


Meg persze van az a rész, mint ami a #6-os, hogy még az sem elég, ha havonta több 100 ember áll előtte és próbálkozik.


Amúgy egyetem után sok ismerősömtől hallottam, hogy beszűkült az ismerősi köre költözés után vagy új munkahelynél. Szerintem sokan nem tudnak új ismerősöket szerezni, csak a környezetükből mindig lett új. Aztán új helyen, ezek eltűnnek.

Részemről nem parázom a dolgon, nemsokára én is költözök. Szimplán ismerkedek melóhelyről, elmegyek programokra és ott a net is. Aki nem akar, az nem fog élni a lehetőségekkel.

2019. júl. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem függ össze a kettő. Számtalan oka lehet ha valakinek nincs párja, úgymint szabadidő na meg a kereslet/kínálat egyensúlya ugyebár...
2019. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!