Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor ilyen esetben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor ilyen esetben az apánál marad a gyerek?

Figyelt kérdés
Ledöbbentem,mikor olvastam,hogy a gyerek annál a szülőnél marad,akié a ház,amelyben laknak..tehát az elvált anyuka nem viheti magával a gyereket? Én ezt nem értem.Kérlek segitsetek

#ház #apa #válás #anya #gyerekelheltezés
2019. aug. 14. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát a napokban egy ilyen kérdést láttam, ott azért elég necces volt a helyzet, tehát az anyukának nem volt saját jövedelme, munkatapasztalata, lakhatási lehetősége sem. Abban az esetben TÉNYLEG az apának van nagyobb esélye.

3 éven aluli gyermeket viszont tényleg ritkán ítélnek az apának. Ha tudod biztosítani a lakhatást (akár a szüleidnél), van jövedelmed, akkor neked van több esélyed.

Én mondjuk pont nem vagyok híve annak, hogy az EGYIK szülőhöz kerüljön a gyerek, mindkét szülőre ugyanannyira szüksége van, tehát ha megoldható a dolog, én mindenképpen a megosztott felügyelet híve vagyok (ugyanannyit van a gyerek az anyánál és az apánál is, hogy milyen bontásban, az megegyezés kérdése). Nálunk és még sok ismerősömnél ez nagyon jól működik, igaz, már iskolás korú gyerekekkel. Kisebb gyerek esetében az apa nem is nagyon meri bevállalni az ellátást, még ha fenyegetőzik is vele, hogy elpereli a gyereket... a gyakorlat azért mást szokott mutatni, mert a legtöbb férfi nagyon-nagyon meg lenne lőve, ha egyedül kellene ellátnia egy kisgyereket! (Hacsak nincs egy bármikor rendelkezésre álló nagymama kéznél...)

2019. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Válásnál legtöbb esetben az anyának ítélik a gyereket, ha az megfelelő lakhatást tud biztosítani neki.Tök mindegy, hogy albérlet vagy szülőknél húzza meg magát, ha tető kerül a fejük fölé akkor az apának max akkor van esélye a gyerekeket megkapni, ha az anyuka bizonyíthatóan felelőtlen, veszélyezteti a gyerekei testi épségét, nem beszámítható ,alkoholista,drogozik meg ilyenek.
2019. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem a döbbenetet. Nincs kizárólagos jogod a gyerekre csak azért, mert te szülted. Az apjának is ugyanannyi joga van.
2019. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

12 éves kor alatti gyereknél, ha nincs megegyezés a gyermekelhelyezésről, még ma is erősen lejt a pálya az anyák irányába. És minél kisebb a gyerek, annál inkább. Csak már nem axióma, hogy ha mindketten kötődnek a gyerekhez, akkor az anya felsőbbrendű szülő, az apa meg alsóbbrendű.

Mint írták, két és fél évesnél valószínűleg te kapod a gyereket. Nyilván növeli az esélyedet, ha szüleid tanúsítják, hogy befogadnának, ill. ha még nem dolgozol, akkor visszamész dolgozni, hogy saját jövedelmet is fel tudj mutatni. (Vagy várj még fél évet, mire a gyerek oviba megy, és akkor válj el.)

2019. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Diazepam ***** válasza:
56%
Van egy statisztika, hogy gyermekelhelyezésnél hány százalékban kapja meg az anya a gyereket. Azt viszont nem kalkulálják bele, hogy az esetek többségében az apukának esze ágában sincs magához venni a gyereket, így nyilván az anyuka kapja a felügyeleti jogot. Ahol apuka harcol, ott azért nem annyira biztos a dolog.
2019. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Olvastam a statisztikákat.Az én férjem soha nem vette ki a részét a gyerekünk nevelésében úgyhogy nincs értelme a harcnak.
2019. aug. 14. 15:16
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi 8nm-es szobába költöztünk apa saját házából es senkinek se jutott eszébe elvenni őket. Dolgoztam, alberletbe mentünk, apja nem akarta őket állandóra, meg a gyerekek se maradtak volna, problem solved...
2019. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Minek házasodik az ilyen...

Vagy vmi szupermachót sikerült szaporítanod, vagy neked se jó sose semmi (nem végez házimunkát, nem veszi ki részét a gyereknevelésből, stb ahogy írtad...). 2 év? Nem bírtad sokáig. Ezért nem kell házasodni. Borgyaddzani lehet 1et itt ott azt kész, csak le kell fektetni a szabályokat előre, majd betartani.

2019. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!