Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Te miért szeretnéd minimalizál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te miért szeretnéd minimalizálni a láthatást?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyanokhoz szól, akik nagyon nem szeretnék, hogy az exük sokszor és hosszú időre elvigye a gyereket láthatásra, ezért szeretnék minimalizálni azt, akár akadályozzák is.

Én ugyanis ilyen vagyok. Nem akarom, hogy sokat legyenek együtt, és sikeresen építem le lassan de biztosan az exet. Vannak itt még hozzám hasonló megátalkodottak?


2019. okt. 18. 22:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
Jogilag megteheted persze de a gyerekre gondoltal? Mégis idővel ahogy nő mit fog gondolni? Esetleg szeretne vele sokkal több időt eltölteni mint ami engedélyezett, fog-e számítani hogy ő mit szeretne? Az exed aki szeretne a gyermekével több időt tölteni az ő érzései ennyi semmit nem számít? Én azt mondom ha jó a gyerek és az apja közti viszony akkor ne csináld ezt hogy egy ilyen semmit mondó időt töltsenek együtt x időközönkét! Ők is számítanak az érzéseikkel együtt!
2019. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Milyen anya az, aki az egoja miatt meglopja a saját gyerekét?
2019. okt. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A köztük lévő jóviszony az exem képmutatásának gyümölcse. Mert a gyerek még kicsi, és nem érti, mit jelent az, hogy együttélve már teher volt az apja számára, milliószor kifejezte nekem anno, a láthatásokra is állandóan hívta az anyját/testvérét segíteni, emellett egy fillért se költött soha a nevelésére, és inkább eldobta a jogait, csak hogy kötelességei se legyenek. Mindeközben a gyerekkel cukiskodik, és mondogatja neki, mennyire szereti, mert a büszke jóapuka szerepben meg imád tetszelegni, mutogatja is a gyereket facebookon ezerrel, meg a közhelyes csöpögős idézeteket a szülői szeretetről, és nekem is játsza az agyát, hogy milyen jó dolgokat csinálnak együtt. A gyerek pedig csak annyit érzékel, hogy apa elvitt fagyizni a nagyival, és etettük a kacsákat, kedves volt velem, szeretem apát. Egy olyan embert, akinek ő nem kellett úgy, mint egy igazi apának. Haragszom az exemre, amiért ilyen helyzetbe hozta és hozza mindig a fiúnkat. Nagyon rossz érzés látni a gyermekem tiszta és őszinte szeretetét olyasvalaki iránt, aki legkevésbé sem érdemli meg. És nem azért mert velem genya volt az ex. Hanem mert a gyerekünknek nem adta meg soha azt a gondoskodást, amit szülőként kellett volna. Épp csak annyit ad neki magából, hogy a gyerek szeretete felmentse őt, ezen túl nem érdekli, nem számítanak a gyerek valódi szükségletei. Legszívesebben kitörölném őt a gyerek életéből, ennél sokkal jobbat érdemelne. Igen, rosszul választottam, kétségtelen.
2019. okt. 21. 11:01
 14/25 anonim ***** válasza:
Vannak apukák akik még ennyire sem képesek miután elvált a családtól, ő legalább ott van és időt tőlt a gyerekkel. Az hogy nem tudja felfogni a gyermek hogy mi történik körülötte kert kicsi oltári nagy butaság, ha nek felfogni de érezni mindent érez és idővel minden tudatosulni fog benne. Mindegy mi történt a lényeg hogy a viszonyukat ne korlátozd akármilyen képmutatás ez számodra az exed részéről, mert legalább ő megy és a gyermekkel van. Vannak akiknek ennyi sem megy apa létükre!
2019. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

40éves vagyok. Apámat 27éve nem láttam,nem tudok róla semmit. (Kivétel pletykák stb.) Lelépett egy másik nővel. Sárdobálós,nagyon ronda,gusztustalan válás volt. Válás után postázta a gyerektartást,és ennyi. Se láthatás,se karácsony,se szülinap,semmi.


Anyám nevelte belém rendessen,apád mekkora görény,tróger stb.


Ma 40éves vagyok. Családom van,gyerekeim,feleségem stb. Most már tudom,hogy működik egy család,egy kapcsolat. A történtek ellenére az utóbbi évekbe egyre többet gondolkozom,hogy felkeresem "apámat". Nem haragból gyűlöletből,hanem mert érdekel az ő álláspontja is. Miért csalta meg anyámat,miért volt gusztustalan a válás,miért nem látogatott. Nem e esetleg olyasmi történt a hátam mögött,mint amit te tervezel.


Az emberbe,felvetődnek ilyen kérdések,mikor elég érett. Összeáll egy fura kép. Nevelésemből fakadóan valahogy úgy néz ki,anyám a szerencsétlen ártatlan mártír,akit apám csúnyán elhagyott. (Persze itt még millió pici részlet van ami torzítja a képet)

2019. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
75%
Utolsó, száz százalékig egyetértek veled. A kérdezőről egy mérges kígyó jut eszembe, akinek lassan hat a mérge és ocsmány módon robbant szét családokat, mert csak az ő véleménye számít. Nő vagyok, de megszámolni sem tudom hány ilyen ocsmonda féreg tűnt fel a környezetemben. Semmiféle körmönfont magyarázkodás nem írja felül a gyereked jogát a láthatáshoz, adjuk meg neki is a véleményalkotás jogát. Vagy attól félsz, Kérdező, hogy a kölyköd esetleg megtudva az érem másik oldalát, nem lesz olyan jó véleménnyel anyuciról? Ejnye,ejnye. Lehet, hogy a fiadba vagy szerelmes, persze nem pedofil módjára, de elég fura, hogy félted a saját apjától... Azt gondolom, érdekes dolgokat találnánk, ha megpiszkálnánk a kérdésed mögöttesét, mert sokkal jobban árulkodik ez a kérdés arról, amit nem mondasz el, mint amit kérdezel....
2019. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy valaki örökbeadta a gyerekét, de közben mégis hetente látni akarja. Ilyenkor mi van? Az örökbefogadó a genya, ha ezt nem támogatja? Mert nálunk kb. ez van, csak nem örökbeadással, hanem apasági nyilatkozattal megoldva. Ő nem vette a nevére, minden jogáról lemondott, jóváhagyta, hogy a férjem szerepeljen a gyerek a születési anyakönyvi kivonatában, ő ezt a gyereket nem akarja felnevelni, nem akarja támogatni, nem akarja, hogy hivatalosan bármi köze legyen hozzá. Olyan, mintha örökbeadta volna a gyerekét, de azért elfagyizgatna vele egy-egy délután. Én meg jófej vagyok, és hagyom, amennyire hagyom. Pedig szerintem ez így nagyon nincs rendben. Lehet, hogy kedves a gyerekkel a találkozásaikon, de ez nem egy egészséges minta a szeretetre és kötődésre: a nevemet nem adom, a támogatásomat nem adom, felelősséget érted nem vállalok, de nézd, egy plüsskutyus! Sokkal egészségesebb volna ha az ex eltűnne. Többek között attól félek, hogy olyan emberré válik a gyermekem, aki felnőttként túlértékeli a pillanatnyi kedvességet a döntések és felelősségek vállalásával szemben, ilyen mentalitással lesz valaki mondjuk házas ember szeretője, vagy jobban tolerálhat egy érzelmileg bántalmazó kapcsolatot, amiben egy apró ajándékkal, kedves gesztussal máris feledtetik, hogy nincs emberszámba véve.
2019. okt. 29. 06:42
 18/25 anonim ***** válasza:

Magyarországon kialakult jogi szabályozás nem egyenrangú félként kezeli a szülőket, a gyerekelhelyezési perekben a felügyelet majd 90%-át kizárólagosan a nők kapják meg ami sehol máshol nincs európában. Fejlettebb demokráciákban kötelezik a szülőket arra, hogy megállapodjanak a felügyeletről a gyerek érdekében feltéve hogy mindketten ragaszkodnak a gyerekükhöz. Ha valaki nem akar vele foglalkozni, úgymond lemond róla, azt nem sorolnám ide mert az tiszta helyzet. Ausztriában ha nem tud megállapodni a két szülő a gyerek láthatásáról(nem úgy mint itthon, hogy 2 hetente egy hétvége és anyuci diktálja a feltételeket), akkor az állam magához veszi és keres nevelőszülőket, mert ott tényleg a gyerek érdekeit nézik és ott úgy vélik, hogy nem a csonka család a gyerek érdeke.

Nem te vagy az egyedüli nő aki így gondolkodik a gyereknevelésről, a fiadat saját tulajdonodnak tekinted és úgy is bánsz vele. A gyerek apját a magatartásoddal akarod elüldözni, hogy magától vegye észre, hogy nincs ott keresnivalója(kerestél neki másik apukát és szerinted ezzel rendben is van a dolog). Pontosan ugyanazt játszotta el az egyik nő ismerős, a gyerek valódi apját ott szívatta ahol csak lehet, feljelentette minden apróság miatt miközben az aktuális párja korlátlanul láthatta, majd az apa egyszer fogta a fiát és felszívódott vele. A nő gyerekrablásról beszélt, a hatóságokhoz fordult de a saját apja nem tudja elrabolni a gyereket, a jogi procedúra nagyon lassú, majd 2 év volt mire előkerítették őket. A 2 év arra elég volt, hogy a gyerek nem vágyott vissza anyukához, szóval ez egy 2 élű fegyver. Ha korrekten viselkedsz a volt férjeddel szemben, megbeszélitek mit szeretnétek elérni a gyerekkel akkor partner lehet benne.

2019. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem úgy tűnik, mintha elolvastad volna a kommenteimet.

Itt nincs semmiféle gyermekelhelyezés, a kérdésnek semmi köze a magyarországi bírói gyakorlathoz, hiszen az exemnek olyannyira nincs köze jogilag a gyerekhez, hogy a születési anyakönyvi kivonatában sem szerepel. Igenis elrablásnak minősülne, ha elvinné az engedélyem nélkül. Az meg egy komplett baromaság, hogy Ausztriában nevelőszülőkhöz kerül a gyerek, ha nem tudnak megállapodni a szülők. Elképzelni sem tudom, honnan vetted. Ráadásul a gyerek érdeke, mi? Pfff...

2019. okt. 30. 21:26
 20/25 A kérdező kommentje:
Valahogy a kommentekre senki nem reagált, kiemeltem, hátha majd most.
2020. ápr. 15. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!