Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Te miért szeretnéd minimalizál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te miért szeretnéd minimalizálni a láthatást?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyanokhoz szól, akik nagyon nem szeretnék, hogy az exük sokszor és hosszú időre elvigye a gyereket láthatásra, ezért szeretnék minimalizálni azt, akár akadályozzák is.

Én ugyanis ilyen vagyok. Nem akarom, hogy sokat legyenek együtt, és sikeresen építem le lassan de biztosan az exet. Vannak itt még hozzám hasonló megátalkodottak?


2019. okt. 18. 22:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Valamiért biztos kiemelted most... Sikerült azóta a terved, elidegenítetted teljesen a kisgyereket az apjától?
2020. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Igen, ez a járvány pont kapóra jött, bő egy hónapja nem találkoztak. De a kommentekben leírtam, hogy mik az indokaim, jó lenne, ha ezekre is kapnék reakciót. Bemásolom:

"Tegyük fel, hogy valaki örökbeadta a gyerekét, de közben mégis hetente látni akarja. Ilyenkor mi van? Az örökbefogadó a genya, ha ezt nem támogatja? Mert nálunk kb. ez van, csak nem örökbeadással, hanem apasági nyilatkozattal megoldva. Ő nem vette a nevére, minden jogáról lemondott, jóváhagyta, hogy a férjem szerepeljen a gyerek a születési anyakönyvi kivonatában, ő ezt a gyereket nem akarja felnevelni, nem akarja támogatni, nem akarja, hogy hivatalosan bármi köze legyen hozzá. Olyan, mintha örökbeadta volna a gyerekét, de azért elfagyizgatna vele egy-egy délután. Én meg jófej vagyok, és hagyom, amennyire hagyom. Pedig szerintem ez így nagyon nincs rendben. Lehet, hogy kedves a gyerekkel a találkozásaikon, de ez nem egy egészséges minta a szeretetre és kötődésre: a nevemet nem adom, a támogatásomat nem adom, felelősséget érted nem vállalok, de nézd, egy plüsskutyus!"

2020. ápr. 15. 16:58
 23/25 anonim ***** válasza:

Hát igen... a helyzet nem egyszerű.

Amit szerintem tudsz tenni, hogy annak a minimális érdeklődésnek, amit a gyerek apja tanúsít, nem állsz ellent. Mégpedig azért, mert a gyerek már nem csecsemő és kötődik az apjához. Hogy veled él, Te neveled, tartod el a férjeddel, apjával meg kirándul, fagyizik, ami neki élmény-számba megy - ha "normálisan" állna hozzá az apja, de elváltatok volna és kéthetente hétvégén lenne láthatás, a gyerek akkor is kb ugyanezt érezné: anya mindig ott van, apa meg az ünnep. Tudom, mert mi is külön élünk a fiam apjával, aki szombatonként szokta a gyereket elvinni, egy darabig nulla, majd minimális gyerektartás fizetés. És mindig ő volt az isten, én meg a hülye. Szeptember óta amúgy a fiam az apjával él, feladtam a harcot: menjen ha annyira menni akar. De ő már nagy, 12 lassan.

Szóval az alap indokodat nagyjából értem is. Viszont szerintem - nem értek hozzá, csak gondolom - a gyerekben egy helyrehozhatatlan törést, indentitásvesztést okozna, ha többet nem találkozna az apjával. Bármi miatt. El fogja kísérni egész felnőtt korában is, hogy nem kellett az apjának.

2020. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Apa agresszív? Vagy mentálisan labilis?
2020. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem az.
2020. ápr. 16. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!