Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, illetve ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, illetve ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párommal szétmentünk.


Előzmények:

Megismerkedésünk után hamar összeköltöztünk, kb. 1 éve voltunk együtt, amikor terhes lett. Nem volt tervezett baba, de örültünk neki, jó volt a kapcsolatunk is. A fiam megszületése után viszont kezdett megváltozni a dolog, már semmi sem volt jó: miért nem vagyok otthon 0-24-ben (dolgozom), miért beszélgetek azzal a „tetűvel” (gyerekkori haverom), miért nem ugrok minden csettintésére azonnal? Otthon én takarítottam, én főztem, amikor hazaértem, én fürdettem minden este, én etettem, emellett a kicsi az én szüleimnél és az ő szüleinél is sokat volt (van), szóval azt sem mondhatja, hogy soha semmi segítsége ne lett volna. Elég jól keresek (ő szegény családból jött), így amikor összeköltöztünk, mondhatni közös kasszára kerültünk, de mindig adtam neki pénzt ruhára, cipőre, bármire, amire csak szerette volna. A saját teljes (bár nem túl magas) fizetését is magára költhette, a rezsibe sose kellett beszálljon, a bevásárlásokat is mindig én intéztem, mert neki ehhez „nincs türelme”. Majdnem minden hétvégén mentünk moziba, nyáron nyaralni, szóval csak ki kellett ejtenie a száján, hogy menni akar, már pattantunk is az autóba. A legtöbb ilyen program kettesben volt, a fiunk otthon maradt a nagyszülőkkel.


Most viszont kiderült, hogy bepasizott. Elsőre azt mondta, hogy akkor ő költözik a csávóhoz, de annak nem kellett, végül dobta. Most úgy döntött, hogy ő a házban marad a kicsivel, én meg menjek, ahova akarok. A „probléma” csak azzal van, hogy a ház a szüleimé, én már az előtt ott laktam, mielőtt megismerkedtünk. A szüleim nem akarják, hogy ő ott maradjon, viszont kidobni sem merik, nehogy az legyen a vége, hogy eltiltja az unokát. Most 2,5 éves a fiam, még gyesen van az ex. Én arra gondoltam, hogy kap „türelmi időt”, amíg kitalálja, hogy hogyan és mikor költözik, mert ott nem maradhat, addig én elmegyek albérletbe. Ebbe bele is ment, most viszont mindent kitalál, hogy neki ne kelljen onnan elmennie. Mondtam, hogy szeretném a fiamat én nevelni, de ebbe nem hajlandó beleegyezni, és tudom, hogy a bíróság is anyapárti, így erre nem alapozok, hogy van esélyem nyerni egy ilyen perben. A legújabb agymenése, hogy én vegyek ki neki albérletet, fizessem ki a kauciót, rendezzem be, és persze a gyerektartást is utaljam rendszeresen (ezzel mondjuk nincs gond, bár még nem jelentette be, hogy mekkora összegre gondolt). Ha nem, akkor marad a házban. Viszont én nem szeretném finanszírozni sem az életét, sem a lakhatását, sem a ruhamániáját, és a házat is vissza akarom kapni, ami ugye a szüleimé. Én kizárólag a gyermekemet akarom támogatni, viszont ez így totális lehúzás, amit az exem kitalált.


Volt valaki hasonló helyzetben, esetleg valami jó tanácsot tudnátok adni, mit tehetek?



2019. dec. 21. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
a válás mindig totális lehúzás és mindig a gyerek lesz az oka...
2019. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok (így utólag szerencsére, de eljegyzés volt), azért ide írtam, mert ez így a mezei szakításnál kicsit komolyabbnak érzem az ügyet.
2019. dec. 21. 19:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor kerdezz meg egy ugyvedet, hogy mit tanacsol ebben a helyzetben,az alapjan donts, ne a gyakoris kozonseg velemenye alapjan
2019. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmennèl albérletbe,ő soha nem menne el onnan.Amúgy szerintem nem tilthatja el a gyereket tőled.Annyira talán nem romlott.De szerintem is jobb lenne ügyvédet szerezni.
2019. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szivességi lakáshasználó volt eddig ha jogilag nézzük, irhatsz egy levelet hogy a szivességi lakashasználatnak xy nappal vége...

A gyerekelhelyezesi kerelmet pedig Te is beadhatod, hidd el hogy nem anyaparti a virosag hanem aki tobbet tesz a gyerekert.

2019. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál! Összefoglalom: asszony félrement, de azt akarja, hogy finanszírozd az életét? Van ennyire pofátlan ember?

IKEÁban lehet kapni költöztetődobozt, vegyél annyit, amennyibe a cuccai beleférnek. Értem, h van gyerek, de a bíróság úgyis neki ítéli, viszont egy sűrübb láthatást kiharcolhatsz, amit persze a való életben ott fog akadályozni, ahol tud (mégha a saját gyerekével is cseszik ki ezzel) de ez ilyen bicikli.

2019. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Röviden és nagyon tömören igen, erről van szó. Azt mondja a láthatást nem akarja korlátozni, én is és a szüleim is akkor és annyit lehetünk a fiammal, ahányszor csak szeretnénk, de lemondani nem akar róla. Amúgy nem rossz anya, csak emberileg okozott nem kis meglepetést.
2019. dec. 22. 11:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó esélyed van,ha meg akarod szerezni a felügyeleti jogot. A bíróság a gyerek érdekét nézi. Van fix lakásod,exnek semmi. Van jól fizető állásod,neki semmi. Kérdés akarod e a felügyeleti jogot.


Ne legyél már akkora lúzer,hogy tovább szponzoráld az életét. A gyereket vagy köteles eltartani,nem az exed.


Nálunk is hasonló volt a helyzet.Én hajtottam minnt egy ökör,ő meg élte világát. Mikor elment meg akart kopasztani. Bíróságon,kihajtottam a lehető legalacsonyabb gyerektartást,ami ugye nevetséges összeg. Viszont nem a gyerekemmel akartam kitolni. Minden hónapba utalom a pénzt,ezért kénytelen a kisassszony dolgozni. Viszont sok a "tárgyi" dolog amit adok. Olyanokat,ami tudom csak a gyereké. Pl:Ruha,cipő,edzés,nyári tábor,iskolatáska,esetleg magándoki,stb. Volt olyan,felugrottam hozzá este egy kebaptállal. Így biztos,hogy a gy-t nem műkörmösre,fodrász,meg bulira megy.

2019. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Rockarc ***** válasza:
100%

A helyzet azert erdekes, mert a gyerek 3 ev alatti. Addig automatikusan az anyanal marad, amennyiben nincs valami durva kizaro ok. Utana mar a birosag vizsgalni fogja a te oldalad is, hogy van-e kizaro ok. Egyaltalan nem biztos, hogy o komolyabb eselyekkel indulna a gyerekert. Mindenkeppen ugyved kell, legalabb tanacsadas szintjen. Megcsalas eseten peldaul asszonytartas sem jar.


Penzt mar ne adj neki, gyesen van, keressen munkat. Ugyved, ugyved, ugyved. Ha komolyan bele akar allni a temaba, akkor neki is ugyvedet kell fizetnie. Hamar belatja, hogy a kozos megegyezes a jarhato ut. A birosag is azt favorizalja. Nyilvan, nincs semmije, es semmire nem is tarthat igenyt. Valamennyire lehetsz nagyvonalu, megis a gyermeked anyja, akivel valamiert egyutt eltel evekig. Maradj meg embernek, hogy egesz eleteben tudja, hogy mit dobott el magatol.


43F

2019. dec. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyűjts össze minden bizonyítékot ellene, majd menj el vele egy ügyvédhez és kérdezd meg az esélyeidet. Szerintem nem rosszak, ez a nő láthatóan le akar venni pénzzel. Annyival, amennyivel csak tud. Tippre sosem lesz tőle nyugalmad amíg valami külső erő helyre nem teszi (bíróság). Gyereket is ellened fogja nevelni, mert igen, a csúnya apu kitett minket a szép házból, ebbe a az albérletre és szegény anyu nevel fel kevés pénzből. A bíróság egyébként megállapít gyerektartást, azt hiszem fizetésed 70%-a körüli összeg, de tényleg kérdezz meg egy ügyvédet.


Mennyi idősek vagytok?

2019. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!