Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki volt ilyen helyzetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki volt ilyen helyzetben, hogy élte meg a válást kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
A bab első éveiben történt a válás, hogyan sikerült feldolgozni, hogy nincs teljes családja a kicsinek?
2019. jan. 23. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Úgy hogy nem szülök olyannak, akitől válni fogok pár év múlva.

Amúgy meg még lehet teljes családja a kicsinek, rajtad múlik.

2019. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én például a "gyerek" vagyok, 3 éves koromban váltak a szüleim, de igazából mindig is megértettem Őket, nem érzem, hogy bármilyen rossz hatással lett volna az életemre. A bátyámon már lehet azért érezni, Ő akkor 7 éves volt, és eléggé megszenvedte, már volt annyira nagy hogy felfogja, de még kicsi, hogy megértse, én meg lényegében "ebbe születtem" így nekem sokkal könnyebb dolgom volt.

Ha nem marjátok egymást a volt pároddal, akkor igazából teljesen kezelhető szerintem.

21/N

2019. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Kisebbik unokaöcsém kb 1 éves volt, mikor a szülei elváltak.

Sikerült feldolgozni, és 100%-ig teljes a családja a kicsinek az agresszív elmebeteg apja nélkül is. Azóta 6 év telt el, mostanra újra van "apuja" a gyerekeknek (a kicsinek van egy bátyja is), a vérszerinti apját meg azóta csak még kevésbé akarja látni, beszélni se hajlandó vele. ¯\_(ツ)_/¯

Ahol meg normális a külön élő szülő, ott meg nincs gond, a gyereknek ugyanúgy lesz apja-anyja, tehát teljes családja marad attól még, hogy a szülei már nem szeretik egymást úgy mint régen.

2019. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Osztom az előzőeket.

2 gyerekem van elváltam, nem idegbajosak, normálisak, akarnak is látni szóval gondolom szeretnek :)

Tíz alatt volt mindkettő mikor váltunk.

2019. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk a gyerek sokáig engem hiváztatott mert az apja még tele is beszélte a fejét.

Sokkal jobban ragaszkodott, sokáig nem akart egyedül aludni de nagyon sok közös szeretettel töltött idő s őszinte, az apát nem szidalmazó beszélgetés megnyugtatta, hogy én nem tünök el. Idővel a biztonság hogy állandóság van csak most apa nélkül el lehet fogadni. Ilyenkor nemcsak az fáj nekik, hogy egyik szülő elment s magukat okolják hanem az is ami eddig egy család volt az nem e fog további darabjaira hullni. Ha nem ment hát nem ment. Legyél a gyerekkel, mond el mi a gond de ne gyűlöletet kelts s ne higgye az ő bűne. Csak légy vele s szeresd a gyereked.

Adj neki időt feldolgozni addig felesleges új embert a képbehozni.

2019. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!