Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyon kimenekítése házasságbó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyon kimenekítése házasságból, hogyan?

Figyelt kérdés

Megromlott a házasságunk és én már inkább a válásra hajlanék, mivel sem a párterápia sem az egyéb módszerek nem hoztak eredményt.

Sajnos/szerencsére nagyságrendekkel többet keresek, mint a nejem (ezt nem hencegésből írom), viszont ezt a pénzt nem szeretném megosztani vele.

No nem azért mert irigy vagyok, pusztán azért mert úgy érzem töredékét nem tette bele ebbe a kapcsolatba sem érzelmileg sem energiában, mint én.

Ezt most hadd ne részletezzem, fogadjuk el, hogy így van, vagy legalábbis így érzem.

Nem akarom üres zsebbel az utcára rakni, de nem érzem úgy, hogy a házasságunk alatt ezért az életszínvonalért ő bármit is megtett volna, ráadásul a pénzhez sem ért, így ezt inkább a gyerekeimre szeretném fordítani.


Van 2 kisgyerekünk, az ő jövőjüket szeretném ebből biztosítani, lakásokat vásárolni, kiadni, illetve a későbbi taníttatásukra félretenni.

Nem élek nagy lábon, nem magamra (és a még nem létező szeretőmre :D) akarom költeni, nekem most ők a legfontosabbak.

Hogyan tudnám úgy lepapírozni ezeket, hogy válás után is én rendelkezzek ezek felett?

Van-e más megoldás a házassági vagyonmegosztáson kívül?

Ha a nevükre iratom 18 éves korukig nem tudom eladni ha szükség lenne rá a gyámügy miatt.


Köszi, ha átérzed a helyzetem és nem csak a rosszalló megjegyzéseket teszed.


2020. márc. 24. 22:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

Én megértelek mert én is voltam hasonló helyzetben. Kérdés hogy mennyi az annyi...

Hol a pénz , bankszámlán?

Ez csak egy ötlet : kiveszed kp ban, és nyitsz egy külföldi bankszámlát, Ausztriában asszem még lehet a határ mellett magyar lakcímmel is nyitni, természetesen ne küldjenek semmi papírt erről a lakcímedre.... De ez utánnajárást igényel. Ezzel párhuzamosan havertól szerzel számlát vagy számlákat amin a felvett összeg szerepel. Hogy bizonyítani tudd például hogy a pénz elment nyelvtanulásra, masszázsra, tanfolyra, vagy bármilyen hasonló dologra...


Másik ötlet , kiveszed a pénzt , veszel egy aranyrudat , vagy akár magát a pénzt elásod eldugod, mittom én, aztán rendőrségen bejelented hogy kilopták a kocsidból, házadból , zsebedből stb...hogy később nyoma legyen , alibi hogy nem te nyúltad le. De ebből kiindulva csomó ilyen dolgot ki lehet találni.

A lényeg hogy csak úgy simán ne tedd el mert azt tudni fogják hogy ki akartad menteni a lóvét.

2020. márc. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
Vállalkozóknál nagy divat, hogy a gyerekek nevén van minden, és ő csak a haszonélvező, illetve aki kezeli a pénzt. Ilyesmit lehetne csinálni, hogy a gyerekek nevére veszel ingatlant, vagy nyitsz számlát amit te kezelsz. Onnantól azt biztos nem kell megosztanod az exel.
2020. márc. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az lenne a legtisztább, ha nálad maradnak a gyerekek, és úgy gondoskodsz róluk és a jövőjükről, ahogy szeretnél. A feleséged fizet némi gyerektartást, de ha te ennyivel jobban keresel, akkor ez nem mérvadó.

Neki is könnyebb saját lábra állnia egyedül, ha eddig háztartásbeli volt.

Neked meg eddig se sokat tett hozzá az életedhez, mindegy, hogy veletek van-e, továbbra is megoldasz mindent egyedül.

2020. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be a pénzt babakötvénybe, ahhoz majd csak a gyerekek férnek hozzá, ha felnőnek, és az asszony se tudja kivenni belőle a pénzt. Mondjuk te sem férsz hozzá, az tény, de az asszony elől így el tudod rakni.
2020. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20%

Nézd mivel atolvasva nincs semmi vagyonod.

Ingatlan nincs tehát jó helyzetben vagy, bankszámláról pénz felvesz szulokere betesz.


Ha kerdik hol a pénz, elkartyaztad, mert elhagy a nod és depis voltal.

2020. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi pénzed van. Én egy megoldást látok. Veszel a gyerek nevére egy ingatlant. Minedegy mit,ha annyi pénzed van csakakár lehet legelő,garázs,lakás stb. Erre rádobsz egy holtig tartó haszonélvezetet. Ez arra jó,hogy bármi történi a késöbbiekbe,nagy hatalmad van az ingatlan felett. Pl.nem tudja eladni nélküled,ha az exed rávenné a gyereket hogy adja el. Nem tudja jelzálogosítani. Szóval nélküled semmit nem ér az exnek. Viszont ha megromlana a kapcsolatod a gyerekkel (nem tudod mi lesz 20év mulva) akár bérleti díjat is kérhetsz. Állagmegóvással nem kell foglalkoznod pl.legelő kaszálása,ház tetőcsere stb.ez a tulaj dolga. A haszonélvezet nem örökölhető,nem átruházható. Addig tart,amíg fel nem raknak a ravatalozóra. Viszont bármikor lemondhatsz róla.
2020. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!