Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A legtöbbször miért az anyánál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbbször miért az anyánál helyezik el a gyerekeket? Úgy értem van valami törvény, miszerint az anyák " jobbak"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 18:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

rengeteg női bíró van aki mindig a nőnek ítéli a gyereket, itt totálisan sérül az objektivitás elve. Ez nem csak itthoni sajátosság hanem az egész világon megfigyelhető folyamat, USA-ban sok cikk készült erről.

Viszont a férfiak ezen a téren képesek objektíven mérlegelni.

2011. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Gyakran az atyai brutalitás miatt válnak a szülők.
2011. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Mert általában az anya van otthon vele, az apa dolgozik. Így a gyerek jobban kötődik az anyához. Mellette érzi a biztonságot, elég kegyetlen lenne elszakítani onnan.
2011. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Mert a bírók többsége nő. A nők pedig mindig azt hangoztatják,hogy ők jobban tudják nevelni a gyereket,mint az apa. Ez pedig nem igaz. A törvény szerint annál a szülőnél kellene elhelyezni a gyerekeket,aki jobb körülményeket tud neki biztosítani,erkölcsi példát mutat neki stb. Ma az nem jelent semmit a bírónők szemében,ha az anya szeretőt tart,pazarolja a pénzt stb.
2011. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbb férfi nem akkar 2-3 gyereket nap mint nap fürdetni, fözni rájuk, öltöztetni, hozni vinni a suliba...

tudom van aki csinálná de a nagytöbbség nem bajlodna egy hisztiző gyerekkel,

de ha csinálnák is egy férfi nem mondhatja a munkahelyén hogy korában elmegy mert a gyerekért kell menni.

2011. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb váláskor egyszerűen fel sem merül, hogy a gyerekek az apjuknál is maradhatnának. Magában az apában sem. Ha az apa küzdeni kezd a gyerekekért, az esetek kb. 40 százalékában neki ítélik őket.

Kérdés persze, hogy mennyire szolgálja a gyerek érdekét egy ilyen procedúra.

2011. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%

azért, mert kihordta, megszülte, otthon seggelt vele 3 évig (azt valamiért nem sürgős a tisztelt férfiaknak átvállalni), kiesett miatta a munkájából, ahová eleve nehezebben vették fel, mert „úgyis szülni fog”... megdolgozott érte.

más kérdés, hogy olyan esetekben is az anyának ítélik néha, amikor tényleg totál alkalmatlan rá, az viszont gáz, de ez van ritkábban.

2011. okt. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

Cyndel!


Egy gyerek nem vagyontárgy. Ez nem úgy működik, hogy "Kimaradtam miatta a munkából, megérdemlem, hogy velem maradjon."

Úgy gondolom, minden esetben a gyerek érdekeit kéne figyelembe venni. Nem hiszem pl. hogy egy serdülő fiúnak minden esetben hasznára válik, ha az anyja neveli egyedül. Mondom ezt úgy, hogy én is anya vagyok.

2011. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Több gyerekkel egy anya nem véletlen válik, ott 99%-ban az apa a hibás, és emiatt nem is alkalmas a gyereknevelésre (szerintem legtöbbször egy új nő, alkoholizmus, testi erőszak az ok, soha nem hallottam olyat, hogy van vkinek pl 3 gyereke, és elhagyja velük az apjukat, mert mondjuk inkább egyedül szeretné nevelni őket, vagy bepalizott, pedig az apa normális volt) És igenis számít, hogy az anya kimaradt a munkából, karrier helyett a családot választotta, több joga is van megtartani. Nem is biztos, hogy mondjuk 3-4 gyerek, 10 év otthonlét után, szakmai tapasztalat nélkül felveszik valahová. Miből élne meg?! Én amúgy azon a véleményen vagyok, ha nincs alkoholizmus, erőszak, az mondjon le a gyerekekről, aki menni akar, akár nő, akár férfi. Ha nem jó neki, menjen, de az lemondásokkal is jár, vállalja azt is.
2011. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
+ A férfi egy válás után alapíthat új családot magának(még akár 50 évesen is), a nőnek, főleg 40 felett, erre már nincs lehetősége, nem lenne szép nyomós ok nélkül elvenni tőle.
2011. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!