Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemmel válófélben vagyunk,2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel válófélben vagyunk,2 gyermek láthatása 2hetente vasárnap lenne amire 4 hónap alatt kétszer jelent meg. A kérdésem az hogy ha nem jön a megbeszélt időpontba köteles vagyok e bármikor máskor engedni hogy a gyerekeket elvigye?

Figyelt kérdés
Még jogerős határozat nincsen csak kettőnk megegyezése.
2011. aug. 14. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Már ne is haragudj,de ez akkora baromság!Miért kellene ahhoz bírósági végzés,hogy ember módra viselkedjetek egymással és a gyerekekkel,ha már elváltatok???

Miért ne vihetné el amikor tudja?Ha meg nem akarja elvinni,minek erőltetni és korlátok közé szorítani mindent és mindenkit?A bírósági döntés nem szentírás!Az 1 lehetőség a megoldásra ha nem tudtok megegyezni!Ha vállaltad a gyerekeket akkor ez is benne van a pakliban!Ha fizet gyt-t főleg akkor miért ne vihetné amikor az ideje engedi?Nem értem mire jó mesterséges háborúkat szítani,ha nem muszáj és meg lehet másképpen is oldani?Neked most az a bajod,hogy nem viszi amikor le van korlátozva és zavar téged,hogy ennyivel is kevesebb felelősség hárul rá?Vagy az a bajod,hogy nem te dirigálsz már neki?És ha egyáltalán nem vinné?Akkor feljelented vagy mi?Mert ha nem fizet akkor biztosan ugye?

Mi a fenének váltál el tőle,ha most ekkora a ragaszkodás mégis?Ha viszont ő nem kíváncsi a gyerekeire,hát örülj neki!Nem zavarja legalább össze őket az ide-oda rángatás!Olyan értelmetlenek az ilyen buta kérdések!

2011. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kettőtök meg egyezése van, és nincsen biróságon az ügy, akkor csak rajtad mulik, mikor engeded látni a gyerekeket. Nem vagy köteles engedni, hogy máskor vigye, te is szabhatsz időt, sőt, ha látod, hogy kifogásolt állapotban van, akkor meg is tagadhatod a láthatást! Ha már bírósági végzés lesz a láthatásról, akkor is csak a bírói döntésben foglaltak szerint láthatja a gyerekeket!!!! Remélem segitettem!
2011. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit tanácsolsz neki!Próbáltad már az életedet mások döntéseire alapozva élni?na de te tudod!Igazad van!A bíró majd megmondja!Nem jobb és emberibb békében megoldani a helyzeteket!Gratulálok!
2011. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Idióta picsä -_- hisztizel itt!

nem veheted el tőle a gyerekeit neki is ugyanugy fontosak mert a saját gyerekei!

2011. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

1. még nem váltatok el

2. a felügyelet közös, mint mindig

--> semmi alapon nem korlátozhatod a láthatást. Épp olyan joga van a gyerekekhez, mint neked.

Bezzeg, ha ő nem engedné neked, hogy lásd őket, ki lennél akadva.

Apáknak NINCS kevesebb joguk, mint anyáknak!

2011. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jóül írj aaz utolsó. Ugyanolyan jogai vannak, mint neked. Ergo nem mondhatod ki, hogy ha látni akarja, nem láthatja őket.
2011. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, jól kiosztottak, pedig nem egyértelmű a dolog. A legegyszerűbb neked esni, pedig egy kicsit itt belegondolhatnának egy dologba a "kedves" válaszolók. Nekik hogy tetszene, ha nem a megbeszélt időpontban érkezne apa, hanem gondol egyet és mondjunk egy extrém esetet, ebédidőben amikor éppen leülteted, vagy (nem tudom milyen idős gyerek) elalváshoz készültök és akkor beállít, hogy márpedig ő most ér rá, most akarja látni a gyereket. Akkor szerintem sokan elküldenék a búsba...

Egyébként félig-meddig jó tanácsokat kaptál, ha a rosszindulatú bundából kihámozod. A bírósági végzés csak egy kiindulási pont. Ha meg tudtok békésen egyezni, ami mindkettőtök számára ideális, akkor azt is lehet bírósági végzéssel kérni, de ha nem, akkor a bíróság szabja meg az általános módszert figyelembe véve (ez a kéthetente hétvégén X időponttól Y időpontig... stb.). Ha végzés van, akkor köteles vagy odaadni apának, kivéve ha valami baj van (pl. gyerek beteg, apa ittas). Persze az elmaradt láthatást később köteles vagy pótolni, közös megbeszélés alapján.

Ha megvan a jogerős végzés, hogy mikor láthatja a gyereket az apa, akkor is akadhat bármelyikőtöknek olyan dolga, hogy nem a láthatás időpontjában adod, hanem máskor. A lényeg, hogy apával mindig meg kell beszélni ELŐRE!!!, hogy mikor tudod, illetve szeretné elvinni. Olyan nincs, hogy gondol egyet és elmegy, mert úgy érzi, nektek meg már programod van, mert akkor te elutasíthatod a kérését.

Remélem érthetően írtam le, bár kicsit hosszan. :)

2011. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

10:32-es vagyok, és én nem indulatból, meg kiosztásból írtam, hanem pusztán jogi szempontból.

A feleknek volt egy közös megegyezésük, ez addig működik, amíg az, amit a neve is takar: megállapodás.

Amint ez nem működik tovább, már nem beszélhetünk megállapodásról, tehát visszaáll a jogi helyzet, ami jelen esetben az, hogy mivel nem váltak el, nincs bírósági döntés a láthatásról, ergo semmi sem korlátozza az apa jogait, ezért SEMMI SEM KORLÁTOZHATJA az apa jogait.

Erre az anya nem jogosult. Ennyi.

2011. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon védik itt egyesek az apa jogait. 4 hónap alatt kétszer jelent meg, azaz kéthavonta ránézett a gyerekekre. A gyerekeknek ez vajon milyen, nekik nem lenne joguk egy normális apához?
2011. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tehetsz ellene semmit. Tudom, én átéltem. és adnom kellett a gyerekeket, mint ahogy most is adnom kell már válás után a szokásos láthatásra. Viszont én mostanra a volt férjemmel egész jó kapcsolatban vagyok így nálunk a gyerekláthatás ruganyos. Ha nekünk van programunk nem rondít bele és fordítva. Szerintem erre kellene törekednie mindenkinek.
2011. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!