Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim elváltak, de még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim elváltak, de még mindig mennek az otthoni cirkuszok. Mit tegyek? Mellesleg zsebpénzt is szeretnék. Hogy győzzem meg a szüleimet arról, hogy ha minden nap a nyári szünetben takarítok, akkor minden héten kapjak 3000 forintot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:18
1 2 3
 1/22 Deus88 ***** válasza:
31%
Ülj le velük komojan és beszéld meg velük ha látják hogy komoj a dolg szerintem belemennek :)
2010. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
nekem is elváltak a szüleim. másfél éve. szerintem elsőnek kezdj el magadtól takarítani, ne kérj zsebpénzt. majd ha úgyérzed örül neki hogy megcsináltad a dolgoakt beszélgess el vele hogy szeretnél egy kis pénzt. de ne mondj neki konkrét összeget, majd ő meg mondja és utána te mondod h elég lenne e. .:'D
2010. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 12:21 -es válaszoló!

Először tanulj meg helyesen írni, s majd utána osztogass tanácsokat! A "komoly" szó az nem j!!!


A kérdezőtől azt kérdezném,hogy hány éves vagy?

Mert ha elmúltál már 16 kereshetsz valami diákmunkát.

Az otthoni takarítás alapvető dolog, pénz nélkül KELL megcsinálni!

2010. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

ülj le mindkettejükkel, akár külön külön, először azzal, aki a jobb fej. mondd meg, hogy elég idősnek tartod magad, hogy zsebpénzed legyen és azért szeretnéd ezt megkapni rendszeresen, hogy megtanuld beosztani a pénzt, mielőtt dolgozó ember leszel

és kérdezz rá, mik a feltételei ennek...csak diplomatikusan


leülhetsz velük kettesben is


és akkor már azt is megmondhatod, hogy a fiatalságod, gyeekkorod és a tanulmányaid rovására megy, ha veszekednek, jó lenne, ha kulturáltan tudnák intézni, és kérdezz rá, mit tudnál segíteni ebben, hogy megkönnyítsd mindkettejük helyzetét.

2010. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

3e forint hetente? hát ez szerintem iszonyúan drága...

én 15 éves vagyok és kapok heti 500 forintot OO

2010. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves 2., ne legyél már ilyen rosszindulatú, ő rossz helyesírássla is lehet jó ember és adhat korrekt, ötletes tanácsot, mert itt ez az egyetlen jó tanács: beszélni a szülőkkel


és vedd észre, hogy a kérdező nem ingyen kéri a zsebpénzt, holott járna neki, hiszen gyerek vagy tanuló (!!!!), hanem valamit nyújtani szeretne cserébe, valami olyat, ami a képességeinek megfelel és a család hasznára is válik (pl a szülőknek nem kell este, munka után kitakarítaniuk).


a gyereknek JÁR érzelmi ÉS anyagi támogatás (anyagi helyzettől függő mennyiségben), a szülő köteles gondoskodni róla, és eltartani amíg tanul, ezt magára vállalta, amikor megszülte, mégis, mikor tanuljon meg a pénzzel bánni, amikor elvégzi a főiskolát és elmegy dolgozni, addig meg azt se tudja, mi mennyibe kerül?

2010. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

nem sok az a 3000 ft, persze attól függ, mennyi idős az illető, hányan vannak testvérek, fővárosban, városban vagy falun laknak-e,

milyen a tanulmányi eredménye stb,

mennyi mindent kell magának finanszíroznia, pl ruházkodást, suli büfét, írószereket, bulit, mozit, vattacukrot, ezekre külön kap-e pénzt, vagy a zsebpénzéből kell finanszíroznia és ha igen, mely tételeket...


ezeket meg kell beszélni zsbepénz előtt, hogy jó, például kapsz heti x forintot, ebből magad finanszírozod a barátnőzést, a mozit,

ha külön kiadás van pl új cipő vagy ruha, akkor szülők veszik, és ezért cserébe x tanulmányi átlagot, rendszeres mosogatást vagy akármit várunk.

2010. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

A takarítás alap.

Havi 12000 meg rengeteg zsebpénz,felejtsd el.Főképp,hogy most egy szülő fog eltartani.

Keress diákmunkát.

2010. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

12.32:ne irogass hülyeségeket.

Zsebpénz nem jár senkinek kötelezően.

2010. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

...attól még kaphat 2 embertől szebpénzt, lehet, hogy az apja, ah elmegy, a gyerektartásból, amit amúgy is a gyerekre kell költeni - leválaszthat x összeget, amit a lány zsbepénz formájában kap meg, a többit meg az anya.


eleget fog dolgozni majd ha felnőtt, persze alkalmi diákmunka az csak hasznos. engem sose küldtek dolgozni, magamtól mentem diákmunkára, de zsebpénzt mindig kaptam, még ha nem is rendszeresen - pedig nem voltunk gazdagok.


szerintem egy jó szülő, ha tud, ad zsebpénzt, jobb a rendszeres, mint az összevissza, mert abból lehet megtanulni beosztani. el kell fogadni, hogy egy tinédzsernek vannak saját igényei, van kis magánélete, intim szférája, az ő munkája az, hogy tanuljon, és jó érzés, ha a szülei bíznak benne és kap zsbepénzt, és nem kell mindig kuncsorognia, hogy kér x Ft-ot, a szülő meg nekiesik, hogy mire kell stb... fontos tiszteletben tartani a gyerek magánszféráját is.


szerintem a kérdező korrekt és rendes gyerek, zsebpénzre van igénye, ami abszolút érthető, viszont cserébe adna is valamit, nem kötelező neki kitakarítani a lakást, max a saját szobáját kell rendbentartania.


28/N

2010. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!