Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim elváltak, de még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim elváltak, de még mindig mennek az otthoni cirkuszok. Mit tegyek? Mellesleg zsebpénzt is szeretnék. Hogy győzzem meg a szüleimet arról, hogy ha minden nap a nyári szünetben takarítok, akkor minden héten kapjak 3000 forintot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A gyerektartást igen a gyerekre kell költeni.Az iskoláztatására,rezsijére,élelmezésére,gyógyításaira.

Nem pedig eltapsolni ki tudja hol.

Még ruhát se kötelező minden hónapba venni-sokaknak nem is tellik belőle.

Igen,az elvált apák meg arról híresek,hogy még zsebpénzt is adnak a gyereknek-elég érdekes a gondolkodásod.

2010. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

hát 3000 tényleg nagyon sok...

talán kisebb öszeggel,1500ftal próbálkozhatnál.

aztán lehet később emelést kérni ;) persze csak módjával.

2010. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

azért, mert a szülők nem illenek össze, problémáik vannak, kiszerettek egymásból és elválnak, az nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy szeretik a gyereküket és törődnek vele.

belőled a keserű tapasztalat beszél, ezt is megértem, én ismerek olyan elvált apákat is, akik alig várják, hogy találkozzanak a gyerekkel és nagyon jó a kapcsolatuk.


az én szüleim is külön laknak, amikor szétmentek, 0,0001%-kal sem változott meg annakidején az apám viselkedése irányomban. attól mert anyuval nem jól jöttek ki, kulturáltan elintézték, máig jóban vannak, 1-2 vita kivételével nem emlékszem, hogy veszekedtek volna, pláne cirkusz meg üvöltözés nem volt, és soha nem változott meg a viszonyom egyikükhöz sem.


Én tisztelni fogom annyira a gyerekem magánéletét, hogy korától és az anyagi helyzetünktől függően zsebpénzt adok neki, amit arra költ, amire akar, saját magára, mozira, uszodára, múzeumra, könyvekre, bulira, ahogy tetszik.


a függetlenség és a bizalom a legnagyobb dolog, amit egy szülő adhat a gyerekének. ha bízol a gyerekedben, és tudja, akkor megtanul majd nem visszaélni a bizalommal, egy okos gyerek tudja, hogy áll a szülő anyagilag, és nem él vissza a helyzettel, amit zsebpénz formájában kap, hanem idővel megtanulja eldönteni, mi fontos, és mi nélkülözhető.


tizenkét-hároméves unokaöcsém is kap zsebpénzt, ha akar vesz magának 1-2 chipset, de okos gyerek és a pénz nagy részét elteszi, és olyan dolgokra gyűjt, hosszú hónapokig, amivel nem akarja az édesanyját terhelni, így lett telefonja meg biciklije, például.

2010. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

13.41:már csak arra vagyok kiváncsi mennyi zsebpénzt kapsz.


Egyébként nem tudom miről irogatsz,családban nevelem a gyermekeimet,de eszünkbe se jutna a párommal heti 3000-et odaadni egyiküknek se,hogy költse amire jólesik....

2010. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a komikat.próbálom megnézni,hogy melyikek azok,amelyek a leghatásosabbak lennének. :) köszönöm még1x
2010. júl. 28. 15:28
 16/22 anonim ***** válasza:
heti 3 ezer az rengeteg pénz egy hónapban. talán ha mondjuk a takarításért cserébe(ami megjegyzem,amugy is dolgod lenne-elvégre neked is jó ha tiszta és rendezett körülmények közt élsz,plussz ennyit igazán megtehetsz) HAVI 5000FT-ot kérnél,az sokkal reálisabb lenne
2010. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
jah, és 12 éves vagyok. tényleg nem baj ha nem 3000 forintot kapok, de szeretnék zsebpénzt. a barátnőm is kap hetente 3000 ft-ot. Persze hogy dolgoznék. akár minden nap !!! Michael Jackson-os dolgokra gyűjtök. mert szeretnék gyűjteményt. könyveket,ilyesmiket. persze ehhez kell a pénz is. köszi a komikat. =)
2010. júl. 28. 15:48
 18/22 anonim ***** válasza:
15:12 Lol szep lenne ha 28 eves fejjel zsebpenzt kapnek :D
2010. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok, a felsőkategória alján/középkategória tetején vagyunk, ha az anyagiakat nézzük, a fővárosban lakunk, de "csak" 4000 ft zsebpénz kapok egy hónapban. nem is szeretnék többet.


nem értem, miért kéne a gyereknek többet adni, ha jobban él a család :)

2010. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

20:34-es vagyok


drága kérdező, ne tudd meg, mennyire jó érzés úgy összegyűjteni a pénzt valamire :) én egy 8000 ft-os ruhára vártam másfél hónapot, és sokkal jobb érzés hordani, mint azokat, amiket mondjuk egyből megvettem.


eszmei érték, ha érted, mire gondolok.

2010. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!