Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Itt most tényleg apám a szemét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt most tényleg apám a szemét?

Figyelt kérdés

21 vagyok, van egy hugom és a szüleink most váltak.

Anyám mindig nagyon apám ellen volt, nem tudom, hogy kinek higgyek. Szerinte apám megcsalta őt és minden r*bancnak elhordta. Mi elég durva veszekedéseknek voltunk tanúi, de nem emlékszem, hogy apám ilyen módon degradálta volna őt, és azt sem feltétlenül hinném el, hogy megcsalta volna. Sokat beszélgettem vele erről és őszintének tűnt.

Egy fél ezelőtt úgy tűnt, hogy javul a viszonyuk, és apámj anyám nevére íratta a második házunkat, hogy rendelkezzen ő az albérlet felett. Ezután ismét megromlott a kapcsolatuk és most, hogy anyám viszi a házat, apám kiakadt és azt mondta, csak erre játszott egész végig. Most pereskednek, hogy kit illet a ház.

Ami engem zavar, hogy anyám már egy éve is hangoztatta, hogy elválik apámtól, mégsem tette meg, csak most, hogy rá lett íratva a ház. Most azt mondja, hogy az egész életen át tartó szenvedésért ez a minimum.



2020. máj. 13. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Tök mindegy kinek a nevén van. Házasságban szerzett vagyon közös (kivétel ha van házassági szerződés).

Nem tudhatom ki a szemét, te sem fogod soha megtudni.

2020. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, de ha megcsalna a férjem, akkor sem akarnám kisemmizni vagy hajléktalanná tenni.

42 N

2020. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Mindkettő elég hitvány jellem, nehéz győztest hirdetni.


Apád lehet leszarta anyád igényeit. Anyád meg abban hibás, hogy az "egész élete szenvedéseiért" kizárólagosan apádat teszi felelőssé, ami olykor igaz, de itt inkább csak a felelősség alóli kibújásra szolgál. Nem volt kötelező megismerkednie vele, nem volt kötelező házasodnia sem, nem volt kötelező vele maradni sem. Ezalól egy kivétel van, ahol a férj egy agresszív bunkó és kényszeríti, de ránézésre itt nem erről van szó.


Jól megtalálták egymást.

2020. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem, apád nem szemét. Anyád menni akart, kiakadt, próbálta magát áldozatnak beállítani. Apád lehet, hogy nem volt a legjobb férj, de a sztori alapján nem csinált semmi különösebben rosszat és a veszekedéseknél is normálisabban állt a dologhoz, mint ahogy anyád előadta. Ráadásul, anyád még anyagilag is játszmázott. Itt egyértelműen csak anyád a szemét.

(Nőként pedig most szembesülhettél azzal, hogy rengeteg nő mennyire alattomos tud lenni. Valóban félrelépnek a férfiak is, valóban ők sem szentek, de az ilyen jellegű játszmázás egyértelműen a nőkre jellemző. A környezetemben is rengeteg nő a válás közeledésével olyanokat játszott be, hogy nekem égett a képemről a bőr. A gyerekek hergelése a leggázabb és legtipikusabb.)

2020. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már ezt, rengeteg férfi ugyanezt csinálja válásnál. Ott tesz keresztbe ahol tud. Ez nem a nemekre jellemző, hanem vannak szenny emberek és jó emberek. Ennyi.

Kérdező, azt sosem fogod tudni, megcsalta-e apád anyádat, mert nem fogja az orrodra kötni, neked is a szemedbe hazudik, mint neki, neked még könnyebben is, hiszen tényleg nem rád tartozik.

Gáz, hogy ilyen alpári módon intézik a dolgokat, de egy jó ügyvéddel nem lesz gondja apukádnak, lévén a házasság alatt szerzett vagyon közös vagyon.

2020. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

#5: Hagyjuk, ami nem kényelmes? Inkább hagyjuk már, hogy egyes témákban szépen a kettősmérce nevében megy a földbe dugott fej.

Hahó, én sem azt írtam ám, hogy a férfiak szentek, de az anyagiakkal való játszmázás és a gyerekek hergelése nem rájuk jellemzőbb. A gyerekcsinálás utáni lelépés meg igen. Gondolom, azt már elfogadod, mert az a férfiakra nézve negatív.

2020. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Házasságban nem számít kinek a nevén van az ingatlan. Ha a házasság alatt szerezték és nem magánvagyonból, akkor az közös.

Apád nyilván nem a gyereknek fogja elmondani, hogy megcsalta anyádat. Nyilván nem ok nélkül válnak.

2020. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted én milyen kettős mércét használtam? Azt írtam, hogy ez nem nemek függvénye.

Engem például a volt férjem húzott le anyagilag, én meg nem fordítom a gyereket ellene, mert a gyerek szereti és pont őt nem akarom ezzel bántani, hogy az apját szidom.

Itt is sokszor látom hogy férfiak arról beszélnek, hogy külön gyűjt pénzt stikában, hogy neki legyen, az asszony fizuja meg megy a közösbe egy az egyben.

Nem hinném, hogy kettős mérce, ha azt mondom, vannak anyagias emberek, képmutató emberek, átverhető emberek és nagyvonalú emberek. Nemtől függetlenül. Mondjuk ha te csak sztereotípiák mentén tudod élni az életedet, egészségedre.

2020. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

"de az anyagiakkal való játszmázás és a gyerekek hergelése nem rájuk jellemzőbb. "


Dehogy is nem. Hol élsz te? Ugyanolyan mocskos játszmakat játszanak. Ja, és gyerek ügyben is.

2020. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem tudnak megegyezni a bíróság úgy is eldönti. Tökmindegy kinek a nevén van az ingatlan. Egyébként minden éremnek két oldala van. Egy kapcsolat tönkremeneteléért mindkét fél felelős.
2020. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!