Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van itt olyan, aki megbánta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki megbánta, hogy elvált? Aki úgy érzi, ha vissza tudna menni az időben, akkor mai fejjel már teljesen másképp döntene?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?


Leírom, hogy miért kérdezem.

Bátyám, akire világ életemben felnéztem, nemrég elhagyta a feleségét, akivel 10 évig volt együtt, mert úgy érezte, hogy "beleszeretett" a kolléganőjébe. Mivel a felesége nagyon rendes nő, és a bátyám nem akarta megcsalni, sem pedig belekeveredni egy viszonyba, ezért úgy döntött, az a legtisztább, ha először otthon megbeszéli a dolgokat az asszonnyal, és bár a felesége kérlelte, hogy próbálják meg valahogy mégis helyrehozni a dolgokat, a bátyám biztos volt benne, hogy ez lesz a jó döntés. Végül a felesége beletörődött, megbeszélték, hogy elválnak, a felesége pár héttel később el is költözött, a bátyám pedig néhány napra rá már el is kezdett randizni a kolléganőjével, akivel viszonylag hamar összejöttek.

Alig 1 hónapig tartott köztük a dolog, amikor a bátyám sírva hívott fel, hogy élete legnagyobb hülyeségét követte el, és tőlem kért tanácsot, hogy mit csináljon. Azt mondta, rájött, hogy nem akar elválni, és vissza akarja csinálni az egészet, mert rohadt nagy hibát követett el. Azt mondta, most jött rá, hogy mit is jelentett neki a felesége valójában, amióta nincsen vele, és hogy rohadtul nem érte meg ez az egész. Nem tudtam, mit mondjak neki. Én már az elején is úgy gondoltam, hogy amit a kolléganője iránt érez, az maximum csak egy fellángolás lehet, nem más és úgy tűnik, hogy igazam is lett. A bátyám azóta tiszta depressziós. Kidobta a kolléganőjét, és minden nap legalább 2 órán keresztül kesereg nekem telefonon, hogy a felesége az egyik legrendesebb, legjószívűbb nő az egész világon, és mekkora hülye volt, hogy el akart tőle válni. És hogy tudja, hogy nem érdemli meg, de ha kaphatna tőle még egy esélyt, soha többé nem hagyná el, a tenyerén hordaná. Azt mondja, ha a mostani tudásával visszamehetne az időben, már nem akarna elválni, sőt, legszívesebben agyoncsapná a múltbéli önmagát ezért az egészért.

Kérte, hogy segítsek neki, adjak tanácsot, hogy mit csináljon. Azt mondtam neki, hogy ezt elsősorban a feleségével kellene megbeszélnie.


Van más is, aki hasonlóan járt? Nektek mi lett a vége? Sikerült rendezni esetleg a házasságotokat? Milyen tanácsot adhatok, hogyan segíthetek a bátyámnak? Próbáljak meg beszélni a feleségével és hatni rá, vagy hagyjam, hogy ők rendezzék el? Az évek alatt a bátyám felesége lett az egyik legjobb barátnőm, nagyon-nagyon örülnék neki, ha ki tudnának békülni.



2020. jún. 5. 20:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Illetve, ami mostanában ennek kapcsán nagyon sokszor eszembe jut, hogy volt egy pasas az utcánkban, aki megcsalta a feleségét, elváltak, aztán a férfi rájött, mekkorát hibázott, és fél évre rá öngyilkos lett. Sajnáltam szegényt nagyon, pedig ő hibázott, de halált azért nem érdemelt... Jó, oké, egyelőre nem gondolom, hogy a bátyám megölné magát, de tény, hogy amióta ez az egész megtörtént, elég komolyan depressziós lett. Nem látja a kiutat, az egész szituációért önmagát hibáztatja, még a telefonon keresztül is érzem rajta, milyen mértékű önutálat van most benne a történtek miatt, pont azért, mert tudja, hogy ő szúrta el, és ki tudja, hogy vissza lehet-e még csinálni... Aggódom, mert én nem akarom, hogy náluk is ez legyen a vége...
2020. jún. 7. 14:17
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze halált nem èrdemelt, de az ő döntèse volt. Ès ilyet amúgy is csak egy lelkileg labilis ember tesz. Normális esetben az ember túl tud lèpni a dolgokon.
2020. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta a bátyám, hogy ott hibázott, hogy a könnyebb utat akarta választani és kihátrált a gondok elől, ahelyett, hogy inkább megoldásokat keresett volna."

Most is ezt teszi.

Nem az asszonynál teper, hanem próbál rávezetni téged, hogy segíts neki.


Arra meg, hogy a 10 évet nem lehet az egyik napról a másikra lefelejteni, azt is cáfolom ebben a helyzetben, ha már aznap ő tovább tudott lépni.

Szerintem sem jött be az új csaj, vágyott rá, megfogta valamivel, de kiábrándult belőle, gondolom nem volt jó az ágyban, meg vannak olyan tulajdonságai amit nem tolerál, ezért inkább vágyik vissza a megszokásba.

Ezt kár erőltetni, ez nem szerelem, jó oké azt a látszatot kelti, hogy megbánta, de meddig?

Ez nem megcsalás, de ott is mikor kiderül a megcsaló mindig ígérget.

2020. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Nèzd, ezzel az erővel a felesèg is lehetne depressziós, amièrt egy új p.na felbukkanásával hirtelen ki lett dobva. Nehogy már a fèrj legyen lesajnálva.

Akkor mièrt nem bánta? Egyből rohant a másik nő karjaiba. Valami lehetett abban a nőben, ami így eltaszította. Ezt nyilván nem hangoztatja, de így van. Ès most csak azèrt marcangolja magát, mert rossz cserèt csinált. Ès hirtelen ott van magányosan, nem tartozik sehova, ès ő nagyon nem ezt akarta. Aztán majd legközelebb "okosabb" lesz, ès csak akkor lèp le az asszony mellől, ha már felpróbálta az új bigèt.

Szóval sajnálom, de èn nem hiszek az ilyen megbánásban, ez sosem őszínte.

Hány ilyen sztorit olvasni itt is a válás vagy "sima" szakítás tèmában, hangoztatja jaj de megbánta stb. a nő mèg vissza is fogadja, aztán idővel újra előjönnek a nőügyek.

Amit a bátyját művel, az színház, ami arra megy ki, hogy te felvedd a kapcsolatot a sógornőddel, ès elvègezd a piszkos munkát, megpuhatolózd van-e mèg esèlye, megpuhítsd mire ő is beszèl vele. Mert arra már nem kèpes, hogy a drámáját az èrintett másik fèlnek adja elő. Ennyire azèrt nem hős szerelmes. Na erről ennyit.

Ezèrt is mondtuk, hogy ne avatkozzatok közbe, ez az ő ügyük, nem kell se postás se semmi. Felnőtt emberek, el kell tudják ezt rendezni.

Èn a helyedben, helyzetekben ezt a sok rívást se hallhatnám már. Ő döntèse volt, viselje a következmènyeit, vagy próbáljon meg tenni ellene. De ne ríjjon, meg sajnáltassa magát. Felnőtt fèrfi, hozott egy döntèst, ha nem jó, akkor próbálja helyrehozni, vagy akármi. De ne sajnálja, sajnáltassa magát, azzal előrèbb nem lesz. Itt az egyetlen akit sajnálni lehetne, az a sógornőd, ès nem ő.

2020. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

A bàtyuskàd egy pillanat alatt kidobott 10 évet a szemétbe. Ne utólag hisztizzen és plàne ne sajnàltassa magàt. Gusztustalan.

Meg sem bànta. Azt sajnàlja hogy az új csaj nem vàlt be, 2 szék közül a pad alà tipikus esete.

Ez pont NEM az a szimpla " hiba" amiért valaki megérdemelne még egy esélyt. Ez àrulàs a legjavàból. Ezek utàn SOHA nem lenne olyan bizalom a kapcsolatban, mint koràbban. Jó vastag bőr van a pofàjàn màsodik esélyért kuncsorogni. Nyelje le, hogy elvesztette, engedje hogy tovàbblépjen a hölgy és idővel majd... boldog legyen olyannal aki képes szeretni és értékelni őszintén. Nem is értem nőként, emberi lényként hogy tudsz sajnàlni egy ilyen aljadékot. A testvéri kapcsolat erre nem magyaràzat. Hacsak nem hasonló szintű nulla mértékű értékrendetek van. Azok szoktàk tàmogatni egymàs aljassàgait.

Aki valóban szereti a pàrjàt és fontos neki, nem dobja el egy numeràért. Ennyi.

Ha az én férjem csinàlna ilyet, és jönne sírni miutàn elhagyott màsért, hàt körberöhögném és elhajtanàm a vérbe. És ha a testvére még őt sajnàlnà, szóba se àllnék vele többet.

2020. jún. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!