Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Pár hónap múlva töltöm be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár hónap múlva töltöm be a 18-at, a szüleim válni akarnak. A szülinapom után kell majd találkoznom az apámmal, ha én nem akarok?

Figyelt kérdés
Tudtommal, ha most adják be a keresetet, akkor bele kell írniuk a kötelező találkozások időpontját, rendszerességét stb...
2008. nov. 25. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beírhatják, de szerintem ha te nem akarsz találkozni az apukáddal, akkor nem kell. Még akkor se ha nem múltál el 18, arra nem kényszeríthetnek akaratod ellenére.
2008. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Úgy tudom, 10 éves korban már kikérik a véleményét a gyereknek, de 18 évesen már felnőttnek számítasz, úgy dönthetsz, ahogy akarsz. Senki nem kötelezhet semmire. Mérlegelned viszont kell, (tanácsos), hogy mit nyersz, mit veszítesz, ha megszűnteted a kapcsolatodat az édesapáddal. Ha nagyon szörnyű élményeid vannak vele kapcsolatban, akkor megérthető, ha nem kívánsz vele kapcsolatot tartani. Ha viszont csak a szüleid egymásközti konfliktusáról van szó, amiben te csak passzív szemlélő voltál, elszenvedője az ő vitájuknak, miközben apád szeretett, törődött veled, ez nem lenne etikus.

Szóval 18 év ide, vagy oda, a döntés a tiéd, légy bölcs, mérlegelj, a döntésed hosszútávra fogja meghatározni első sorban a te életedet.

Gondolkozz, és légy bátor, felelősségteljes.

2008. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
most mindenféle gondolatokkal vagy tele és érzelmileg nagyon nehéz neked.talán írhattál volna egy kicsit tobbet is a válás korulményeirol az okokról, arról hogy szerinted ki volt a hibás.talán konnyebb lenne.van egy olyan mondás, hogyha nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek és talán jobb tanácsokat tudnánk neked írni.mégis nagyon egyetértek az elozo válaszadóval, hogy ha apád nem volt annyira durva és nem bántott tégedet talán ne vágj el minden szálat, lehet hogy évek múlva te is másként látod a dolgokat.nagyon szeretnék neked segíteni.mi is voltunk hasonló helyzetben válóperes bíróságon akkor még a szociban.mi akkor egyutt maradtunk a fiam miatt aki 10 éves volt egy alkoholista apával. én már azóta nagyon megbántam és néha a most 22 éves fiam is azt mondja, hogy minek hallgattam akkor rá amikor tíz évesen azt mondta ,hogy mi lesz akkor apucival ha elválltok.mindezek ellenére arra tanítom ma is, hogy az apja akkor is az apja és a szuleit senki nem választja meg.elnézést, hogy ezeket leírtam csak annyira szeretnék neked segíteni.a vállástól nem kell annyira félned ,mert ha komolyan el akarnak vállni most el is vállasszák oket mindjárt. már nincs úgy mint régen, hogy hónapokig húzzák.szeretném ha legalább írnál még valamit, hogy tudtunk-e egy kicsit segíteni oldódott-e benned a feszultség, meg tudod-e valakivel beszélni, mert hiába leszel 18 egy vállást ilyen idos korban is megsínyled.a novéreméknek a lánya 21 éves volt amikor vállottak akkor járt foiskolára.az apja egy évvel fiatalabb lányt vett feleségul...gondolhatod.most lassan 32 és szerintem nem tudta feldolgozni,mert sem a foiskolát nem végezte el és párkapcsolatra sem képes.
2008. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ja, hasonló a helyzet, nálunk anyukám kb. 6 éves korom óta húzza a dolgot szintén az alkohol miatt. Végülis már jobb, mint volt mert most már legalább elmehetek otthonról ha veszekednek... Szerencsére van hova mennem, szerencsére itt lakik mellettünk a nagyim, és a barátom (aki segít ahogy csak tud) és a családja szolgáltatnak nekem valamiféle család-mintát. Azt nem mondom, hogy mindegy, hogy együtt vannak-e a szüleim, de anyukám csak miattam halogotta a dolgot, és most hogy idősebb vagyok látom, hogy milyen rossz neki. Apával csak azért nem szeretnék majd találkozni, mert tudom, hogy mi lesz belőle, ha elválnak és nem akarom ilyen helyzetben. Mondja, hogy szeret (persze főleg amikor részegen az arcomba vágja), de sosem volt olyan kapcsolatunk, hogy a heti kötelező pofavizitek segítenének rajta (sőt...).

Nekem lényegében se jobb, se rosszabb nem lesz a dolog (max anyagilag, de az meg nem érdekel), de látom, hogy egyre rosszabb, anyukám teljesen ki van borulva és rá azért még sokáig szükségem van...

Köszönöm a kedves levelet!

2008. nov. 27. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
én is nagyon koszonom, hogy írtál vissza.az egészben az a jó ,hogy anyukád mellett állsz és támasza vagy ebben a nehéz helyzetben.én nagyon megértelek, mert ha elválnak akkor valószínuleg apád még lejjebb sullyed és bizony azt nehéz lesz látni.már nincs segítség ?nem tudnátok még apádat rábeszélni egy esetleges elvonókúrára?ki tudja mi lenne a jobb?szeretik-e még egymást, kotodnek-e még egymáshoz?ha anyukád még elég fiatal, lehet hogy új társra talál.mindenesetre te nagyon szeresd és soha ne okozz neki csalódást.kívánok nektek sok erot és kitartást tiszta szívembol.
2008. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!