Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány hónap elteltével lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány hónap elteltével lehet követelni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Volt férjem másfél hónapja nem fizet, mindig azt mondja, majd, majd, pedig tudom van pénze, viszont feketén dolgozik nincs bejelentve. Eddig nem tettem semmit, de ez már sok, mi akor nem tudunk megélni... Csak egy kocsi van a nevén, de azt ugye átirathatja akárkire...mennyi hónapot kell várni mire bírósághoz lehet fordulni?
2011. máj. 28. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Van már jogerős bírósági ítélet ezek szerint. Bármikor fordulhatsz végrehajtóhoz, de általában több, 6-8 hónap után szoktak idejutni.
2011. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Bármikor fordulhatsz bírósághoz,visszamenőleg 6 hónapra ítélik meg a tartásdíjat. Ha nincs jövedelme,akkor az állam megelőlegezheti neked,de rajta nem biztos,hogy betudják hajtani.
2011. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az állami megelőlegezés akkor jöhet szóba, ha van jogerős bírósági ítélet a tartásdíjról, legalább 6 hónapja nem történt teljesítés, a végrehajtás nem járt sikerrel és van nemleges foglalási jegyzőkönyv. Másfél hónap után nem jár.
2011. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
birom hogy mindenki irja hogy megelölegezi a biroság,amikor én voltam másfél éve.mondta nekem a birónő a gyerektartást hagyjam,mert ebböl semmi nem lesz,akkor már 4 hónapja bejelentette magat munkanélkülire.,
2011. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a bíróság előlegez meg, hanem a gyámhivatal. A bíróság csak megítéli a tartásdíjat, még akkor is, ha a tartásra kötelezettnek nincs jövedelme. Ilyenkor a minimálbért veszik alapul, mintha az lenne a jövedelme. Akkor is érdemes kérni a tartásdíjat, ha esély sincs rá, hogy fizesse, mert hat hónap nem fizetés és egy nem teljesült végrehajtás után kérhető az állami megelőlegezés. 3 évre adják, egyszer újra igényelhető.
2011. máj. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És ha másfél hónap után fizetget de nem a teljes összeget amit megítélt a bíróság??? akkor gondolom nem lehet teni semmit...vagy nem tudom ezért kérdezem.


Gyereket muszáj odaadnom ha nem fizet akkor is?

mivel amikor a gyerekem kórházban volt, akkor sem látogatta meg...persze ha a fiam úgy akarja, akkor elmehet, mert ő az első nem a pénz...hogy ne sérüljön lelkileg..csak hát mi meg nem tudunk így megélni....

2011. máj. 28. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

A jogoknak és a kötelességeknek nincs közük egymáshoz. Attól, hogy nem fizet, még joga van látni a gyereket, sőt, ha te ezt akadályozod, akkor téged büntetnek meg.

Ha csak valamennyit fizet, az részteljesítés, a fennmaradó összeget továbbra is követelheted, de ha amit fizetett elérte, vagy meghaladja a megítélt összeg 50-át akkor nem jöhet szóba az állami megelőlegezés

2011. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!