Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy elvált nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy elvált nő milyen alapon sajnáltatja így magát?

Figyelt kérdés

Húgom 2 éve vált el a férjétől, mind a két gyerekük nála maradt. A férje ugyan tartásdíjat nem kell fizessen, viszont cserébe a teljes vagyon a nővéremé lett, közös lakás, kocsi, minden. Több tíz millió forintról beszéltünk, ami figyelembe véve, hogy a gyerekek (akkor) 7 éven belül elérik a felnőttkort, busás haszon tekintetve véve azt is, hogy a tartásdíj vagy jön vagy nem, vagy behajtható, vagy sem.

A gyerekeit az apukájuk azóta nem láthatta, most, amikor ott voltam náluk, többször hallottam, hogy a gyerekeket még mindig az apjuk ellen uszítja. Beadta nekik azt is, hogy valójában azért mentek szét, mert az apuka félrement, miközben én meg tudom közvetlenül tőle, hogy a kezdetektől megcsalta a srácot, a visszacsalás kb. ennek következménye volt.

Ezek után most panaszkodott is még, hogy bezzeg neki két műszakban kell dolgoznia, mert egy fizetésből csak így élnek meg. A két műszakból havi 500 nettó körül keres, és amikor az önsajnálat rovat lement, azért elejtette, hogy örül, hogy tud dolgozni, mert másképp nem tudna mit kezdeni magával. Ha ez nem bizonyíték arra, hogy minden jogszabály és intézkedés a nőnek kedvez válás esetén, akkor szerintem semmi.



2020. júl. 27. 14:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy kamu kérdés, napok óta ezen pörög valami idióta, hogy sorra fosha ki ide a kérdéseket a válásról. Mindben az a lényeg, hogy milyen ku.rva jó buli elvált nőnek lenni, direkt megéri, csak ömlik rád a lóvé.

Hogyne.

2020. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

10


Úgy lett a nővéréé s teljes vagyon a húga válása után, hogy mire szegény kérdező eljutott a második sorig, elfelejtette, hogy eredetileg még húgot kamuzott, hogy a hihetőbbé tegye, hogy első kézből ismeri ezt a történetet.

2020. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes, hogy nekem nem tűnt fel első olvasásra a húgból nővérré avanzsált testvér, mégis volt egy olyan megérzésem, hogy a kérdezőnek nincsen húga, és ez egy általa kitalált vagy kiszínezett, felturbózott történet arról, hogy milyen jól járnak a nők a válással.


Amúgy ha a játék kedvéért elhisszük a leírtakat, azt még mindig nem tudom, hogy a konkrét történetnek - ahol két fél nem a vagyonmegosztás + tartásdíj verziót választotta, hanem ÖNKÉNT, peren kívül megállapodott egy olyan megoldásban, ami mindkettőjüknek megfelel, - mégis mi köze van ahhoz, hogy a magyar jogrendszer kinek kedvez válás esetén.

2020. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt se tudja, hogy mi fán terem a két szak. Vagy leírhatná, hogy hol lehet 500 ezret megkeresni vele. 😂
2020. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan válás, ahol az anya jól járt (ház maradt neki, és nagyon szép gyerektartást kap), és van olyan is, ahol nagyjából egyedül tartja fenn a gyerekeket, mert a volt párja csóró, és nincs miből vonni a tartásdíjat, vagy ha igen, az is valami röhejesen alacsony összeg. (Mindkettőre van példa a környezetemben.)

De. Olyan biztosan nincs, hogy az apa nem láthatja a gyerekeit, mert láthatási joga van, amit ha a volt nej megtagad, először jól megpénzbüntetik, de ha sokadjára sem adja a gyerekeket, végső soron el is veheti őket a bíróság tőle.

Szóval kamu, legalább a fele a sztorinak.

2020. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

Én csak azt nem értem, hogy miért itt kell kiteregetni a szennyest, ami valószínűleg nagy része hazugság.

Miért nem kérdezed meg a hugodat, hogy ilyen opciók mellett amiket leírtál miért panaszkodik, ha ennyire érdekel, miért nem a forrást keresed?



Ilyenkor kíváncsi lennék, hogy a kérdezőnek milyen minta élete van.

2020. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

15-ös csak akkor nem láthatja a gyerekeit, ha megvonták tőle veszélyeztetés miatt vagy bántalmazás miatt.


Nem írt ilyet a kérdező, mert ha ez van mögötte, akkor nyílván a hugának lenne oka panaszra, és akkor a testvér részéről szemétség lenne ha ilyeneket írna róla valótlanul.


A megcsalásról meg csak annyit írnék, hogy egy párkapcsolathoz két személy kell. Az hogy nem látták be hogy együtt nem működik az az ő egyéni szociális problémájuk. Már külön vannak, eljutottak idáig de hogy mi az oka a hugod panaszkodásának ebbe a leírói részből szerintem sok minden hiányzik.

2020. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem kell gyerektartást fizetni ha csak élettársak voltak.
2020. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt is furcsálom, hogy két gyerek mellett nem tudna mit kezdeni magával ha nem dolgozna :)


Ebbe az egészbe szegény pasinak lehetett szar, és a gyerekeknek, ha ez igaz, hogy csak komornyik szerepben volt a házasságban.

2020. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Elnézést, hugomról van szó, nem tudom, miért írtam másodjára nővéremet.

Amúgy sneki nem mondta, hogy jó elvált nőnek lenni, de jóval jobb, mint az utcán hajléktalannak - ami nem ritka esetbena férfiakat ilyenkor várja.

2020. júl. 27. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!