Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy elvált nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy elvált nő milyen alapon sajnáltatja így magát?

Figyelt kérdés

Húgom 2 éve vált el a férjétől, mind a két gyerekük nála maradt. A férje ugyan tartásdíjat nem kell fizessen, viszont cserébe a teljes vagyon a nővéremé lett, közös lakás, kocsi, minden. Több tíz millió forintról beszéltünk, ami figyelembe véve, hogy a gyerekek (akkor) 7 éven belül elérik a felnőttkort, busás haszon tekintetve véve azt is, hogy a tartásdíj vagy jön vagy nem, vagy behajtható, vagy sem.

A gyerekeit az apukájuk azóta nem láthatta, most, amikor ott voltam náluk, többször hallottam, hogy a gyerekeket még mindig az apjuk ellen uszítja. Beadta nekik azt is, hogy valójában azért mentek szét, mert az apuka félrement, miközben én meg tudom közvetlenül tőle, hogy a kezdetektől megcsalta a srácot, a visszacsalás kb. ennek következménye volt.

Ezek után most panaszkodott is még, hogy bezzeg neki két műszakban kell dolgoznia, mert egy fizetésből csak így élnek meg. A két műszakból havi 500 nettó körül keres, és amikor az önsajnálat rovat lement, azért elejtette, hogy örül, hogy tud dolgozni, mert másképp nem tudna mit kezdeni magával. Ha ez nem bizonyíték arra, hogy minden jogszabály és intézkedés a nőnek kedvez válás esetén, akkor szerintem semmi.



2020. júl. 27. 14:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Miért hazudoztál? Nincs olyan, hogy az apa mindent otthagy, csak ha előre megegyeznek ebben, amúgy minden feles. Nincs olyan, hogy az apa nem láthatja a gyerekét, hacsak nem veszélyes a gyerekekre nézve, és ezt bizonyítani nem könnyű dolog. Mehetne anya is szavaiddal élve az utcára, azaz anya otthonba, mert ilyen is van. Nem mindenkinek van ingatlana, amin válás során osztozni lehet.
2020. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem unod még? Mert mi már nagyon.
2020. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
22: mármint kik? Te meg a képzeletbeli gyakoris barátaid?
2020. júl. 27. 17:53
 24/28 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, mindenki unja már. Nem válaszolsz arra, hogy miért hazudozol itt össze-vissza.
2020. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#18:

Az élettársnak is kell gyerektartást fizetni, ez nem házasságfüggő, ez a gyereknek jár. A gyereket ugyanolyan jogok illetik meg minden esetben. Ha valamelyik fél beadja az indítványt, ugyanúgy lefolytatják a gyermekelhelyezési pert, meg megállapítják a tartásdíjat, mint házasság esetén. Apasági nyilatkozat, meg anyakönyvi kivonata a gyereknek bejegyzett apával gondolom ilyenkor is van, ez pont elég.

2020. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"Elnézést, hugomról van szó, nem tudom, miért írtam másodjára nővéremet."


Semmi baj, mi tudjuk, hogy miért. xD

2020. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
63%
Ha igaz a sztori, akkor szerintem te irigy vagy a testvéredre, ami elég gusztustalan. Amúgy két gyereket eltartani nem egy-két forint, egyedülálló anyának lenni nehéz, hadd panaszkodjon már szegény. Ha a saját testvérének nem panaszkodhat, akkor kinek?
2020. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Tényleg lesznek férfiak hajléktalanok.

Ott van pl nagynéném férje.

Mindig valami tingli-tangli melója volt, meg mlm-ezett.

aztán vett fel providentet, bacta fizetni, eldugdosta a leveleket, akkor bukott le, amikor a végrehajtó bekopogtatott.

Nagynéném kivágta mint macskát, és a tartozásokat vállalva megtarthatta az amúgy is hitellel terhelt lakást.

Az ex persze gyerektartást nem akart fizetni, inkább feketézett, meg közkonyhára járt.

Végül öt évvel később megörökölte az édesanyja 6.kerületi lakását, és amint lezajlott a papírmunka, már le is foglalta a végrehajtó.

Néném kapott állami gyt. is, amit kegyetlenül behajtanak, plusz a sima gyt-vel is lógott.

Nagyon ár alatt adták el a lakást, ex-nagybátyám azóta hajléktalan.

De elmondása szerint erről nem ő tehet, őt kisemmizték.

2020. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!