Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektarást arányosan fizette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektarást arányosan fizettek, mikor hetekre nálatok van(nak) a gyerek(ek)?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy ilyenkor nemcsak a hétvégi láthatás van, hanem mondjuk 2 hétig nálatok van(nak) a gyerek(ek) akkor szerintem csak fele gyerektartás illeti meg az exet. Hiszen a gyerek ellátására fizetünk, nem azért hogy az ex magára költse.
2020. aug. 10. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, akkor is a teljes összeget kell fizetni!
Nem, csak részarányosan kell ilyenkor fizetni.
30 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem. A gyerektartás akkor is jár, ha éppen a gyerek az exszel nyaral és nem tudtok találkozni.


A gyerektartás a gyerekre eső: rezsi, étkeztetés, ruházat, oktatás, különórák, nyaraltatás, üdültetés, sport, művelődés, közlekedés, a gyerek hobbija... stb., stb.


Az ex nem magára költi akkor sem, ha történetesen két hétre elvitted

a gyereket nyaralni, vagy nálad van.


A láthatás napjairól, a nyaralás és üdülés időtartamáról is meg kell állapodni.


A gyerektartás havonta azonos. Kivéve, ha a jövedelmed nő, és az exed a bíróságtól kéri az emelést. Mert kérheti.

2020. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Kíváncsi vagyok arra a hatalmas összegre amit minden anya magára költ. A gyerek nalad nyaral en 2 heten nem sz.roskodnek. foleg mivel a masik szülő ideje jobban le van terhelve. Esetleg annak is jar a pihenes. Amugy itt a sulikezdes ami nagyobb kiadas. Annyira nyilvanvalo h az a szülő kuszkodik tobbet idővel meg anyagilag is a gyerekkel akinél lakik, es meg ilyenkor is megy a fillerb.szas.. kiábrándító.
2020. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nemhinném, hogy fillérbaszás, mikor az ex viszi a fizetésünk 40%-át és sok apa egyik hónapról a másikra él. Covid idején, jó 1 hónapig pl végig nálam voltak a gyerekek, mert az én cégem állt, akkor mire fizettem volna gyerektartást?
2020. aug. 10. 12:59
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fillérb_szás helyett megpróbálnál jó kapcsolatban lenni az exeddel, az ilyeneket simán meg lehetne beszélni. Közeli baráti körömben 2 elvált apuka is van, mindketten normális viszonyban vannak az ex-el, teljesen kulturáltan, a gyereket szem előtt tartva meg tudják beszélni a dolgokat.

Ahol oda-vissza szívatják egymást a szülők, ott ilyen helyzetben anyuka nyilván már csak azért se fog engedni.

2020. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4 Nincs ilyen nálunk se! Abban a hónapban nem is fizettem semmit, és az ex nem is morgott érte.

A kérdést azért tettem fel, mert kiváncsi voltam mi az általánosan elterjedt dolog ilyenkor. Egyébként nem voltunk házasok sem, tehát nincs bíróság által megálapított összeg, csak egy ügyvédi gyerekelhelyezési papír a CSOK miatt amit az ex vett fel, meg abban van egy megbeszélt gyerektartási összeg amit rendesen fizetek, soha nem maradtam el vele.

2020. aug. 10. 13:12
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Es ha elviszi a 40%-at a penzednek? Hadd vigye! Apucinak még akkor is ott marad 60%.
2020. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 Igen, csak nem mindegy, hogy valaki keres fél millát vagy többet és annak marad a 60%-a, vagy csak gyári melós.
2020. aug. 10. 13:25
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Kerdezo, arrol a gyerek nem tehet h ki az apja (milliomos v gyari melos), ennie, ruhazkodnia, suliba jarnia kell.
2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg nem lehet egy kérdést személyeskedés és minősítés nélkül lehozni?
2020. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 Értem én, hogy ennie ruházkodnia stb kell, csakhogy amikor az apánál van hetekre akkor ezeket ő fedezi, tehát minek adja oda rá a pénzt az anyának? A kérdésem lényege ez lenne.
2020. aug. 10. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!